• çok ilginç ve hoş bir vokale sahip emo grubu.biraz sertler ama kaliteliler.güzel paralar kazanabilirler.
 • equal vision records grubudur.
  aynı şirketten çıkma debut albümlerinin ismi "second stage turbine blade"
 • gördüğüm en yetenekli vokallerden birine* sahip olan, 'kanımca' başarılı bir emocore grubu. belli bir genre içinde adlandırılmaktan hoşlanmamaktalar,ve bu yüzden 5 senedir değişik soundlarda müzik yapıyorlar. indie rock, emocore, rock fusion olarak adlandırıldıkları ortamlar bulunmasına karşın debut albümleri second stage turbine blade dışında kalan b-side'lar dinlenildiğinde neden indie label'lığı kazandıkları ve tarzsız oldukları rahat ortaya çıkmakta. elf power şarkısındaki zaman yapısının ve vokalinin muhteşemliği karşısında eğilip , allah arttirsin diorum bu çocukların bahtlarını.
 • vokalistleri claudio dünyanın en maymun adamlarından biridir,maillere howdyhoo diye başlıyarak cevap verir.
 • bazen günümü kurtaran, minnet duyduğum grup.
 • vokallerine oturup tapılması gereken, konser kayıtları kesinlikle süper olan grup. delirium trigger adlı şarkıları aşmıştır.
 • tekk kelimeyle süper süper aşmış bi emo grubu çok sevio ve takdir ediorm, neverender hastasıyım özellikle ve bence vokallerinin sesi hafif kız erkek karışık bi tonda olmasaydı sanırım bu kadarda güsel olmazdı gibime geliyo.
 • çerçeveye yapılan zoom, bir yaz günü evin önünde çekilmiş bir aile fotoğrafı; anne, baba ve çocuklar.. sahne değişir çerçeve yere düşerken kırılan camlar resmi yırtar;

  coheed ve cambria new mexico da yaşayan 4 çocuklu (claudio, maria, josephine, matthew) bir çifttir. hikayelerinin zamanı ise belirsiz, yani sözü edilen yakın geçmiş bizim yıllar yıllar sonramız.. ana hikaye coheed in bir dragonfly(peygamber böceği evet logo vs) tarafından infekte olmasıyla başlıyor.. kaçırılan cambria yı bulmak için kandırılarak getirildiği yabancı bir gezegende onu bulan coheed in cambria yı görmesi ile serum aktive oluyor ve coheed dünyayı değiştirebilecek güce sahip şeytani monstara dönüşüyor!.. galaksiler arası bir savaş çıkmıştır keywork parçalanmaya başlamış ve dünya “keywork” den kopmuştur. içindeki “monstar” coheed in gezegeni düzeltmesi yada tamamen yok etmesini sağlayacak güçte; hmm ama monstar şeytani bir yaratık..

  “second stage turnbine blade” deki neverender parçalarının sonunda bir karakterin uykuya dalmasıyla (you cried yourself to sleep) başlar aslında “in keeping with the silent earth”.. sstb olayları gelişirken rüya görüyordur ama aslında rüyası gerçektir ve telefon çalar, geminin sesi duyulur “hello apollo,.. where should i begin” ..

  the second stage turbine blade i coheedin hikayesi olarak görüyorum ben, şarkılarda kendi içine yerleştirilen tohumların onu ele geçirişini, dönüştüğü monstar a karşı verdiği mücadeleyi, yenilgisini, istemeden işlediği cinayetleri, yavaş yavaş monstar a teslim oluşunu anlatıyor, cambria olayları fark edip ona yardım etmeye çalışıyor ama başaramıyor neverdender daki herkesi öldürüyor, ve monstarı bastırabildiği zamanlarda acı içinde veda ediyor..

