• en tehlikeli turk hacker mış. gazete öyle diyor
  http://www.milliyet.com.tr/…isinden kacamadi&ver=27
 • yakalanmasaydı acaba ek$isözlük kullanıcı giriş sayfasına da izleme cihazı yerleştirmiş de hakkındaki entrileri siliyor mu diye düşünecektim, çünkü hakkında çok az bilgi var sözlükte; tamer şahin bile bundan daha popüler.

  suç aletlerini sattığı sitesine nasıl bir firewall düzeneği kurmuş da fbi ve diğer gizli servisler bile bu siteyi hackleyememişler. en kötü ihtimal herhangi bir kök dns sunucusuna da mı müdahele edemiyorlar. kök sunucuların büyük bir kısmı a.b.d'de , üst düzey bir kararla bu sunuculara herşey yapılabilir sanıyorum.

  dünya haberleşme sistemlerinin düğümünü elinde tutan gizli servisler mi engelleyemediler bu adamı ve ekibini? dünya'nın her yerindeki internet bağlantılarını,telefon konuşmalarını,verik akışlarını dil ve lehçe farkı gözetmeden analiz edebilen ve 90 gün öncesinin harf harf saniye saniye loglarını tutan echelon sistemi de mi yakalayamadı ?

  haberlerde gördüğümüze göre kendisi de beni nasıl yakaladınız diye sorup duruyormuş polislere ? siz anlatın nasıl yakaladığınızı, ben de anlatayım bu işleri nasıl yaptığınızı diyormuş ... bu şu demektir ... bu çocuk bilgiye aç, öğrenmeye meraklı ... yoksa bu milyarları nereden kazanacaktı.

  en çok da o paralarla ne yaptı onu merak ediyorum, milyarlarca doları dikkat çekmeden harcamak kazanmaktan daha zor olmalı sanıyorum. bu kadar parayı bankada felan da tutamazsın,... tuzladaki bütün villaları alıp içlerine 100 $ lık banknotlar halinde depolasan da yetmez bacadan felan taşar.

  yaptığı işi alkışlamıyorum,yapmış bir bokluk ama nasıl yaptığını anlatmalı.

  ergenekon iddianamesi ve delil dosyaları bile rapidshareden indirilebilirken. emniyet ve ismini bilmediğimiz kamu kurumlarındaki bilişim dairesindeki üstün yetenekli profesyoneller bu adamı nasıl yakaladıklarını kar amacı gütmeyen bilgilendirici bir kitaba dönüştürmeli ama gayet samimice ve hiçbirşeyi kırpmadan ...
 • bkz:(http://www.microsoft.com.tr/…/guvenliksemineri3.pdf)

  detaylar için : sayfa 20 ve 21
 • bir donemin carding alaninda dunya liderligini yapmis, eski darkmarket admini cha0'nun kullandigi isimlerden biri. hakkini yemeyelim, tamer sahin ile ayni kefeye konulamaz birisi.
 • ihsan aydın tarafından detaylıca araştırılan mevzunun esas adamı.

  (bkz: http://ihsanaydin.net/…ory/onurlu-hirsizlar/page/3/) ileriki sayfalarda onlarca yazıyla devam ediyor konu.

  yukarıdaki yazı dizisini okudunuz ama aradığınızı bulamadınız. şimdi adamın nasıl yakalandığına gelirsek;

  --- spoiler ---
  master splyntr denen, bizim çağatay'ın siteyi emanet ettiği adam aslında keith mularski adındaki fbi ajanı, aha bu da linkedin profili.

  bu abi önce jilsi denen yöneticiyi yakalatıyor, ardından da çok büyük ihtimalle türkiye'ye haber salarak çağatay'ı yakalatıyor. (bkz: http://www.guardian.co.uk/…line-fraud-trial-wembley)

  sonra da 2010 yılında eticaret sitemiz ddos yediğinde başvurumuza "sahte ip onlar, random numaralarla giriyorlar internete" diyen kalibredeki bilişim suçları daire başkanlığı "tek başımıza yakaladık, kimseden yardım almadık hahayt" diye basına açıklama yapıyor. yedik biz de.
  --- spoiler ---

  şaka maka bomba hikayedir bu darkmarket mevzu. hikayede ismi geçenlerin çoğunun halen facebook'ta kedi resmi paylaşabiliyor oluşu ise ayrı bir acınasılık. sözlük yazarı bile var lan içlerinde, 2 hafta önce yazmış çifte tutuklu.
 • yıllar içinde hakkında yazılan entryler eriyen, nerde olduğu, nelerle meşgul olduğu filan muamma şahıstır..acaba ülke gündemini izledikçe ne hissediyordur...
hesabın var mı? giriş yap