• bunu kabul ettiğinizde veya bir şekilde onayladığınızda, lafı açılınca ifade ettiğinizde ortamda mutlaka bir tip kompleksiniz olduğunu düşünerek bu olaydan nemalanmak ister ve aslında sizin çirkin olmadığınızı, "kendinize has" bir güzelliğinizin olduğunu falan söyler.

  ilk olarak sevgili erkekler,
  her çirkin kadın kompleksli değildir. bunu 24 saat düşünüp üzülmüyoruz. elbette ki çirkin erkekler gibi biz de "ulan güzel olsak iyi olurdu." diyoruz. kim istemez ki? ama zannediliyor ki her çirkin kadın karalar bağlayıp hayatını böylesi bir kompleksin ezikliği ile geçiriyor. şunu diyeyim ömrüm boyunca yaşadığım tek kompleks bir zamanlar şişman olmamdı. o da geçti zaten.

  ikinci olarak sevgili erkekler "buradan yürürsem kesin verecek." kafasıyla yürümeyin. zekama hakaret olarak kabul ediyorum bunu. aynı zamanda sizin de ahmaklığınız ortaya çıkmış oluyor.

  üçüncü olarak, bunu kadınlara söyleyeceğim. çirkin olduğunuzdan eminseniz ve biriyle ilişkiniz varsa veya başlamak üzereyse falan karşı taraf eğer samimi ise asla sizin güzelliğinizin konusunu açmaz veya onun üzerinden yürümez. inatla çirkinim ulannn çirkinimmm diye dolaşırsanız sizi üzmemek adına "hayır değilsin güzelsin." falan diyecektir, onun dışında en fazla yüzünüzdeki en güzel yere övgü yağdıracaktır. misal dişleriniz çok güzelse "ne güzel dişlerin var." diyecektir.

  dördüncü olarak evet çirkinliği ciddi anlamda kompleks edinmiş, aynaya baktıkça kendinden nefret eden kadınlar var. onların da tek sorunu bence hayatlarında bir gaye olmaması. tavsiyem bir heykeltraşlık kursuna falan yazılsınlar. iki kitap okuyup, spor yapsınlar. geçer.

  edit: 5.yi yazmak şart oldu. bir de bazı tipler var, çirkin olduğunuz için abazan olduğunuzu, erkeksiz falan kaldığınızı, karşı cinsten kimsenin sizinle ilgilenmediğini falan sanıyorlar. yani boş bir arazi, rakipsiz müsabaka gibi görüyorlar sizi. "ben bu topa dalarım, pişman da olmam." kafası. yani özetle "onlara muhtaç" olduğumuz yanılgısı var.

  buna da şöyle cevap vereyim. erkek arkadaşlarımın büyük bir kısmı ortalamanın üstünde zekaya ve güzelliğe sahip erkeklerdi. kendi standartlarınızla karıştırmayın başkalarının hayatlarını.
 • sanilanin aksine guzel degilim diyorsa, mutevaziliginden de kaynakli olabilir, etrafimda guzelim diyenler o kadar yapmacik bencil burnu havada ki arada kalmayi bilerek tercih ediyorum. instagramda eskiden ben sismanken ama allahtan yuzum guzel simdi kilo da verdim heryerim guzel diyen bir arkadasim var, herseyi gectim sakip sabanci gibi cenen, sigaradan sararmis carpik dislerin, 10 gunde bir agdaya gitmesen kisin somine onune atilip ustune uzanilasi bir bedenin var diyemiyor insan. o ne ozguven o ? bi aynaya baksin ben guzelim diyenler cok rica edicem.
 • cirkin kadın yoktur her kadın güzeldir bakış açısı ile alakalı bir durum
 • akıllara şu efsane diyalogu getiren kadındır.

