• uktecinin de notunda goruldugu uzre, alisveris sonrasi kasaya debit kard uzatilinca sorulan bir sorudur.

  nakit para gerektigi anlarda kullanilmasi olasidir. cogu yer cash back olayini 50 dolara kadar ucretsiz yapar ki bu karli biseydir, zira kisinin kendi bankasinin disinda bir banka makinasindan cektigi nakit paraya komisyon alinir (1 dolar gibi bi ucrettir). bu ucret cash back olayinda elimine edilir.
 • (bkz: cash back)
 • http://www.imdb.com/title/tt0409799/ adresinde ikamet eden bir kisa film. yonetmeni sean ellis. 2006 yilinda en iyi kisa film dalinda oscar adayligi da kazanmistir.

  kisaca konusu soyledir; markette gece vardiyasinda calisarak sanat okulunun harc masraflarini odemekte olan "ben" 8 saat karsiliginda parasini almak ve zamani bir sekilde gecirmeye calismaktadir. markette calisanlarin kendine ozgu zaman harcama yontemleri olsa da en ilginci ben'in yontemidir...

  filmi kadin vucuduna bir saygi durusu olarak algilamak mumkun.

  not: +15 veyahut +18 ibaresi tasimasini gerektiren goruntuler ihtiva etmektedir.
 • ingilizce, nakit disinda bir yolla yapilan odemede, belli bir sebepten dolayi odemeyi alanin odemeyi yapana nakit para vermesi.

  cash back icin bir sebep musteriye hizmettir. amerika'da bazi supermarketler musterilerine kolaylik olsun diye (musteri atmye gitmek zorunda kalmasin) satin aldiklari malin degerinin ufak bir miktar ($25-$50) ustu kadar odeme kabul edip bu farki musteriye nakit olarak geri vermektedir. boyle durumlarda musterinin odemeyi cek veya debit card ile yapmasi beklenir. kredi kartina cash back yapilmaz.

  cash back icin baska bi sebep de promosyon ya da indirimdir. ornegin araba veya ev gibi yuksek fiyatli mallarin aliminda genelde kredi kullanilir. bu durumda arabayi satan galerici veya ev kredisini veren kurum musteri cekmek icin, "al bak bu nakit parayi bu alisverisin ile ilgili masraflarinda kullan" der. burada olayin kilit noktasi, mesela $25.000 bir araba satisinda $1.500 cash back yapilacaksa kredinin $25.000, galeriye yapilan odemenin de $25.000 olmasidir. yani "o cash back'i almayayim da onu hesaptan duselim" diyemezsiniz.
 • uzun metrajin konusu,kiz arkadasindan ayrilmasi sonucu agir bir travma geciren ben kardesimizin insomniac a donusmesi,onu hem gece yapacak is aramaya iter hem de eski kiz arkadasini unutturacak bir mesguliyet gereksinimi yaratir.o da sainsbury's adli markette gece vardiyasini alir.
  emilia fox un masum guzelligi ile bezeli film.
 • bütün doğallığına rağmen, o kadar kusur kadı kızında da olur misali bir teknik hata barındıran, katıla katıla olmasa da zaman zaman kahkahayla güldüren sean ellis filmi. insanı sürüklediği "zamanın her saniyesini tatmak lazım" cinsi düşünceler de cabası...

  --- spoiler ---
  halı saha maçına patron 4 numaralı formayla başlıyor, oyunun ortasında 5 numara oluyor, en sonunda bir bakıyoruz yeniden 4 numaralı formayı giymiş.
  --- spoiler ---
 • 18 dakikalık kısa versiyonu 2006'da en iyi kısa film oscar'ına aday olan filmin 90 dakikalık hali, 2006 san sebastian c.i.c.a.e ödülü aldı. film, 26. uluslararası istanbul film festivali "uluslararası yarışma" bölümünde gösterime girecek.
 • zamanın hızlandırabileceğini, yavaşlatılabileceğini, dondurulabileceğini ancak başa sarılamayacağını, yapılanın geri alınamayacağını bir nevi konu edinen eğlenceli ingiliz yapımı.

  harry potter serisindeki quidditch kaptanı sean biggerstaff ile coupling dizisinde jeff'in yanlış anlamalara maruz bırakıp bir türlü kendisi ile çapkınlık yapamadığı emilia fox başrolde.

  en güzel sahnelerinden birisinde giriveren frankie goes to hollywood parçası the power of love da cabası.
 • bir güzel ve de komik aşk hikayesi. bi kere öyle dinamik bir film ki bir an bile kopmadım filmden. filmin ismi türkçeye zamana güzellik kat olarak çevrilmiş ve de bu sefer cuk oturmuş bence. ve de hakikaten zamanıma güzellik kattı bu film.yönetmeni de çook genç ve sevimli ayrıca, takipçisiyim bundan sonra. (bkz: sean ellis)
 • tam bir romantik komedi. ve başarılı cinsinden.
hesabın var mı? giriş yap