10779 entry daha
  • siyasi partiler kanunu değişmedikçe diğer partiler dahil koltuğuna yapışan liderler hep olacaktır. baykal da kaset mevzusu patlamasa 18 yıldır koltuğunda olduğu chp genel başkanlığından belki de ölene kadar istifa etmeyecekti.
  • 2011'den beri akp'nin kaybettiği 15 puandan tam tamına eksi 0,63 puan koparmış parti. doğru okudunuz, "eksi." 2011'de 25,98 almış 2023'de 25,35.

ama dogruya doğru. en azından her defasında "bu son secim," "oylar bölünmesin" tehdidini cok iyi kullanmış, yoksa bu oyun yarisini bile koruyamazdi. 2002'den beri muhalefeti esir alarak doğru düzgün bir iktidar alternatifi cikmasina da izin vermedi. secmeni de en az parti kadar sorumlu bu durumdan tabi ki. her defasında basarisizligi oyuyla ödüllendirdi.
  • chp bölünmeli, gerçek atatürkçüler ve milliyetçiler yeni bir parti kurmalı. zaten, chp eski chp ve atatürk'ün chp'si değil.

bunlar, ne olursa olsun chp'ye oy veren %22'ye güveniyor. parti bölünür oylar kayarsa görürüm o zaman bunları.

chp'yi tarikatçı, mezhepçi, etnikçi, liboş ve küreselci bir parti yaptılar.

40 yaşını geçmiş ve kendimi bildim bileli chp'li biri olarak söylüyorum, artık chp'nin tarihe karışması gerektiğini düşünüyorum. daha fazla kullanılmadan ve adı kirletilmeden.
  • iktidarda şimdi farklı bir hükümet olsa, barajı geçmesi bile zor. üstelik küçük eniştenin alevi delegeleriyle kurduğu hegomanya var. tuncay özkanın elinde meyhane kafasıyla yönetilmektedir...
  • atatürk'ün kurduğu partidir. ilelebet var olacaktır.
  • herkesin akıllar verdiği, başarısız dediği, ama 2011den beri genel olarak ülkede her 4 kişiden 1inin oyunu alan parti.

bu kadar başarısızdı da, bu oy niye başka muhalefet partilerine gitmedi?

(bkz: ağlama melis)
  • ismi çıkmış 9'a inmez 8'e hayatta iktidar olamaz. atatürk gelse bile.

başka parti kurulmalı.

muhafazakar seçmen chp'ye oy vermez.
  • hala kemal'i orada oturmasıyla beni iyice deli eden parti... adam tam loser ama yemin etmiş, ülkeyi bitirmeye, bitirene kadar muhalefeti bırakmam diyor... bu yolda devam 2024 seçimlerini de kaybedelim...
  • hala halkın sesini, isteklerini dinlemeye direnen ve aynı hataları tekrarlayarak ve bu hatalardan hiçbir ders almayarak başarılı olabilceğini sanan kibirli, bir avuç insanın elinde oyuncak olmuş, kuruluş değerlerinden tamamen uzaklaşmış parti

senin türkiye'ye demokrasi getirmek gibi bir misyonun varsa önce kendi içinde bu demokrasiyi sağlamalısın,
    senin tek adam rejimini yıkma gibi bir gayen varsa önce kendi içindeki tek adam rejimini yıkmalısın...

fatih altaylı'nın yazdığı gibi %48 oy sana güle oynaya ekrana çıkıp, nasıl da başarılıyız diye bize masal anlatasın diye verilmedi; akp'den kurtulalım diye verildi

azıcık onurunuz varsa istifa eder partiyi yeniden yapılanmaya sokarsınız.

adama sorsan kendine gençlerin demokrat dedesiyim diyor ama 75 yaşında, en önemli seçim diye adlandırdığı yarışı kaybetmesine rağmen efendi gibi çıkıp da istifa etmiyor
  • halk ulkeyi araplastirma pesinde.
1698 entry daha
hesabın var mı? giriş yap