• süpermen'in bile güç yetiremediği kötü.mekan apokolips olmak üzere aralarında şöyle bir diyalog geçmiştir* .
  darkseid-eee ne yaparsın peki bana* ?
  süpermen-eee hımm gezegenindekileri organize edip sana karşı isyan ettiririm , çok başın ağrır.
  darkseid-aman ne korktum ne korktum .omega ışınını vermeden kaybol gözümün önünden.
  süperman uçarak kaçarken parmağını bittin olm diye sallayarak -var ya geri geleceğim çok pişman olacaksın .
  darkseid - hadi anca gidersin dünyaya kadar yol uzun.
 • yaratıcısı jack kirby'dir. kirby marvel'de thoru yazıp çizerken arkadaşları, marvelden ayrıl, kendi thor'unu yayınla derler. kirby ben dağıtım mağıtım gibi işlerle uğraşamam, zaten marvel'in thor'una karşı kendi thor'umuz başarılı olmaz yeni bir mitoloji düşünmemiz, kendi tanrılarımızı yaratmamız lazım der. sonra dc'ye geçince orada new genesis-apokolips çatışması içinde anti life denklemli, highfather, darkseid, orion, metron, lightray içeren new gods'u yaratır.
 • lord veader- dark side of the force!
  superman- aa, kralların kralı. star wars karakteri içerisinde gizliden gizliye hayranlık duyduğum en erkek karakter. hoş geldin.
  lord veader- aleyküm selam. neden geldim? darkseid diye biri benim ünüme leke düşürmekte, karizmamı çizmekte. bir el at şu işe hacıcığım. valla halledersen çok makbule geçer.
  superman- olur lordum. bunca zamandır teşrif etmediğin bu kirli dünyaya bir iş için gelmişsin. ta buralara kadar yorulmuşsun. benim için orhan baba kadar önemli bir şahsiyetsin.
  lord veader- sağol superman kardeşim. orhan baba ne demiş, hatasız kuz olmaz. kabul ediyorum, geçmişte bazı hatalarımız olmuş olabilir. affetmek büyüklük göstergesidir.
  superman- aynen öyle baba. zaten darseid'in burnu kalktı bu aralar. kendini bir şey sanıyor. ağzının payını vermek istiyorum ben de. iyi, bu bahane oldu benim için baba. ver o kapkara elini öpeyim.
  batman- oo, lordumuz gelmiş. baba, kuralım mı çilingiri. hiç misafirperverlik göstermiyorsun superman sen de. hayret bir şeysin sen ya.
 • "omega effect" denilen bir gucu vardir. gozlerinden cikan isinlar olarak kullanir. bu gucle ister karsisindakini oradan oraya savurur, isterse de parcalarina ayirip yokeder (disintegrate). cani sikilirsa, yok ettiklerini sonra geri getirip, oturtup okeye 4. olarak kullanabilir (henuz bunu yapmamis ama ben olsam yapardim).
  yukarida da bahsedilmis, ben bir kez daha vurgulayayim, her ne kadar aci olsa da isterse superman'i bakkala iki maltepe almaya yollayacak kadar guclu bir abimizdir. superman gider gelir oyle gik demeden.
 • darkseid- şu fethedemediğim galaksi var ya.
  superman- evet hacı.
  darkseid- sana girsin ehuehue.
  superman- hmm, o zaman yıldız sisteminin nötrinoları var ya.
  darkseid- o da batman'a girsin. yicem sandın di mi. ehuehue.
  batman- ..na koyayım. içince sapıtıyorsunuz siz. yaramıyorsa içmeyin kardeşim.
 • zamanında hunter/ prey serisinde doomsday tarafından 2 vuruşta yere serilmiştir. yılların darkseid'inin karizması iki karede yerle bir olmuştu.
 • apokolips gezegenin en güçlü new gods'ı olan yuga khan'ın oğlu olup gerçek adı uxas'tır. pek bilinmese de drax isminde bir kardeşi vardır. iki kere evlenmiş ve her evliliğinden birer oğlu olmuştur. ilk karısının adı suli'dir ve oğlu kalibak'ın annesidir. ikinci karısının adı ise tigra'dır ve orion'un annesidir.
 • kara said adlı osmanlı paşasından esinlenmiştir.
 • adı rock grubunu andıran kötüdür
hesabın var mı? giriş yap