• birilerinin ekşi sözlük clanı kurmasını bekldiğim oyundur. akalım diğer sölüklere hehe.
 • traviana benzemeyen oyun.
  muhtemelen burayı okuyorsan tüyo istiyorsun. al sana tüyonun kralı.

  korumanı kafadan kaldırsanda bir halt olmaz. çünkü oyun anca aynı leveldeki adamları sana rakip olarak gösteriyor. senin leveldeki adamdan korkuyorsan bırak gitsin.

  12-17 level arası sadece savunmaya yüklen. unutma bu dakikadan sonra saldırı alman kaçınılmaz.

  oyunda ne kadar uzun kalırsan o kadar az saldırı alırsın. aman şu binanın yapılmasına daha 12 saat var diyip 12 saat girmemezlik yapma. öttürüyorlar.

  hadi başarılar.

  yıl ardından sonra gelen edit;
  lan ben bu oyunu ne kadar yanlış tanıtmışım :)
  8 ay oldu bırakalı. allah'a şükrediyorum. bakın oynayacaksanız da tüm deneyimlerimi yazıyorum.

  oyun geneli öneriler;
  -öncelikle gem olayı var tabi. free gem kazanmanın birden fazla yolu var. freemyapps olsun bi dünya site var. oyunu sürekli oynamayı planlıyorsanız öncelikle buralarda appstore gift card kazanın. sonra 5 inşaatçı alın ki oyunun zevkine varın. ben zamanında yapmıştım.
  - bu oyunun kesinlikle hilesi yok. boşu boşuna hile aramayın. he bazen açıklar oluyor ama onlar da gem ile alakalı olmuyor. adamlar 1 milyar dolar kazandılar bu oyun sayesinde. hilesi olsa kazanabilirler miydi?
  -gemleri asla kullanma ve inşaatçı al!!!! (tekrar yazdım ki iyi anla diye)

  savunma
  -savunmada ne halt edersen et o savunma aşılır arkadaşım. nacizane önerim şudur ki madenleri duvarla çevir, madenlere yakın yerlere sihirbaz kulesi koy. topları birbirinden bir miktar uzak tut. hepsi birbirini koruyacak vaziyette olsun. böylelikle asla tam yıkılmazsın.

  saldırı
  oyunun başında biraz zorlanabilirsin ama şimdi şunu farkettim. kral varya. heh onu yapınca işler acayip kolay. oyunda tahminimce 30 milyona yakın ölü köy var. ölü köy demek kullanıcısının girmediği köy demek. bunların en yoğun aralıkla bulunduğu kupa aralığı 1250-1350 aralığı. güven bana en çok oradalar. o kupalarda 5 ayını geçirmiş biri olarak söylüyorum.

  he en önemli konu o ziktiğimin köy merkezini mümkün olduğunca yükseltme. bak o köy merkezini 8 den yukarı yapınca (hadi son 10 güncellemesiyle 9 diyelim) babayı ganimet bulursun. ziktir et köy merkezin varsın 8 olsun. oyundan daha çok zevk alacaksın.
  köy merkezini yükseltme. köy merkezini savunmanı dibe dayayana kadar yükseltme. yükseltme aga yükseltme.

  yine edit:
  xmodgame denen zımbırtı var. bu zımbırtı sayesinde fake ataklar yapabiliyorsunuz.
  diğer bir önemli konu da ağaçları toplama konusu.
  dekorasyondaki tüm bayrakları, çalı çırpı çiçek böceği alın. oyundaki bug bu. ne kadar dekorasyonun varsa o kadar çabuk ağaç çalı çırpı veriyor. verdiklerini de toplayın. günde en az 20 gem kazanırsınız.
 • 10 gündür sardığım oyun, iş nedeniyle sadece akşamları oynayabiliyorum, bir geliyorum köyü talan etmişler. şef diyor savunman kaybetti. o bana saldıran davidden intikamımı almazsam.

  havan yap, okçu kulesi yap, duvar yap, bomba yap. bakalım nereye kadar gitcez.
  11.seviyedeyim şimdilik. güzel oyun bana göre, en azından ben sevdim.

