• babil.com'un 2014 sonbaharında çıkaracağı e-kitap okuyucu. ön tanıtımından anladığım kadarıyla amazon kindle gibi kablosuz internetle/3g ile doğrudan cihaz üzerinden kitap alımına imkan verecek. bayağı ümit vaat ediyor.
  http://www.babil.com/…/home/pagecontent/calibro-sss
 • yerli malı bir girişim. umut vadediyor.
 • (bkz: e-ink)
 • dahili ışığı olup olmadığını merak ettiğim ürün. zira yakın zamanda dünya para verip nook simple touch with glowlight ve kindle paperwhite 2 almışlığım var... yerli malı, gümrük sıkıntısı olmayan "düzgün" ve rakip ürünlerin ayarında bir şey bize çoktandır lazımdı.
 • bugün itibariyle sessiz sedasız satışa çıkmıştır: http://www.babil.com/…ome/pagecontent/bilgi-calibro

  ayrıca http://calibro.com/ adresinde de bilgi ayrıntı vs mevcut. iki modeli var biri basit biri dokunmatik ve aydınlatmalı. aydınlatması tıpkı kitap okuma lambaları gibi ekran kenarından yani fiziksel aydınlatma.
 • lan gene geç kaldık bir akıma.
  ebayın kurucusu jeff bezos washington post'u satın alması, yanılmıyorsam internet dergisi pitchfork'un yazılı medyaya da girmesi vs.
  bizde de radikal tam tersini gerçekleştirdi..
  ya bu kağıdı biz petrol gibi sadece 100 yıldır kullanmıyoruz ki hemen vazgeçelim o kadar kolay değil.
  medeniyet kağıtla yükselmiştir.
  kısacası hevesini alan çıksın.
 • kindle paperwhite ayarındaysa neden olmasın dedirten.

  edit: taze taze aldım yazıyorum. almayı bu kadar bekletmiş olmam riske girmek istemeyişimdendi çünkü ne zamandır kindle ayarında bir ürün almak istiyordum. yorumlarını paylaşan tüm suserlara şükran ederim. kindle nasıldır bilmiyorum ama ekranın tepkime süresi beklediğimden çok düşük. touch lux modelinin basic'ten bana kalırsa pek bi farkı yok gibi, kitapları wifi üzerinden tek tek indirip okuyacağımı düşünmüyorum. bunun için çok kullanışlı değil.
  boyutu tam ayarında bence oldukça kibar bir tasarımı var.

  son olarak 11 tl indiriminden faydalanmak için n11.com sitesini tercih ettim. kılıf hediyesi yanlış renkte geldi ürün siyah kılıf beyaz, sırf bunun için de iade eder miyim bilmiyorum.
 • internette kullanımına dair inceleme, video falan çıksa da daha fazla detay öğrensek dediğim e-okuyucu. ayrıca e-kitap'ların satılacağı mağaza daha açılmadığı için fiyatları, prosedürü öğrenemiyoruz sanırım. nook simple touch kullanıcısı olarak, ekran ışığı sevdasına (sandığımdan daha çok lazım gelmeye başladı) 250 tl'lik bir yatırım yapabilirim seve seve. zaten nook'u sadece kitap ve calibre'den attığım yazılarlı okumaya kullanıyorum. böyle bir ekosistem arayışım yok. bu e-okuyucu da iş görür diye düşünüyorum. ekran çözünürlüğü 212 ppi ile kindle paperwhite ile aynı seviyedeymiş.
hesabın var mı? giriş yap