• lan biri bizi feci trolluyor heralde ama dur bakim. baska turlu bu kadar kalin kafalilik aciklanamaz. coca cola israil malidir ne demek ya? coca cola halka acik cok uluslu bir sirket. di mi?

1- ceo'sunun turk olmasi israil mali olmadigini gostermez demissiniz, dogru, gostermez; turk mali oldugunu da gostermez, binaenaleyh coca cola kimsenin mali degildir.

2- halka acik olmasi sahibinin israilli olmadigini gostermez demissiniz, dogru, gostermez; turk olmadigini da gostermez; binaenaleyh coca cola'nin bir sahibi yoktur. sahibi hissedarlaridir. bak adamin gol diyor:

http://www.coca-cola.co.uk/…-coca-cola-company.html

belki bu hissedarlar yahudi diyelim, toplamislar hisseleri sirketi kontrol ediyorlar. en azindan mantikli bi teori uretmeye calisiyoruz. sirketin buyuk hissedarlarina bakalim: http://finance.yahoo.com/q/mh?s=ko major holders

elinde en fazla coca cola hissesi tutan gercek kisi, amiyane tabirle 'insan' 327,366 hisseye sahip. tum sirketin %000001'ine falan geliyor. ikinci buyuk bireysel hissedari da bizim turk, muhtar kent.

hisselerin cogu yatirim sirketlerinin, trust fonlarinin falan elinde. en fazla hisse sahibi sirkete bakalim, %9.10 hissesi var. holding kimin? warren buffett. gene amerikan, yahudi degil, israil'li de degil. zaten israil'li olsa bile %9 hisseyle sirket mirket yonlendirtmezler adama.

noldu simdi? hissedarlar gizli yahudi degi, ceo sirketin sahibi degil, olsa bile o da yahudi degil. var mi elimizde baska bir secenek? "bu paralar nereye gidiyor?"

3- coca cola'nin gecen sene ne kadar kar ettigini, bu karini nerelere harcadigini merak ediyorsaniz sizi soyle aliyoruz: http://www.coca-colacompany.com/…ancial-information

sizin 'ben dedim oldu' stayla is yaptiginiz gibi olmuyor bu isler tabii, adamlarin her boku seffaf, girip bakiyorsun. aha adamlarin yonetim kurulu, sirketi bunlar kontrol ediyor, parayi bunlar harciyor: http://www.coca-colacompany.com/…board-of-directors

bunlarin baskani da turk asilli amerikali. gene yahudi degil.

yani sirketin calisma sekli belli: hissedarlar (israil kontrolunde degiller) sermayeyi yatiriyor, yonetim kurulu (israil kontrolunde degiller) ve ceo (israil kontrolunde degil) sirketi, yonetimini, sermayesini, harcamalarini gelirini giderini yonetiyor. gordugunuz gibi isin icinde israil yok.

hayir hobi olarak boykot gene edin, etmeyin demiyorum da; simdi nasil yahudi sirketi oluyor bu adamlar, siz bana onu anlatin.
  • hala kola denen icat üzerinden efsaneler üretenleri göstermiş olay. ulan al hisselerini türk olsun amk. üretmeye gelince yan gel yat, kıçını büyütmek için kola tıkınırken "abi bu israil malıymış içme", sen önce çiftçini israil malı kullanmaya zorlayan boktan kalite üretimi zenginleştir zaten millet meraklısı değil. hele bunu eline kaçak sigara-telefon geçse üstüne atlayacak insanlar yapmıyor mu iflit olmak içten değil.

coca cola israil malıdır diyip hiç içmeyecek kafaya gelmek için ne içmek gerekiyorsa biri de söylese de o güzel kafayı yaşayabilsek.
  • tam bir türk zihniyetini gösteren dinci zırvasıdır. öncelikle, hukuğa göre bir kişi iddiasını kanıtlamak zorundadır. yani coca-cola'nın israil malı olduğunu savunuyorsa bir kişi "aksine inanmam" derken, önce kendisi kanıtlayacak ki, bu kadar mal olmayacak.
    ha tabii bunu diyen dinci zaten mal ama yapacak bir şey yok. tamamı halka açık şirketin bir sahibi olabileceğini düşünüyor. ha şu var en büyük hissedarı olan adam warren buffet'tır. fakat bu adam ateisttir maalesef.

bir tane gerizekalı da, greater altoona linki vermiş. bu gerizekalıya hatırlatmak lazım ki, oradaki firmalar yahudi firmaları değil, israil'de fabrika açan firmalardır. yoksa oradaki koskoca finlandiyalı nokia'ya yahudi dersen ağzıyla gülmezler adama.

edit: ayrıca coca cola üzerinden geyik çevirmeye bu kadar meraklı adamların kullandığı işlemciler intel, işletim sistemi microsoft, ve en çok vakit geçirdiği sayfa da facebook'tur. bütün buna rağmen sadece coca-cola üzerinden israil goygoyu yapan adama ancak ve ancak ikiyüzlü yavşak derler ama biz demiyoruz. neden? yavşağın da bir onuru var bu dincilerde olmayan.
  • coca-cola company ile bim'i karşılaştıran, sermaye yapısından bir haber olan gerizekalı cahil ve ahlaksız trolün anlamayacağına rağmen belki biri okur anlar umuduyla yazacağım. dilimiz sürçmeye şimdiden başladı affola.