  1919'da nancy astor, parlamentoya giren ilk kadın oldu. amerikan kökenli nancy astor, zamanının en tanınmış politik kişilerinden biriydi. winston churchill ile hiç geçinemezdi. ikisi de iradesi güçlü, sözünü geçiren, (zaman zaman) dili çok keskin olabilen kişilerdi. churchill'in hazırcevaplılıktaki yıkıcı beceri ve zakası iyi bilinir. bir kez çok fazla içitiği için, onu,

  - siz, sarhoşsunuz, çok sarhoş!
  + ve siz de bayan, çirkinsiniz, çok çirkin...ama ben sabaha ayılmış olacağım.
  - kocam olsaydınız kahvenize zehir koyardım.
  + karım olsaydınız, o kahveyi tereddüt etmeden içerdim...
 • uff birileride cikip demis ortalama turk kadini guzel olmadigindan, makyajla kapatacak :) e o makyajla kapatacak sen ne ile kapatican mudur ? kirli sakalina guveniyorsan once o dislerini beyazlatman lazim. ne zaman gecmisten beri tanidigim eli yuzu duzgun adamlara baksam yanlarinda bir metre, siyah sari kafali, pijamayla ozellikle oglanin annesinden yasli gorunen, ha sevimli belki ama bariz cirkin kadinlarla evlendiklerini goruyorum ve yine gecmisten tanidigim dunya guzeli kadinlar inananilmayacak kadar cirkin adamlarla evleniyorlar. e bu ne perhiz bu ne lahana tursusu lan o zaman .

  gecen bir arkadasim ( evlenmis bosanmis bayan) dediki ya kizim su kiza bak bu bile ikinci evliligini yapiyor, kiz 100 kg falan, cocuk 30 kilo anca, ben hala bulamadim birini dedi. kizim dedim sen bu cocukla evlenir misin ? hayir dedi. so wtf ? bu adamlar, kadinlar bir sekilde ureyecekler, senle veya baskasiyla, cirkin yada, guzel. kendini cok guzelim lan ben, prenslere layigim diye kandiranlar haric.
 • çirkinliği bile kendini pazarlamak için bir araç haline çevirebiliyorsa ben o çirkin kadından korkarım. çok ciddiyim güzel kadınlar bana her zaman çirkin kadınlardan daha samimi ve içten gelmiştir. buna ister aptallık deyin ister başka bir şey. ama çirkin kadınlar genelde kuşkucu, güven duymayan, kavgacı ve durmadan her şeye karşı teori üretip duran tipler olurlar.
 • şunu da anlamış bulunuyorum ki bu ülkede hem çirkin hem de öz güveniniz sağlamsa acayip nefret edilesi bir insan olabiliyorsunuz. vay arkadaş. kadının teki önceki entrylerinden birinde "askin kimyasal bir cekim, fiziksel yasalarin otesinde bir durum oldugunu idrak etmemis ya da aski henuz deneyimlememislerin kuru gürültüsü." demiş güzel kızların çirkin erkeklerle beraber olmaları için... yani güzel kadını hoş görmüş çirkin erkekle oluyor diye.

  ama söz konusu çirkin kadınsa? hayır, o öz güveni yerinde, yakışıklı ve zeki erkeklerle beraber olabiliyorsa eziklenip "kompleksiniz öteden belli taam mı!1" demek makbul oluyor.

  en iyisi sevindireyim garibanı.

  tamam hem çirkinim hem mutsuzum hem evde kaldım hem sevgili bulamadım hem sevişemedim bile. amım kurudu resmen :( tiksinç fakir ve de boktan bir hatunum. bilgi, kültür, sanatsal zevk falan... hiçbiri yok :( her sabah aynaya bakıp sezen aksu'nun "aynalar" şarkısını söylüyorum. kendime de kese kağıdından ev yaptım orada yaşıyorum çünkü bu ülkedeki erkekler iskandinav erkeklerinden bile yakışıklı ve hepsi zengin ve hepsi çok kültürlü. kadınlar da öyle...

  bu yüzden ben hepinizden hep geri yaşıycam. :(
 • türkiye'de yaşıyorsanız, şanslı sayılabileceğiniz bir durum. kadına öyle bir talep var ki, en çirkininden en güzeline herkes kendisini acayip yüksek bir yerde konumlandırıyor..
hesabın var mı? giriş yap