şükela:  tümü | son 24 saat
  • demosu yanınlanmış olan muhteşem oyun.. medal of honor'un eline vermek bir yana, "grafik kalitesi - oynanabilirlik" dengesi ve atmosferi kıçımı tavana vurdurdu..
  • (bkz: duty calls)
  • yanlış hatırlamıyorsam tam sürümü bugünlerde piyasaya çıkması beklenen, demosundan gördüğüm kadarıyla ikinci dünya savaşı atmosferini gerçekçi bir şekilde yansıtmayı başarmış fps türü pc oyunu. abd, ìngiliz ve sovyet ordularıyla oynamak mümkün, amaç değişik görevleri 6 - 7 kişilik bir birlik eşliğinde yerine getirmek. ancak öldükçe yerine yedek askerler giren bu birliğe güvenmeyiniz, her biri ayrı kanat ve köşeyi tutsa da ilk hareketi hep sizden beklemekte asker arkadaşlarınız. multiplayer özelliği de var sanırım. oyun alemlerinde popüler olması kuvvetle muhtemel gözükmektedir.
  • bugün oynamaya başladığım activision oyunu.ati catalyst 3.8 sürücüleri ile oyun çalışmamakta olup bir önceki sürücü yüklenmelidir.ayrıca benim bugüne kadar gördüğüm en iyi ikinci dünya şavaşı konulu oyun.
  • oyun içinde ve sonundaki kısa filmlerin de tarihi arşivlerden alınması aşırı güzel olmuş ayrıca en son bölümü de bayağı bir gaz veriyor adama. oyun esnasında bazı evlerde, şatolarda falan dolaşırken de inanılmaz güzellikte ve ayrıntılı nazi bayrakları, çarşafları falan var ki oyunu yapanların gerçekten ayrıntılara verdikleri öneme saygi duymamayı olanaksız kılıyor.
  • mükemmel diyerek başlayayım.. herşeyden önce savaş ambiansını yaşatıyor.. efektler, gerçekçilik, oynanabilirlik, grafik kalitesi şukela.. medal of honor ve benzerlerinde olduğu gibi, yoğun çatışma sahnelerinde falan makinanız kasılıp kalmıyor.. hele bir de yanınıza yörenize bir top-tank mermisi düştüğünde öyle bir ambians yaşatmışlar ki heeeeey heey diyor insan.. aferin adamlara.. (özellikle şu stalingrad savunması.. aman aman amaaaan haldan düştüm vaaay vaay vaaay vay)
  • savaş simulasyonlarına konmuş son noktadır bu oyun.tamam artık bundan sonra benzeri oyunlar yapmayın mesajı vermektedir.
  • tek kanallı televizyon devri çocukluğumda cuma geceleri ya da pazar sabahları izlediğim ikinci dünya savaşı filmleri atmosferini yansıtmayı başarmış bir oyun. sanmıyorum ki pc oyunlarına "yapay, sahte, vakit kaybı" gözüyle bakanlar arasından bir kişi bile bu oyunun 2. bölümünde sovyetler'in stalingradı kurtarma harekatının başlangıcını 5 dakika izleyip "ne var ki bunda, saçmalık..." diyebilsin.
hesabın var mı? giriş yap