• gece bir bardağına 30 tl verince, evde gözüme freeshop'tan 10 euro'ya aldığım şişesi takılan meret.
    sosyalleşmek çok zor amk.
  • "cin toniginin eriyen buzlar yuzunden sulanmasindan nefret edenler dernegi" uyesiyseniz bu problemi su yerine tonikten yapilmis buz kullanarak cozebilirsiniz..

ne isiniz var hem oyle salak sacma derneklerde?
  • vaktiyle ne icerdim bunu ya. ozelligi ne diye soracak olursaniz, cin ve tonik karistiginda bembeyaz bi icecek oluyor, yani su gibi duruyor disaridan. kokusu da yok. kücük su pet sisesine doldururdum disarida rahat rahat icerdim.
    universite zamanlarinda derste icki icmeyi cok severdim, pet siseye doldururdum cin tonigi, takilirdim keyfimce. disaridan bakanlar su iciyo sanarlardi ama oooh mis gibi cin tonik goturuyorum o sirada kimsenin haberi yok. hey yavrum be ne günlerdi.
  • yaz içkisi denme sebebi; tonigin harareti almasıdır. en sevdigim içkilerin başında gelir. zombi bardagında (viski bardagı genişliginde uzuncana olan bardak) içilmesi tavsiye edilir. efendim simdi klasik yanlış anlaşılmalar her içkide oldugu gibi cin tonikte de var. kafadan "cin adamı çarpar abi!" efsanesi, yalandır, inanmayınız. zaten bu kokteyl bir çogu gibi serinleticidir. kafaya içiyorsanız dahi cin i fazla koymayın, tadı berbat olur. zaten cin tonik standart dolumlarında da iyi kafa yapar, en azından lezzetini alarak kafa olun.

-agzına kadar buz olan bir zombi bardagı
    -(bu benim önerimdir ki, inanılmaz lezzet katar) 1 adet limonun suyunu komple sıkın bardaga
    -cin (bokunu cıkarmadan)
    -tonigi basın!
    -dilimlenmiş bir sürü de limon!

işte lezzetine doyum olmaz bir cin tonigin sırrı... afiyet olsun efendim, yarasın tosuncuklara....

edit: hani nadir ama, tonige alerjisi olanlar, tonikten nefret edenler bu kokteylde tonik yerine sprite kullanabilir, tonik kadar olmasa da lezzeti, içilirligini kaybetmez.

aa bir de not iliştireyim dedim: popülerligini gerçekten yitirmiştir. zira şu dönemlerde gençligimiz cılgınca "ebzölüt-redbull" manyagı olmuştur, üç kişiden ikisi "oo ebzölüt redbull abi" der. bu beni çıldırtıyor. cin tonik popüler olmasın, gordon's da "ebzölüt redbull" gibi ayaklara düşmesin, dillere sadece isminden dolayı pelesenk olmasın... gerçekten tadını alarak, bilinçlice içenlere özel kalsın.
    (lafım tek derdi parti kola lahmacun sex gençliginedir;
    -pardöööögn ebzölüt redbull alabilir miyim?
    *alamazsın arkadaşım! siktir git! )
  • yağsız, şekersiz içki. en kolay kokteyl bi nevi. limon suyu ile süper olur. ferahlatıcı. şekerli içki sevmeyenler için birebir. iç baymaz. hazırlaması kolay, evde de dışarıda da. maharet istemez. çilingir sofrası, çerez, çuklata istemez. fazla içildiğinde; sarhoşluğu pis değildir, kimseye bulaştırmaz, uğraştırmaz. direkt nakavt eder. temizdir.
  • zamanında babam içerken burun kıvırdığım, son zamanlarda su gibi tüketerek derdimi tasamı azalttığım harika karışım.
    türlü çeşit cin stoklama imkanı olanlar için tatlandırma önerileri şöyledir:

gin mare: yeşil zeytin ve biberiye
    bobby's: portakal dilimi ve karanfil (baharat olanı)
    no.3: misket limonu kabuğu
    tanqueray, bombay sapphire, gordon's: misket limonu dilimi
    beefeater: limon ya da greyfurt dilimi
    sipsmith: greyfurt dilimi
    hendrick's*, gordon's crisp cucumber: salatalık dilimi ya da uzuuunca soyulmuş salatalık kabuğu
    monkey 47: lavanta çiçeği ve greyfurt dilimi

benim gibi fakirler için ise herhangi bir cinle yapabileceğiniz çeşitli karışımlar (yukarıdakiler kadar güzel olmasalar da) şunlardır:

cin+tonik+karpuz dilimleri
    cin+tonik+kavun dilimleri
    cin+tonik+taze fesleğen yaprakları
    cin+tonik+taze zencefil dilimleri (kişisel favorim)
    cin+tonik+taze nane yaprakları (limon ya da misket limonu da eklenebilir)
    cin+tonik+herhangi bir orman meyvesi***
    cin+tonik+ekşi yeşil elma dilimleri

tahminimce mükemmel oran bol buz üzerine 1 ölçek cine 2 ölçek tonik katılarak yapılmaktadır, daha sert ya da hafif sevenler ölçüleri değiştirebilirler tabii ki.
  • bardaga buzlar konur, ustune cin (buzlarla beraber bardagin ucte birini gecmeyecek), ustune limon veya misket limonu az miktar, tepeye kadar da tonik. icine de bir dilim limon veya ceyrek misket limonu hatta istenirse ilaveten bir yaprak taze nane de hos olabilir.
  • 1980`lerin en populer ickisi ,
    artik kli$e yerine gelmi$ , selpak gibi bir$ey olmu$tu,
    pek cok kimse de cin tonigi bir $i$e de satilan bir icki saniyordu.
  • bana tamam aşkım doğru söylüyosun, güzelsin, haklısın, kesinlikle sen haklısın dedirtebilecek gökkubbenin tek içkisi.
  • kafa açıcı, problem çözücü ilaç. hızlıca, bol limonlu 4-5 tane çakın arka arkaya, sorunları bertaraf etmeye başlayamazsanız gelin bulun beni.
hesabın var mı? giriş yap