• reggae'in 80'lerden itibaren gelismis bir alt turudur. ragga dendigi de olur. reggae'ye gore daha hizli ritmler, yer yer rap'e donusen vokaller, rastafarian felsefesine daha uzak, genelde kari kizdan, bling bling'den bahseden lirikler ile ayirt edilebilir. jamaika'nin pop muzigidir su siralar.
  buju banton, bounty killer, shabba ranks gibileri akla gelir, dancehall denince.
 • aslen 1970'lerde ortaya cikmis ama olgunlasmaya basladigi donem 90'lara denk gelmektedir.bu akimi genclere sevdiren kisi son zamanlarin populer adami sean paul olsa da, elephant man,beanieman,sizzla,mr. vegas,kadinlardan da sasha,lady saw, cecile ve daha bir cok isim bu piyasada yer edindiler.raggamuffin denilen tabir ise ghetto person gibi bir anlama gelmektedir*
 • bulunduğumuz dönem içerisinde kendisini ana akım müzik piyasası içerisinde göstermeye başlayan tür. rihanna'nın ve drake'in çıkarmış oldukları son albümlerde bu türün esintilerini duyabilirsiniz. bunda şüphesiz jamie xx'in geçen yıl çıkardığı in colour albümündeki i know there's gonna be isimli muazzam çalışmanın başarısı etkili.
 • bu işlerin şuanda yürütücüsü vybz kartel, alkaline falandır.bizde de ezhel arada bunu yapmaya çalışır bizimde çingene halkımız çok sever bende severim. çingeneyiz!!!
 • the blaze'in 7 eylül'de çıkacak yeni albümünün de ismidir aynı zamanda.

  the blaze - dancehall
 • bugune dek paylaşıp ortalığı yıktıkları parçalar sonrası, the blaze’in ilk albümü olma özelliği taşıyan albümüdür. şarkı listesi aşağıdaki gibi;

  1 opening
  2 heaven
  3 she
  4 places
  5 rise
  6 runaway
  7 breath
  8 queens
  9 faces
  10 mount

  söyleyeceklerim; sar da dönsün, nihayet be!
hesabın var mı? giriş yap