• ayrica bilkent 'decift anadal yapma imkani, cok zor oldugu gerekcesiyle kaldirilmistir. bu yuzden deniz ertas bilkent tarihinde cift anadal yapan bir-iki kisiden biridir. izmir fen'e gelen ogrenci ilk olarak deniz ertas'i ogrenir, feyz alir.
  • bogazici universitesi matematik bolumu ogretim uyelerinden dr. ferit ozturk un sira arkadasi. efsanevi fizik olimpiyatcisi.
  • üsys 1986 birincisiymiş.
  • efendim kendisi ssg'nin yazdığı gibi sadece 1986 öys birincisi değildir. geçmişte anadolu liseleri giriş sınavları ilkokul bitince yapılırdı. 1979 yılı anadolu liseleri giriş sınavı ikinci basamak türkiye birincisi ve ardından 4 yıl sonra ortaokulu bitirdiği zaman, 1983 yılı fen liseleri giriş sınavı ikinci basamak türkiye birincisidir. üniversite giriş sınavında da türkiye birincisi olduğunu düşünürsek; yaşıtları içinde türkiye'nin en zeki insanıdır diyebiliriz. lise öğrencisiyken uluslararası fizik olimpiyatları'nda türkiye'yi temsil etmiş ve bronz madalya almıştır. bilkent elektrik- elektronik ve bilkent fizik bölümlerini beraber 4 yılda tamamlayıp ver elini amerika demiştir. en prestijli üniversitelerde yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası çalışma yaptıktan sonra exxon mobil'e girmiş olup, yıllardır araştırmalar yapmakta üstüne patent ve ödüller almaktadır.
hesabın var mı? giriş yap