• boyle uzatılarak ve heyecan ichinde soylenen bir laf... ingilizceden chevrilen kelimelerden muhtemelen ... shoyle diyorlar "ay delisiiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnn"
  • aşırı yavşak bi laf
    misal:
    -sende hede mp3 ü var mı?
    -delisin olmaz mı

(bkz: ayh)
  • 70'lerin efsane gruplarindan* cici kizlar'in hit $arkisi.
  • (bkz: cilginsin)
  • unutulmus (ve hatirlanmayasi) popcumuz gulsen tarafindan, spastik bir ozkan turgay duzenlemesiyle halkimiza sunulmus, 3 gun kadar ekranlarda donup akabinde ait oldugu yere yollanmis bir sarkidir. (bkz: cop kutusu)
  • timarhanelerde hastalarin doktora yonelttigi "neyim var tohtor bey?" sorununa karsin siklikla aldiklari cevap.
  • milletimizin keramet üretme çılgınlığını başarılı bir şekilde tiye almış olan eski yeşilçam filmi.
  • söylemekten söylemeye farklı algılanabilen bir kelime.. sesteki vurgu ile küstah, sevecen hatta şirin anlamlar yüklenebilir..
  • soz ve muzigi atilla ozdemiroglu'na ait, kendilerini hatirlamiyor iseniz bile hababam sinifindaki parodisini mutlaka bileceginiz, mini etekleri, uzeri kalpli sueterleriyle cici kizlar'in (bilgen bengu, birnur bilginoglu, sebnem aksu) om nama narayana fankitavn megapop diskosayins sarkisi; sozlerini yazmazsam arkamdan aglar, cehennemde kovalar:

ah kalbim ben senden cok cektim
    soyle nedir bu halin
    vallaha sen delisin delisin
    olmaz ki, boyle carpilmaz ki
    cildirmissin sanki
    vallaha sen delisin delisin
    ne olmus birden gorduysen onu
    omrunde gordugun ilk erkek o mu
    ama sus, sus, duymasinlar sesini
    gogsumden koparir atarim seni
    bu kacinci sevgi, belki kirk bes - elli
    ben bildim bileli
    kalbim sen delisin delisin
    hic mi ders almazsin
    bir an bos durmazsin
    fikrimi sormazsin
    vallahi delisin
    anlasildi sen duruncaya dek
    bu is hep boyle surup gidecek
    ask her zaman bagrima sapli bir ok
    senden bana hic rahat yok
    delisin delisin delisin

ps. biliyorum benim bir albumden aldigim sozlerinin cok benzerini petekdoku da yazmis, ama hangisi orijinal emin olamadim. ayrica dedim ya yazmazsam arkamdan aglar, cehennemde kovalar. ne yapsaydim birkac satir kisa entry icin cehennemde mi kovalansaydim? "vallaha" sen delisin. (delisin delisin)
hesabın var mı? giriş yap