• bugun yaşadıgım hafifliktir. sebebi ise herhalde dogan medya ya besledigim karsı konulamaz sevgi olsa gerek.

olay şöyle gerçekleşir;

sabahın erken saatlerin bir dergi almak üzere d&r a gidilir ve alırsınız para verdiginizde ise bozuk yok mu sorusu ile karşı karşıya kalırsınız. ee zaten olsa vereceginizden yok diyerek karsı cevirirsiniz. sağda solda bozuk para arayışları içinde olan kasiyer e bir şekilde yardım etme isteği uyanır ve kredi kartı versem dersiniz ağzı kulaklarına varan kasiyer olur tabi diyerek paranızı size geri verir. o arada fark eder ki fişi kesmiş ve kredi kartı ile işlem yapması imkansız hala gelmiş. o arada bozuk para bulan diğer bir çalışan aldıgı bozuk paralarla birlikte para ustunu size verir. ama zaten paramı almış olan ben pişkin pişkin onuda alır ve güle güle evime giderim.
  • hırsızlığın vermesi gereken utancın hissedilmemesi, vicdanın susması sonucu gelebilecek bir rahatlıktır.
  • kul hakki yemenin onlenemez agirligini da yaninda getirir.
  • (ara: vicdan)
  • matematiksel olarak verilen para-derginin fiyatı denklemine göre, 50-10=40 sonucu vermesi ihtimal dahilinde olan ve bu durumda muhtemelen gariban kasiyerin 1 günlük mesai ücretine denk gelen bir hafifliktir.
  • (bkz: hırsız)
  • daha bir komple teorisi ile huzurlarınızdayım:

$öyle efendim:

d&r grup olarak doğan grubu'na dahildir ve sözlüğümüzün reklam i$lerini de yine bu grubun $irketlerinden medyanet yapmaktadır. her ne kadar dergi parasıyla sabah sabah atılan kazık kasiyerinin maa$ından kesilecek olsa da aydın amca'nın profe$ınıl ekibi bu olayı sözlükten bir $ekilde okur veya haberdar olur ve bunun acısını sözlüğün reklamlarindan aldiği komisyondan veya ba$ka yollardan olmak üzere sözlük üzerinden telafi etme yoluna gider.

yani, sözlükçünün hafifliğini sözlüğün $irket kârından dolaylı da olsa geri alır. bu durumda bir dergiyi iki katına satmı$ olur ki kapitalizmin akıllara zarar etkisini anlayabilirsiniz.

vesileyle sevgili yazar arkada$ımız rurouni'ye klasik bir tavsiyede bulunacağım: ke$ke bir dergi değil de mağazayı komple hacılasaydın da kahraman olurdun diğer hırhızlar gibi/ hortumcular gibi.
  • o değil de madem bu doğandan medyadan bikaç yetele çarptım diye hafifleyecek kadar hazzetmiyorsun neden oradan alışveriş yapıyorsun sorusunu akla getiren hafifliktir. tir
hesabın var mı? giriş yap