  bütün olaylar yüzünden saklanan claudio; coheed ve cambria nın ve 3 kardeşinin öldürüldüğünü öğrenir (killed or forced to kill sözü geçer bir yerde ki bu iyice arap saçı ay sormayın), katil bilinmemektedir ki in keeping with secrets of silent earth* ve sonrasında gelecek olan albüm de yani hikayenin devamı da bunun üzerine kurulu zaten! claudio nun yaşadığı reddediş sonra intikam sözleri ilerler şarkılar ama yine de parçası olmak istemez bütün bu olanların; sözler hikayenin monologları olunca dinlerken herkes kendince yorumlayabiliyor forumlarda uzun uzun tartışıyor belirsizlikleri, coheed ile ilgili yazdıklarım dışında iksose3 sonrası da claudio nun rüyalarını gerçek sanan bir şizofren olduğunu ve şarkıların çoğunda sürekli annesi ile konuştuğunu düşünüyorum mesela, bir ara acaba annesi mi sorumlu ölümlerden diye bir senaryo da yazmıştım.. buyurun varsa düşünceler tartışalım..

  belli bir uyum içindeymiş gibi ilerleyen şarkıları severim ama bahsettiğim gibi coheed and cambria bu konuda apayrı bir yaratım içinde çünkü tüm şarkılar hatta bunun ötesinde aslında bütün grup en başında caludio’nun (vokal) yazdığı bu hikaye üzerine kurulu! albümler sırası ile hikayeyi anlatırken, sert davul ritimli çığlıklar (o ne vokaldir) atılan ve hemen arkasından gelen yumuşak akustiğe dönen bölümlerin hepsi ayrı ayrı olsalar da bir puzzle ın bütünlüğünü sağlayan parçalar ve bekli de bunu başından beri bildiğimden dolayıdır bölerek tek şarkılık yorumlar yapamıyorum bu hususta.. yani şimdi co&ca yı üzerlerinde bir sürü malzeme olan bir kutu pizza olarak görürsek tek dilim yetmez, hepsinin ısırılması gerekir tadından yenmez bir gruptur yorumunu bile çıkarttırabilirim sanırım..

  hikayeyi çıkartmaya çalışarak dinlerseniz sayıp sövmeye başlayabiliyor insan, aslında yaz sonunda hikayenin ilk bölümünün, wess abbott ın çizimi ile hazırlanan çizgi roman ı çıktı ama elime halen bir kopya geçmemesi sebebiyle claudio nun notları, ve yaptığımız konuşmadan çıkarttığım bir kaç ön bilgiyi ve açıklamayı sunabilirim, ki kendileri ilerleyen hikayenin sırlarını açıklamamakta ve gelecek albümde neler olacak söylememekte direttikçe hepsini alıp kendi yeşil çam filmimi çekeyim diyorum..

  -apollo bir köpek; claudio nun sevgilisi newo ikkin bakıyor ona ama ailenin köpeği sanırım “gerçi hikayede göründüğünden daha çok önemi olduğuna inanıyorum tartışmaya açık..” (dinleyiniz junesong provision un ilk bölümünde yazılmış bir mektup var”
  -coheed and cambria 4 çocuklarında 3 ünü (claudio; maria, josephine, matthew) öldürdüler ya da öldürmeye zorlandılar!
  -the camper velorium geminin adıdır; sahibi pilotu al ırkçı sapık katildir küçük beyaz kızları öldürür “dinleyiniz: velorium camper 3: al the killer; hikayenin ana karakterlerine büyük yardımı olduğu söyleniyor, han solo? ehehe”
  -jesse coheed in savaşçı kardeşi yani claudio nun amcasıdır (inferno olarak claudio ya yol gösteriyor) “dinlerseniz blood red summer şarkısında kendisinden söz edildiğini düşünüyorum”..
  -ambellina “dear ambellina the prise wishes you to watch over me” diye seslenilen ambellina ; claudio yu koruyan ona yardım eden peri gibi bir karakter, price lar keywork ün kutsal varlıklarıdır ve ambellinaya insan olmasını emrederler
  -keywork 78 gezegeni bulunan bir gezegenler sistemi, amblemdeli 7 daire sistemleri bir arada tutan güç merkezleri; oracles ve the stars of sirius u simgeliyorlar, üçgen ise gezegenleri hizada tutan sistem.. işte ikse3 de dünya bu sistemden kopuyor bilinmiyor ne olduğu bakalım..
hesabın var mı? giriş yap