• tavsiye edeceğim, senaryosu çok iyi, ispanyol filmi.
 • malum ortamlarda boy göstermiş, yönetmen oriol paulo imzalı 2016 yılı yapımı ispanyol filmi.
  http://www.imdb.com/title/tt4857264/?ref_=nv_sr_1
 • gayet basarili islenmis bir ispanyol yapimi, ters köse güzellemesi.

  --- spoiler ---

  kadinin cocugun daha arabadayken yasiyor oldugunu ögrendikten sonraki tavirlari etkileyiciydi. babanin mühendislik tecrübesi de iyi bir detay.
  --- spoiler ---
 • el cuerponun yönetmeninden aynı tatta bir film daha
 • ispanyollar sinemada çok ilerlemiş
 • ispanyol sineması son yıllarda bu alanda çok başarılı işler çıkarıyor.şu ana kadar izlediğim the girl with dragon tattoo dahil olmak üzere en iyi katil kim filmlerinden.oyunculuklar daha iyi olsa puanı daha yüksek olurdu diye düşünmeden edemiyorum.
 • el cuerpo (ceset) filminin yönetmeni, secuestro ve julia's eyes(julia'nın gözleri) filmlerinin senaristi oriol paulo'dan baştan sona sürükleyici bir hikaye. zekice hazırlanmış bir kurgu ve sürprizlerle dolu bir final. mutlaka izlenmeli diyorum, net.
 • son zamanlarda izlediğim, türün ve ispanyol sinemasının en muh-te-şem örneklerinden. daha önce el cuerpo ve los ojos de julia filmlerine bayıldığım yönetmen oriol paulo, yine yardırıyor ve ortaya seyirciyi baştan sona alıp götüren, merakla izlettirip beyin fırtınalarında dolaştıran, ters köşelerle sosladığı zekice senaryosuyla ve enfes finaliyle şapka çıkartan bir filmle geliyor. hem bu türün hem de son dönem ispanyol sinemasının kesinlikle yüz akı bu adam. yeniden çevrimini hollywood yapmazsa şaşırtır beni. aşırı şiddetle tavsiyedir.
 • ispanyol gizem gerilim sinemasının en son ve en güzel örneği..bu adamlar nasıl gizem filmi çekilir iyi biliyorlar. filmde başından sonuna kadar bitmeyen bir merak duygusu hakim....finalde ise sürpriz bir son..ispanyol sinemasından bu başlık altında zaten en güzel örnekler yazılmış.. korku olarak da rec eklemek isterim.

  gelelim filmimize..

  ***feci spoiler***

  çok keyif aldım. ancak ben bu filmin son 20 dakikasında uyumuşum arkadaşlar. uyandığımda malum maske çıkıyordu.. o esnada olayı anladım doğal olarak. yani o şoku yaşayamadım.

  ancak başroldeki denyo elemanımızın oyunculuğu çok kötüydü. iyi oynayan birini bulamamışlar mı koskoca ispanya'da?

  ***feci spoiler***
 • birisine iyi bir film diye tavsiye edebileceğiniz örneklerden. ispanyollar harbiden bu konuda iyi işler çıkarıyor.
  kurgu sürekli değişiyor. bir öyle bir şöyle bakayım olaya derken filmin sonunda yamulup çıkıyorsunuz. oyunculuklar daha iyi olabilse iyice uçup giderdi. böyle iyi filmlerden de buradaki yazarlar sayesinde haberdar olabiliyoruz. hollywood'un beş para etmeyen filmlerine takılıp kalıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap