• türkiye'de konser vermesini dört gözle beklediğim sanatçı. o ne güzel şarkılar öyle ya. hem sahneden hem şarkılardan zerafet akıyor.
  • bu coğrafyanın kapsamlı bir özetidir kendisi. ne zerafettir o öyle. egeye nefes vermiştir lütfedip. hele bunu bir kürt kızının yapması ne müthiş bir olaydır. iyi ki var. ama ne işin var gurbet ellerde? olsan da buralarda dinlemeye gelsek her konserine. coşsak, ağlasak, sevinsek, hüzünlensek.. ne var yani çok mu zor? hiç mi imkanı yok?
  • o.
  • o ne güzel bir sestir öyle.
    türkü söylüyor yakışıyor, rebetiko söylüyor yakışıyor. rumca söylüyor, türkçe, kürtçe, yunanca...
    ne diyelim çok yaşasın, var olsun su sesli bu kadın.
  • bir çiğdem aslan, bir de suna alan. her ikisinin de ses rengi, söyleyişlerindeki asalet, ölçülülük harika.

bazen yoldan çıkar gibi olsak da, hiç tükenmeyecek bu eşsiz kaynaklarla, kahir ekseriyetle; doğruya nazar eyleriz.

tahir palalı ile birlikte hakk'tan didar isteriz yorumu da ayrı bir güzel olan, adı güzel kendi güzel insan. hep zerafetle gürlesin...
  • yeni keşfettiğim muhteşem sesli sanatçı.

aman katerina mou ve mapusun içinde şarkıları efsanedir.
  • bu akşam 22:00 da tahir palalı ile konser verecek olan canım müzisyen.

https://www.instagram.com/…f7pb/?igshid=bwkfq8kmwvy
  • çiğdem aslan ve tahir palalıyı canlı dinlemek ne zaman nasip olacak diye dertleniyordum. ilki online konsere kısmetmiş. biletimi aldım, hazır yerimde bekliyorum.
  • geç keşfettiğim için kendime kızdığım ve aşırı üzüldüğüm harika sesli kadın. tahir palalı ile ortak çalışmalarını biliyorken, nasıl solo ve diğer çalışmalarına bakmamışım bunca süredir, hala üzülüyorum. neyse, sesi çok şey anlatanlardan ve sesi ile insanı mest edenlerden. canlı performansını dinlemek için corona'nın bitmesini bekliyoruz dört gözle.
  • dünyaya barış gelecekse böyle sesler sayesinde olacak bence, yıllarca birbirleri ile savaşan insanların dillerinde muhteşem şarkılara hayat veren şarkıcı.
hesabın var mı? giriş yap