• içine kapanık biri. oysa bir söylese derdini, belki de rahatlayacak. ama yok. o sıkıntılarını içine hapsetmekten yana.
  • özel mesajını beklediğim insandır.
    kardeşim bak benden sır çıkmaz, gencecik yaşımda olmuşum zaten dert babası gel sen, ben seni de dinlerim. belki derdine de bir derman buluruz. keza insanın hiç tanımadığı biriyle dertleşmesi her zaman çok daha rahatlatıcı olur.
  • o ne bilge bir insandır..
  • derdi buyuktur.

anlattigi kisi olayin ehemmiyetini kavrayamayacaktir, belki de gulunc bulacaktir.

unutulmamalidir ki en ciddi seyler paylasilmaz.
  • iyisini, dogrusunu yapandir. dert kimseye anlatilmamasi gereken sadece yasayanina ozgu bir olgudur. yuregine sagliktir bu insanin
  • (bkz: sosyal fobi)
  • bazen çevrenizde öyle insanlar vardır ki söylediğiniz şeyi ertesi gün başkasından duyarsınız, hem de tamamen değişmiş şekilde. işte böyle yüzsüz ortamlara bir şekilde girmek zorunda kalmış insanlar en küçük dertlerini bile paylaşmazlar. güven en çabuk yitirilen şeydir sonuçta. tam tersi olarak da bazen dert o kadar büyüktür ki, çaresi yoktur, paylaşmaya gerek duymazsınız, dillendirmek sadece size o derdin varlığını hatırlatır, üzer.
  • çevresindeki herkes kağıttan olan biri. oldukça haklı. oldukça güçlü. misal bugün aradım bir arkadaşı "beremi çaldı itin teki" dedim, başladı ağlamaya. "insanlık ölmüş" bile dedi. bir baktım ben teskin ediyorum. ulan mağdur olan benim, yardım arayan benim ama ne zaman bi derdim olsa etrafımdakiler benden önce yıkılıyor. niye anlatayım şimdi?
  • (bkz: behzat ç.)
5453 entry daha
hesabın var mı? giriş yap