• uzun zamandır gördüğüm en iyi hakemlik performansını gösteriyor.

(bkz: almanlıktan aldığım tadı hiçbir şeyden almadım)
  • bu akşamki maçta çirkef ispanyolların çeşitli üçkağıt ve baskılarına rağmen muazzam maç yönetmiş olan alman hakem. taşşaklı adammışsın siebert kardeş helal.
  • 4 mayıs 1984 berlin doğumlu alman futbol hakemi.
    uefa 2. grup hakemlerindendir .
  • 11 ekim 2022 tarihinde oynanan milan-chealsea maçının içine eden alman hakem. geçen seneki a.madrid maçından sonda uzun süredir önemli maça verilmiyordu. artık zor çıkar böyle maçlara, rosetti üstünü çizmiştir. ilginç olan şu milan maçları hakemlere uğursuz geliyor. geçen sene de cüneyt’in başını yakmışlardı.
  • alman disipliniyle taş gibi maç yönetmektedir.
  • bugün on üzerinden dokuzluk maç yöneten, fakat zeki'yi o kadar tolore edebilmesine şaşırdığım hakem.
  • gördüğüm kadarıyla bu hakem penaltı almak için ceza sahası içinde yapılan artistliklere prim vermiyor. dünya kupasında uruguay-gana maçında uruguaylı oyuncuların kendilerine yapılan hareketleri abartılı şekilde göstermelerine eyvallah etmemiş ve oyna demiştir. hatta bir tanesinde vara gitmiş, orada bile ikna olmamıştır. bence penaltılar böyle yorumlanmalı. bizdeki gibi üflediler yıkıldım tarzı penaltılara bir son vermek gerek artık. ama bu iş hakemlik değil onun da ötesinde fifalık bir konudur.
  • dünya kupasındaki uruguay-gana maçını katletti bence. bu maçtan sonra kupada başka maç alamaz diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap