• council on foreign relations
  dünyadaki en ciddi karar mercilerinde kendine yer edinmiş, ipleri ellerinde bulunduran bir takım elitlerin bağlı oldukları gizli örgüt. bu insanların finans, iletişim, akademi, istihbarat, teknoloji, vs. gibi kilit alanlarında yeni dünya düzeni şekillendiriciliği yaptıkları söyleniyor.
  (bkz: bilderberg)
 • (bkz: cfr)
 • bill clinton, antony lake, al gore, george bush, warren christopher, colin powell, les aspin, james woolsey (eski cia direktörü) gibi isimlerin cfr isimli bir komisyona kayıtlı olmaları herhalde sizleri bunca bilgiden sonra şaşırtmaz. elimizdeki listeler burada yayınlanamayacak kadar fazladır. ama dünyadaki en ciddi karar mercilerine gelenlerin bağlı oldukları bir örgüt olması herhalde doğal karşılanabilir, üstelik bunların bazıları bilderberg veya skulls and bones society üyesidirler. yani hiç kimse hak ettiği ve olması gerektiği için bir pozisyonda değildir bu yeni dünya düzeni'nde. iplerin altında ne kadar iyi oynayabildiği, ne kadar sır tuttuğu ve bu örgütlere ne kadar bağlı olduğu önemlidir onlar için.

  cfr, 21 temmuz 1921'de new york'ta kurulmuştur (marrs 2000; ross 2000). daha ziyade new york ve washington dc'de yaşayan elitlerden oluşan cfr'nin bugün finans, iletişim, akademi, istihbarat, teknoloji alanlarda en etkin konumlarda bulunan 3 bin 300 üyesi mevcuttur. bu sayı bir zamanlar bin 600 ile sınırlıydı. özellikle tüm fbi, cia, dia, dea ve başka istihbarat şefleri bu örgütün de elemanıdır ve cfr'nin ilkelerinden dışarı çıkamazlar. cfr, 2. dünya savaşı'nda çok önemli bir rol oynadığı gibi, yayınladığı foreign affairs isimli dergi ile de çalışmalarını tüm dünyaya duyurur. cfr her ne kadar gizli olmayan bir görünüme sahip olsa da, bu gerçek değildir. cfr, sbs, bilderberg gibi çok gizli bir örgüttür. (komplo.com'dan)
 • dünyayı yöneten güç

  alt kuruluşları : trılaterale,bilderberg

  kendi siteleri yanıltıcıdır.türkiyede son zamanlarda hakkında yazılar,araştırmalar yayınlanmaktadır.en sağlıklı bilgi,piyasada bulunmayan dr.memduh eren'in yazdığı "üçüncü dünya devrimi" eserinde bulunmaktadır.
 • henry kissinger'ın dünyanın gelecek 50 yılını planlayarak kurulmasını sağladığı örgüttür. kissinger ne kadar cia ise örgüt de o kadar cia'dır
 • council on foreign relations. türkçesi dış ilişkiler konseyi. dünyayı yöneten, emelleri ve politikaları küresel sermayenin yerini belirleyici kılan, ufak bir elit kesimin üyesi olduğu dernek şeklinde örgütlenmiş müessese. "foreign policy" adı altında, dünyada yine çok cuzi bir kesime hitap eden bir dış politika dergileri var. belli bir ideoloji veya siyasi kimlik çevresinde toplanmış olmaktan ziyade misyonu geneldir, kullandığı araçlar da zamanın koşullarına göre değişkendir. ayrıca küresel sermayenin 3 başlıca hizmetçilerinden bir tanesi. bunlardan iş bölümüne dahil olan diğer ikisi; adını hollanda'da bir otelden almış bilderberg ve trilateral komisyon'dur. bunların hepsi dünyadaki sermaye dengesini yakından takip etmekle kalmayıp, buna yön verir.
 • sadece abd'yi değil tüm dünyanın kontrolünü hedefleyen, franklin roosevelt döneminden beri tüm başkan adaylarının üyesi olduğu yarı gizli örgüt. dünya çapında * *olmak üzere yaklaşık olarak 3 bin üyesi olduğu bilinen cfr, siyaset, ticaret, medya, sanat, eğitim gibi pek çok alanda kilit isimlere sahiptir.

  genel bilgi için atilla akar'ın "derin dünya devleti" adlı kitabı, türkiye ayağı için ise erol bilbilik'in "dış ilişkiler konseyi: türk bilderbergleri" adlı kitabı önerilir.
 • ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar gibi abuk bir cümle kurmak istemezdim ama şu aralar direkt bizimle ilgilenmekteler. angelina ablamın gelmesi boşuna değildi.
 • dünyayı tek elden yönetmeyi hedefleyen ve bunun için her yolu uygulamada ilerleyen, büyük abiler topluluğudur.

  banu avar'ın "dünya düzeni / küresel başkanlık sistemi" programından;

  ".. küresel elit, tek dünya imparatorluğu hedefi güttüğünü yıllardır söylemektedir. bu elitin en görünür olduğu örgüt; cfr; dış ilişkiler konseyi'dir

  bu yapı içinde askeri, siyasi, finans dünyasının elitleri yer alır. cfr'yi enine boyuna araştıran prof carroll quigley bu yapıyı şöyle açıklamıştır:

  'finansal kontrolün özel ellerde toplandığı bir dünya sistemi. dünyadaki tüm ülkelerin politik sistemlerini ve dünya ekonomisini bir bütün olarak denetlemeyi hedeflemektedir.'.... "

  (bkz: dünya düzeni / küresel başkanlık sistemi):
  http://video.google.com/…#docid=1844175764237210936

  ****
  cfr'nin kendi linki;
  http://www.cfr.org/
hesabın var mı? giriş yap