• ikinci bir titanik faciasi.
 • bence güzel. en azinda pekcok popcudan iyi. en azindan sesini iyi titretiyo. en önemlisi unique.
 • hmmzz...sanat onu yapan ve onu alandan olu$ur....cigulu bi$iiler yapiyomu?...efet...dinlieni varmi?...300-400bin!
  ehha...hata kesinlikle cigulide diil secicide yani halkta...
  ama sonucta sanat!..eger sizz ciguluyi yok etmeye cali$irsanizz ba$arisizz olursunuzz asil yapmanizz gereken halkin seviyesini yukseltmektir bunuda halktan utanarak yapamazzsinizz halkin seviyesi phsiko-ego ya benzzio (bkz: bilincalti) sanat lazzim ama naturel sanat..tabularin olmicak vs vs...$ahsidir biline

  sene 2005 editorun yildiz defteri: hayatimda bir fikrimden ve onu ifade edis seklimden bu kadar nefret etmemistim...gecen 6 sene, suan 23 yasinda olan ben icin en degisken, en dalgali yillari kapsiyor olabilir ama bu neki simdi...gerci cogu 99 entrysini inceleseniz benzer seyler bulursunuz sanirim, insan editlemek istemiyor, 99 ulan bu ellemeyin demek istiyor ama olamiyor maalesef...ne kadar kotu olursa olsun su anda bana kotu gelen bu entry gecmiste guzel ya da en azindan kabul edilebilir gelmis ki yazmisim buraya; bu kotu bi durum gibi gozukse de insan degisebildigini, ogrenebildigini kendi bencilliklerinden ve gotu kalkikligindan kismende olsa kurtulabildigini gorunce mutlu oluyor..bu arada ciguli su anki gorumle, en yetenekli sanatcilardan biridir.
 • rus yada bulgar otomobil markasi.
 • lada otomobil fabrikasinda uretilen fiat 124 tipi binek otomobil markasi. lada djiguli olarak yada sadece djiguli olarak bilinir. ayni zamanda gunumuzde pek populer bir bulgar gocmeni turk sarkicisi. bu ismi kendisine zamaninda
  'djiguli araba gibin hizli soyluyorsun' dedikleri icin almis. djiguli dedigimiz arabanin yapacagi maksimum hiz 140'i gecememekte oysaki.
 • adamın ebleh sıfatına, can sıkıcı danslarına, kro-pop kliplerinin kurgusuna bakmak yerine, alt yapıda ki müziğin zenginliğine, sesindeki eşsizliğe, ve oluşturduğu sentezin sarsılmazlığına bakabilse idik, cigulinin lümpen toplum içinde yetişmiş bir müzikal deha olduğunu farkedebilirdik.
  entelimizin, kompleksimizin günah keçisi olmuş ciguli, ismiyle fiziğiyle, çıkıp geldiği sosyal çevre ile ön planda tutulmuş, durmuş, anılmış...vurun ciguliye...vurun abalıya.
  benzer bir müziği, ya da orjinaliteyi anlamadığınız bir dilde, goran bregoviç yaparsa, güzel kurgulanmış bir filmle satarsa, tipi de bet değilse basın bağrınıza, taç yapın başınıza...

  ciguli son zamanlarda müzikal anlamda gördüğün en olgun, en özgün, en klasik olmaya aday eserleri üretmiş bu coğrafyanın müzisyenidir.lümpenliği, görünüşü, hitap ettiği iddia edilen sosyal zümre beni zerre bağlamaz, zira ben kaliteye bakarım, ben müziğe bakarım.
  bir grup, bir müzik oluşumu ile anılmak isteyen şekilci zihniyet uzak durabilir, bir müziksever asla.
 • kimse ciguli'nin akordeon virtuozü oldugunu soylememis, öyle sololar hayatta dinlemedim o aletle.. ayrietten cok güzel sesi var. gidip mahirle dumkofla falan karsilastiriyorsunuz yaziklar olsun sekilci zihniyetinize.. hepinizin amina koim. la hakki at sunlari daa sikeyrum cay ocagini da istemiyrum
 • ciguli reis-i cumhur olmak iddiasıyla karşımıza çıkmıyor, hepimizin örnek alması gerekn bir kültür ateşesi, türk halkının fikren ve ilmen, karakteri, fiziğiyle ile temsil etmek iddiasında değil.iddialı olduğu tek bir dal var o da müzik.
  yaptırdıkları diziler, dolarları havaya saçtığı düğünler, pazarlayanın tembihlediği o can sıkıcı sırıtış değil ciguli.onların çok ötesinde, çok üstünde bir kimliği var.bir an için köpekbalığı medya ve prodüktörlerin elinde maymun olmuş adamın çırpınışlarını, çarpıklıklarını izlemeyi bırakın, ve mizğinde ki eşsiz canlılığı farkedin.ve adil olun, ciguli ye değil kendinize karşı.
 • akordeon calisiyla beni dumura ugratmis bir insan, niye bundan bahsetmiyor kimse evet hayret etmek lazim, sirf sarki soylemekle sanatci yaftasi yapistirilmasin insanlara, sesini begenmeseniz bile o adam caldigi enstrumanla piyasadaki nice gostermelik hödükten cok daha sanatcidir benim gözümde
 • vakti halinde pavarottiyi elinden kaçiran türk halkinin degerini bilmedigi insan.. tam bir virtüoz.. okumasi kolay ama yazmasi zor isim.. cigilu, cilugi, culili..
hesabın var mı? giriş yap