• ulaşım a.ş tarafından hazırlanan türk hukuk sistemi fiyat listesine göre 50 bin dolar değerindeki canlardan biridir.

aynı rayiç bedele sahip diğer canlar:

(bkz: irem dinçsoy)
    (bkz: buket bulut)

(bkz: insan hayatının değeri)
  • öğrenci olduğu dönemde faşistlerin saldırısına uğradığı bir olaydan dolayı zindana atılan devrimci gazeteci.

--- alıntı ---

bir gazeteci daha tutuklandı

diha izmir muhabiri deniz tekin, haber için gittiği bayraklı ilçesinde önce polislerce gözaltına alındı, sonra tutuklandı.

diha’nın haberine göre, izmir’de habere giderken bayraklı ilçesinde polisler tarafından gözaltına alınan diha izmir muhabiri deniz tekin, bayraklı polis karakolu’na götürüldü. hakkında eski bir davası nedeniyle tutuklama kararı bulunan tekin, bayraklı polis karakolu’ndaki işlemlerinin ardından bayraklı adliyesi infaz bürosu’na sevk edildi. tekin burada yapılan işlemlerinin ardından buca açık cezaevi’ne götürüldü.

tekin hakkında, 2006 yılının mayıs ayında eskişehir’de anadolu üniversitesi basın yayın bölümü’nde okurken, öğrenci standına ülkücülerin saldırması sonucu çıkan kavga nedeniyle eskişehir 2. asliye ceza mahkemesi tarafından dava açılmıştı. kavgaya karıştığı gerekçesiyle gözaltına alınan tekin, 17 mayıs 2006 tarihinde tutuklandı ve bir ay cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi. tutuksuz yargılanan tekin hakkında 2010 şubat ayında eskişehir 2. asliye ceza mahkemesi tarafından 2 yıl 3 ay hapis cezası verildi. yargıtay tarafından da mahkemenin kararı onandı ve tekin hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

http://telgrafhane.org/…r-gazeteci-daha-tutuklandi/

--- alıntı ---
  • soundcloud'da denk geldiğim bir güzel ses:
    https://soundcloud.com/daphead
  • manuş baba'nın değmez şarkısını hiç de fena coverlamamış olan zannımca genç ses. yer yer çok dinlendirici bir tonu var. coverlarını çok geniş bir çerçevede yapmış (ahmet kaya, oasis, pinhani, edith piaf, yüzyüzeyken konuşuruz gibi) bazıları gerçekten iyi olmuştur.
  • bazı insanlar vardır hani. sesini duyar, deli gibi tanışmak istersiniz. fakat bir yandan da siması gizli kalsın diye düşünürsünüz. gizemli sesin sahibi, hayalinizdeki mutluluk olsun dilersiniz. o ipek gibi ses çınlasın kulaklarınızda sonsuza kadar, fısıldasın diye arzu edersiniz.

deniz tekin böyle biri işte. aylar önce ayrılık şarkısına yaptığı cover ile dinlemiştim sadece, çok sevmiştim. fakat bugün, bir arkadaşın ayrılık'ı tekrar hatırlatması ile diğer coverlarını da dinlemeye başladım. ve huzuru yakalamaya başladım. hissederek okumak ayrı, o hissiyatı satırlar arasındaki bir gülümsemeyle karşı tarafa aktarabilmesi ayrı bir maharet.

buraları okuyor mudur bilmiyorum ama selam olsun kendisine. güzel sesiyle tanıştırdığı için bizleri. bol bol okusun, bol bol söylesin. bizlere -hayatın keşmekeşinde kaybolmuş, somurtmayı özümsemiş bizlere- bir parça huzur bahşetsin.
  • ahmet kaya'dan karanlıktayı fevkaladenin fevkinde yorumlamış.
  • hoş, güzel bir yorumcu. bir de asker saati kullanıyor galiba. ateş edecek misin cover'ında casio f-91w'nın saat başı sinyali duyuluyor.
  • başka işlerle uğraşmaz ve müzik yapmaya, ruhunu koymaya devam ederse ilerde bu toprakların en kalıcı seslerinden biri olabilir.

harika eserleri olan genç kız.

yolu açık olsun, bol bol söylesin. biz de dinleyelim.
  • insanın ruhunu okşayan sese sahip hatun. bu iltifatı ben pek az kişiye ettim şimdiye dek. öyle.
hesabın var mı? giriş yap