  bir tüyoda benden yeşil taşları benim yaptığım gibi direk bol keseden harcamayın, bırakın çalışsın inşaatçılar, bir de çalı, ağaç, taş onları kaldırın ki altından yeşil taş çıkıyor.
 • bu gece itibariyle sardığım güzel oyun. strateji oyunudur. şöyle bir ilk izlenimime göre gayet hoş olmuş. ancak saldırı sırasında askerleri kendimiz sen şu savunmaya saldir sen bu savunmaya saldir diye neden yönlendiremiyoruz ya da ben mi yapamıyorum anlamadım. ayrıca klan üyeliği için bir taş mı ne var onu düzeltmek gerekiyor. yapayım hemen ekşi klanından davet bekliyorum.
 • en son yazdığımdan beri sürüm değiştiren güncellemesiyle birlikte görebildiğim kadarıyla şu özellikler eklenen oyun.

  bağlanma sırasında tüyolar vermeye başladı.
  birisi sana saldırdığında nereden saldırmış köyü nasıl talan etmiş videosunu eklediler (şık olmuş)
  toplam birlik sayısını ordu üretirken göstermeye başladı, bu askeri de yapınca toplam asker sayın şu olacak diyor artık. eskiden kendim sayıyordum, 3 ondan 5 ondan falan gibi. (güzel oldu)
  duvarları boşta inşaatçı yokken yapabiliyordun (yapamamaya başladı. kötü oldu)

  bu arada savunma ve hücum konusunda şu ana kadar yaptığım 100e yakın saldırıdan ve bana saldırıldığında en çabuk göçen yerlerimden yola çıkarak vereceğim tüyolar:

  havan mutlaka yapılmalı ama top seviyesini yükseltmek önemli. daha hızlı ateş eden 5.seviye toplar düşmanı kanırtıyor.

  barbarlar (5 adamlık askerler, adı bu olmayabilir) rakibin duvarı parçalandıktan sonra daha etkili. yoksa duvarı bunlarla yıkayım dersen zor. 5.seviye kışlada ortaya çıkan duvar imhacılarını kullanın. (türkçe olması çok büyük avantaj, bence çok güzel çevirmişler bu arada.)

  okçuları özellikle savunmayı içe kaynakları dışa kuran köyler bulursanız direkt kullanın derim. düşman hatlarına girmeden iksir olsun altın olsun sömürüyorlar.

  6.seviye kışla çok önemli. bunun için iyi iksir gerekiyor, o yüzden iksir deposu, toplayıcısına yüklenin.6.seviye kışladan uçarak bomba atan askerler çıkıyor ortaya düşmanı çökertmek için birebir.

  altın deposuna ve altın madenlerine de yüklenmek lazım. ne kadar çok kaynak o kadar çok iş. gerçi 5. ve 6.seviyelerden sonra bekleme süresi 12 saat ile 24 saat civarlarına çıkıyor ama bir işe gidip gelince hallolmayacak gibi değil tabii.

  tek yönden saldırmak yerine 10lu gruplar halinde tüm hatlardan saldırmak daha fazla işe yarıyor.

  savunma açısından ise dar bir alanda toplayıcı ve madenler dışarda, depolar ve top,okçu, havan içerde daha çok şansınız var. (bana yapılan 20 ye yakın saldırıdan 8inde savunmam kazandı. kötü bir oran değil çünkü 28.inci seviye bir abi büyücü müyücü saldırınca pek şansın olmuyor zaten.)

  not: 21. seviyedeyim. daha deneyimli arkadaşlardan gelecek tüyolara açığım.
 • birilerinden ekşi sözlük klanı için davetiye beklediğim oyun, fena sardı.
 • şarj aleti yanınızda dolaşmanıza neden olan bağımlılık sebebi. oyun acayip başarılı kurgulanmış. en çok ciro yapan oyun olması boşuna değil. muhteşukela.
 • (bkz: şarj bitiren)
 • kış güncellemesiyle pek şahane bir atmosfere bürünen harika oyun.
 • kış güncellemesi ile, çerez rakip çıkmasını imkansız hale getiren oyun. şimdi ancak savunmayla kupa kazanabiliyorsunuz. veya kerizin biri ana binasını köşeye koymuşsa ona saldırıp 1 yıldızı çakabiliyorsunuz. derhal eşleşme sistemi değiştirilmeli.

  edit: bu arada o ana binasını köşeye koyanlar keriz değillermiş onu anladım. kupa sayısını düşürerek kolay rakiplere dalaraktan iksir ve altının dibine vuranlarmış. mantıklı bence. biraz daha bu şekilde devam ederse aynı taktiği kullanmak zorunda kalıcam. işçi boşa çıktı ne iksir var ne de altın..
hesabın var mı? giriş yap