üç sekreterlik şirketine oturup devlet ve ümmetinden aldığı avantarla yüksek kar ve gelire uyuşturucu gibi bağlanmış ümmetçi mütahit/iş adamları ceo'nun aslında ne iş yaptığını bilmezler.

ben sana coca-cola nın ne kadarının yahudi sermayesi olduğunu bulamam bunu sorman bile cehaletini gösteriyor. çünkü fon şirketlerinin yapıları karışık ve birbirine girmiş bilseydim zaten zengin olurdum wq. ama sevgili iq su yerlerde sürünen ümmetçi arkadaşım senin için %15 lik sahipliği kime ait diye baktım çünkü sen bakmazsın ve zırvaya devam edeceksin....

coca cola co. nun %9 a yakını warren buffet ın şirketi berkshire heatway 'e ait. senin hiç okumadığından dolayı bu adam kapitalizmin fikri olarak tıkandığını servetlerin gereksiz büyüdüğünü ve aşırı zenginlerin servetlerini paylaşması gerektiğini savunur. hristiyan bir aileden gelen agnostic bir adam için seni badeleyn çıkarcı şeyhlerinden daha müslüman olduğuna inanıyorum.

şirketin yaklaşık %7 lik kısmı ise vanguard fund'a ait. bak burada aradığın yahudi iş adamları var. vanguard 1975'te yahudi profesör ve iş adamı john bogle tarafından kuruluyor. ama sizin sandığınız gibi siyonist yahudiler bir gece yarısı toplanıp al johncuğum sana 1 milyar dolar hadi israile yardım et demiyor. vanguard'ın yıllardır çok başarılı olmuş yatırım stratejisi var bu strateji john bogle'nin doktora çalışmalarına dayanıyor zaten 1999 da sense on mutual funds adlı kitabıyla ünleniyor... tabiki böyle bir adam şirketini parçalara ayıracak. en fazla kimin elindeymiş bu vanguard'ın (kişisel olarak) diye incelediğimde jeff bezos ismini görmek benide şaşırttı. gelme gaza yahudi değildir.

bu benim yarım saatlik 4 google aramamla bulduğum bilgiler. çıkaracağın tek ders yahudilerle yıldızın barışmayabilir ama adamların bu sistemi kurduğu milyonlarca insanın ve araplarında bu sisteme katıldığı bir gerçek eğer sistemi beğenmiyorsan devrimci olacaksın * daha çok çalışıp alternatif üreteceksin o işler hamasla ve bu kafayla hiç olmaz...

buda benden sana bonus ateş olmayan yerden duman çıkmaz neden ümmetçiler coca-cola ya takık? 1975 deki coca-cola yıllarca direnip anti semitist damgası yemesine rağmen ( ki tek korktukları araplar boykot yapar sermayenin tek derdi paradır ) israilde ilk fabrikayı açarlar ve boykot başlar. yani kafanız ortaçağ eyleminiz 1970 lerden kalma...

dipnot edit: al 1 kola kasanı götüne sok...
  • ciddi ciddi cevap vermeyecektim ama dayanamadım.

"kanıtlar bende değil sende varsa söyle"

lan süper zeka ceo, kanıtın yok ama coca cola israil malıdır diye başlık açabiliyorsun. madem bu kadar eminsin adam da sana kanıtla diyor.

"iddia sahibi ben değilim, sizlersiniz. "

hakikaten salaksın onu anladım. tabii insanlar durup dururken "coca cola israil malı değildir. " demeye başladı değil mi? çünkü bu insanlar deli. yoksa sen "coca cola israil malıdır. " dediğin için insanlar "şu şu verilere göre coca cola israil malı değildir." demiş olmasın sakın? bu coca cola dediğin nane halka açık bir şirket. kimin ne kadar hissesi var belli. haa ama sen yine o inadım inat götüm kırk kanat tarzını sürdürüyor ve "heaa o veriler mi? onlara mı inanıyorsun ya? onlar yalan yalan." diyorsan bu insanlar sana ne yapabilir? ha bu arada israil malıdır degildir o konu hakkında yorum yapmıyorum, oladabilir olmayadabilir; ama adam sana veri sunuyor ona inanmıyorsun ama kanıtlayamadığın her saniye aklı başında her insanın götünden uydurduğunu düşüneceği bir şeye inanıyorsun.

asıl mesele de coca cola değil bu arada ha amk. doğdum doğalı eve cola girmez sokmuşum kolasına da şu bilgiyi itin götüne sokma halleriniz artık tiksinç bir hâl almaya başladı.

bu arada türkçe'ni düzeltsen hiç fena olmaz ceo bey. soru ekini ayiramayan ceo. hey allahım neler görüyoruz yahu

bu arada senin yapmadığın bir şey yaparak araştırdım ve coca cola'nın filistin'deki en büyük işverenlerden ve üreticilerden biri olduğunu öğrendim.

ceo diyor adamaansmdkkdkflfl
  • yıllardır sürdürdüğü ortadoğu politikası kolanın gazına inecek kadar seviyeye gelmiş akp'li trollerin yürüttüğü tartışma.

bulunan çözüm bu mu? kolay içmeyelim ve filistin özgür olsun.

salaksınız süzme salaksınız ama bu süzmeliğinizi cahilliğinizin bedelini tüm ortadoğu halkları ödüyor.

ben kolanın yahudi olup olmadığını merak eden süzmelere bir soru sorayım.

incirlik üssü türk malı mıdır?
    maraş'taki radar üssü türk malı mıdır?

benim bildiğim tek türk malı rte ve onun takipçileridir.
  • former ceo iddiasiymismis.
    (bkz: kicinin ceosu)
  • okuduğunu anlamamak isteyen kişi beyanatı.
hesabın var mı? giriş yap