• darbe girişimindense bir isyan, başkaldırı tarzında olmasından dolayıdır. hepimizin yaşı yetmez ama geçmişte yaşanan darbelere bakılırsa, yönetimi ele geçirmek demek trt'den bir bildiri yayınlamak değildir. organize ve planlı bir şekilde ülkenin yönetimindeki kişilerin aynı zamanlı etkisiz hale getirilmesi, üzerine kolluk kuvvetlerinin de etkisizleştirilmesi gerekir bunun için de tüm şehirlerdeki sorumlu askerlerin organize ve aynı anda bu işlemleri yapması gerekir. böyle işler bittikten sonra ki eğer tsk bunu yaparsa çok kısa sürede biz farketmeden halleder, sonra da trt'den yeni nur topu gibi cuntamızı izlerdik.

  başarısız olmasının bir çok sebebi olabilir bu aptallığın ama insanların demokrasiyi korumak için sokaklara çıkması bu sebeplerden birisi değildir. eğer gerçekten de planlı ve koordine bir darbe girişimi olsaydı, daha camilerden selalar okunmadan tüm ülkeyi ele geçirirlerdi. görünene göre bunu yapanlar bir başkaldırı ve isyan, karışıklık çıkarmak istediler ve çıkardılar. şimdi sokakta palalı ve ülkeyi koruduğunu sanan ışid benzeri militanlarımız var. kafa kesmek için de geçerli sebepleri olduğuna inanıyorlar, bu saatten sonra canı sıkılan yolda kafa kesebilir ve paralelci, darbeci diye linç edebilir.
 • darbe girisiminin basindan beri basarisiz olacak sekilde dizayn edilmis olmasindan oturudu meydana gelen durumdur. cunku adamlar, bak nasil madur simdi?
 • senaryolardan bağımsız olarak abd ve nato desteği olmadan hiç bir askeri darbe girişimin başarılı olma ihtimali yoktur. ülkede bundan önce gerçekleştirilen darbeleri irdelediğinizde neredeyse tamamının abd ve unsurları tarafından planlandığını görebilirsiniz.

  (bkz: türk askerler erdoğan'ı devirebilir/#59515184)
 • ülkedeki herşey gibi askerin de, darbenin de yalap şalap olmasıdır(darbeyi savunmuyorum ama askerin zafiyeti, aczi içler acısı). ülkedeki zeka seviyesi gittikçe düşüyor demekki.
 • whatsapp ile iletişim kuran darbecilerden ne bekliyorsunuz? valla savaş falan çıksa bu mal komutanlar ile patates olurduk. askerimiz dosta korku düşmana güven verdiler.
 • bizim imam
 • adam akilli plani olmamasidir.
  (bkz: #61752761)
 • darbe olmamasından dolayıdır.

  (bkz: darbe değildir o darbe olsa duramazdın)
hesabın var mı? giriş yap