• çilekeşin akrep şarkısı ile akp muhalifliği yapmış efsane nesildir aynı zamanda.

şarkı 2008 çıkışlı. facebook'ta şarkıyı a, k ve p harflerini büyük yazarak paylaşmıştım. yaşım 13-14 falan. bütün aile tarafından aforoz edildim tabii. ne dinsizliğim kaldı ne anarşistliğim. kaldı ki doğruydu bunlar. hem dinsizim hem kısmen anarşist.

ben 14 yaşımdan beri bu iktidarın gitmesini bekliyorum. ve şimdi oturdum buna ağlıyorum. ömrüm, ömrümüz ve nice ömürler geçmiş.

sel olsan
    rüzgar olsan
    yar olmam inancına
    dal olsan
    diken olsan
    bağlanmam fermanına
  • başlık "çilekeş'i çıktığı yıllarda dinlemiş efsane nesil" olsa daha anlamlı olurdu. ana fikrine katılacağım "efsane nesil" içerikli tek başlık. çünkü çilekeş demek 2000'li yılların güzel, laik ve ayakları yere basan türkiyesi demek, buram buram nostalji demek. sabah sabah sorma açtırdınız allahsızlar.

düşünsenize z kuşağı bizim gibi 30'lara geldiğinde sefo, uzi ile falan nostalji yapacak. vay anam vay. zirveden dibe düşüşün müzikle betimlemesi oldu resmen.

ek olarak bu albümün davul kayıtları o yıllardan beri beni acayip şaşırtmıştır. 2005 yılında böyle net davul partisyonları duymak hayret verici.
  • sorma, muhteşem nesildir.
    kendimden geriye gidip bir daha yaşasam keşke.
  • 2006 yılında lise 3 veya üniversite birinci sınıf öğrencisidir.
  • "yok" isimli şarkıları benim için hala türk rock müziğinin en iyi 5 şarkısından biridir.
  • türkiye'de rock müziğin altın çağıydı. güzel zamanlardı
  • başlığı okurken gri okul pantolonumun düşmesine ramak kalmış gibi hissettim. tişörtümün altından giydiğim uzun kollumu azcık sıyırdım ve converse'imin köşelerini sildim. philips kulaklığımın kablosuyla oynadım ve mp3 kalitesinin tadına varmak için cızırtıları ortadan kaldırdım. 64 mb'lık hafıza kartımda birbirinden alakasız müzikler bana merhaba diyor. çekmeceden 5 liramı da aldım. alemin en cool ergeni sokaklara düşmek üzere. bugün okulu kırma günü. hoca bana taktı beyler. teşekkürler.
  • kaliteli türk rock dinlemiş nesildir. siyah, kendimden geriye favorimdi. çakmağa benzeyen usb girişli mp3 çalarlarla tribe girerdik. gözyaşımız pıt diyebilir miyiz?
  • lise ve üniversite yıllarını çok keyifli geçirmiş nesildir. gece 12 de müzik yasağının olmadığı, üniversitelerin şenlik yapabildiği dönemleri yaşayabilmiş nesildir.
  • ne güzel nesildir, hala dinlerim, hepte dinleyeceğim
hesabın var mı? giriş yap