şükela:  tümü | son 24 saat
 • bilgisayar, ios ve android cihazların hepsiyle ortak olarak çalışacak olan alet. görüntüyü aktarmaya başlayınca televizyonu kendisi açıyormuş. bilgisayardaki görüntüyü de direk olarak alıp, televizyonda gösterebilecekmiş.

  sunumda gösterilmedi ama gücü herhalde usb ile alıyor. zaten sitesinin sonunda "power cord required " diye not düşmüşler.

  http://www.google.com/chromecast
  tanıtım videosu:
  https://www.youtube.com/watch?v=ckg5hdytw8o
 • amerika fiyatı 35 dolar olan 2 inç boyunda canavar.
 • yillardir hayal ettigim kullanim kolayligina sahip cihaz. keske indirdigimiz filmleri yansitma özelligi de olsaydi.
 • mobil cihazlardan geniş ekran televizyonlara görüntü aktarmanın ve oynatmanın bir aracı olmasıyla çağın icadı değildir. ancak tanıtım videosunda kullanılan geleneksel yunan müziğiyle, gönülleri çoktan fethetmiştir.

  google'ın docs birimi içinde gösterip elletmediği chromecast sekmesi ise forbes dahil pek çok teknoloji takipçisinin ilgisini çekmiş. hepsi bir rahat nefes almıştır herhalde.

  http://www.forbes.com/…at-the-heck-is-a-chromecast/

  oğlum google, daha geçen gün elin gavuruna hafif bir mahcubiyetle "son zamanlarda chrome cozutsa da google'ı ve ürünlerini seviyorum, kullanıyorum." demiştim. google glass'tan sonra bu atağın için alnından öpüyorum seni yiğidim. cicişsin. bebeksin.
 • kendisi hakkında 10 ilginç bilgi için: http://blogs.computerworld.com/…cast-media-streamer

  devrim değil ama hayata geçirilmesi bile büyük iş.
 • türkiye'ye resmi bir distribütör yoluyla gelirse fiyatı 150-200 tl'den aşağı olmayacaktır.

  bu fikre kaynak olarak göstereceğim şey tamamen kıçım.
 • bu cihazla beraber verilen 3 aylık bedava netflix aboneliği artık verilmiyor. sırf netflix yüzünden almayı düşünüyorsanız aman diyeyim.

  http://www.theverge.com/…tion-for-chromecast-buyers
 • mobil cihazdan ve pc'den görüntü ve müziği tv'ye yollama benim semsang cihazlar arasında bir iki yıldır, allshare denilen nane ile mümkün, aslında herhangi bi pc'den de yollanıyor, programı kurunca. bu daha evrensel olmuş. eminim daha da pratiktir.

  ancak bence güncel sorun tv'deki ekranı ve yayını elimizdeki mobil cihaz ekranına, telefona tablete yollamak, artık elde bu kadar ekran ve networke bağlı cihaz varken aynı evde yan odaya geçince, kahvaltı mutfak işi esnasında izleyemeye devam için ikinci tv almaya gerek bırakmamak.
 • google'ın tvlere hükmekmenize olanak sağlayan teknolojisi.

  google yine yaptı yapacağını fakat türkiye'de bu cihazın 35$ gibi bir rakama satılması zor gibi, kafadan 200-250tl olur diyorum ben.

  netflix olayına gelince, vpn olmadan amerika dışında kullanılamıyor bildiğim kadarıyla. hâl böyle olunca vpn ayarlarını bu alette yapıp yapamayacağımız benim için önemli bir etken. ( linux tabanlı olduğunu düşünürsek bir yolu bulunur sanırım. )

  edit: tahminimin biraz altında fiyatlara çıktı. 150-200tl aralığında bulunabiliyor.
 • telefondan televizyona içerik paylaşım yapan eski teknolojilerin aksine chromecast izlemek istediğiniz videoyu kendi stream ediyor. yani diyelim bir youtube videosu açtınız telefonunuzdan, chromecast'e yolladınız. o andan itibaren telefonunuz sadece bir kumanda halini alıyor. chromecast videoyu youtube'dan kendisi bulup stream ediyor. bu sayede telefonunuzun pili bitmiyor, bir kere paylaştıktan sonra telefonda istediğiniz şekilde multitasking yapabiliyorsunuz vs.

  tl;dr: telefon, tablet vs. ile chromecast arasındaki olay link paylaşımı. chromecast doğrudan internete bağlı.
hesabın var mı? giriş yap