• uyutmuyor, bayıltıyor.
    10 gündür kullanıyorum ve o uykuya dalış anı tamamen ortadan kalkmış vaziyette. bir an uyanığım ve bir an sonrasında hoop tamamen kendimi kaybeder gibi uykuya dalıyorum. taş gibi ağır, koyu karanlık bir uyku. ölüm gibi hatta. o derece karanlık ve derin.
  • ben onu icmeden uyuyamiyorum. kendisi ile 4 yada 5 senelik bir birlikteligimiz var. desyrel kullanmadan once gece uykularim maksimum 4 saat oluyordu ve gun icinde surekli bir yorgunluk hali yasiyordum. sonra sevgili doktorum bu durumun beni depresyona surukledigini soyledi ve bu ilaca basladik. geceleri 50mg aldiktan sonraki bes dakika icinde uykuma daliyorum. sonra cok buyuk sesler olmadigi surece kesintisiz 7 saat uyuyabiliyorum. uyandigimda da gayet uykumu almis ve mutlu bir sekilde kalkiyorum. bana sagladigi olumlu etkileri cok fazla. fakat bir gun icmeyi unutsam o gece yine ayni gecmis yillardaki gibi bir uykusuzluk oluyor. bir de eger icmediysem sabah surekli midem bulaniyor bu verimsiz uykudan dolayi olan bir bulanti mi ilac almadigim icin olan bir bulanti mi cozemedim.
  • kutusunda antidepresif yazan ilaç paxil denen acayip ilaçka kombine kullanıldığında laylay ömür gecer bi dişe dokunur karar aldırmaz insana kedi gibi uykuya doyamamak ayrı

bıraktım şükür editi : görüldüğü üzere cümle de kurdurmamiş vaktiyle .
  • antidepresandır, trazodon içerir. her uyku uyuyamıyorum diyene verilmesi absürttür zira başta da dendiği gibi kendisi depresyon tedavisinde kullanılır. yaptığı uyku iyi etkisi değil yan etkisidir. içenlerin kaygısızlaşması ama uyuşması bu yüzdendir.
  • her gece almama ragmen hala deliksiz uyku uyumamı sağlayamamayan ancak almaya başladığım günden itibaren sanki hayal alemindeymişim gibi kaygılarımdan yoksun yaşamama sebebiyet veren ilac.
  • hafif bir uyku ilacı sadece uykuya dalmanızı kolaylaştırıyor.. eğer içtikten sonra uyumaya çalışmazsan uykunu bile getirmez.
    burada yazan abuk sabuk yorumları görünce sinirim tepeme çıktı resmen, en sıradan ilaçlara bile insanın gözünü korkutacak anormal yan etkilerden bahsediyorlar, bunları okuyarak kullanmazlık etmeyin, size reçete edilen her ilacı kullanın mutlaka..

edit: erekte olmayı zorlaştırıyor.
  • antidepresanımın yaptığı uyku bozukluğu için doktorum tarafından reçete edilen ilaç. yarım doz (25 mg) kullanmamı, yetersiz gelirse tam doza çıkartabileceğimi söyledi. ilacı aldıktan 1,5 saat sonra çift görmeye başladım. telefon ekranındaki yazılar resmen birbirine girdi. direndim ama nafile sonra uyumuşum zaten. hayatımda hiç görmediğim rüyaları gördüm ya. kim kardashian kanye west'i kıskanıyordu, gelip bana anlatıyordu ben de abartıyorsun diyordum falan. oha. sonra paris'teydim. odamın manzarası eiffel kulesi'ydi. arkadaşla trafik kazası yaptım, sağ kurtulduk allahtan. yoruldum ulan uyurken bile. kim kardashian'ı rahatlatacam diye canım çıktı. 11 saat şuursuzca uyudum ayrıca.
  • bazen bebek gibi uyutan bazense uykuya ayak direten ilaç. geçen yıl düzensiz ve bol delikli uyku sorunumdan mütevellit doktorum 50miligramını reçete etmişti. ben ise azcık stresli ve yoğun bir dönemde olduğumdan uykuyu rölantiye alıp tabi ki düzenli kullanmamıştım. bu aralar geceleri yine vampir gibi gezip sabah ezanına eşlik etmeye başladığımdan yeniden kullanmaya karar verdim.
    sonuç: deliksiz uyuyorum.
    fakat ne zaman bu ilacı alıp uykuya dalsam -istisnasız bir şekilde- inanılmaz şekilli rüyalar, iç içe geçmiş kallavali kabuslar, gerçekmiş hissiyatı yaratan duygular eşliğinde benzersiz bir simülasyon yaşıyorum. evet sayesinde sabaha karşı uyanıp yatakta semazen gibi dönmüyorum, evet diğer uyku ilaçları gibi günün geri kalanında ağır bir halsizlikle mal mal gezmeme neden olmuyor ama şu katmanlı inception tadında rüya işi gerçekten sinir bozucu. sanki birileri büyük bir zevkle bilinçaltımın üzerinde patinaj çekiyor.

+ tamam sonunda uyudu pezevenk. kurguladığınız ne varsa gönderin
    - ama başganım son hikayenin kurgusunu henüz bitiremedik
    + olsun olsun. önce annesinden vururuz, sonra ufak bir alzheimer şoku yaşatıp aynı anda kallavali bir operasyonu çözmesini isteriz. 78 saat içinde halledemezse sevdiklerinden biri ölür he he
    - araya ufak bulmacalar da ekleyelim mi? hani belki deney protokolü gibi?
    + evet evet tüm detaylarıyla olsun. çaresizlik hissini de iyice kökleyin. eğer beceremezse eminönü'nün arkasındaki kum kalesine esir düşer. bakırcılar çarşısında hayatının sonuda kadar ahmet ustalarla çay içer. işte oradan da cevatlara paslarsınız hikayeyi, onlar gelecekten mesajlar silsilesine bağlar zaten
    + tamam başganım. simülasyonu başlatıyorum
  • aldıktan iki saat sonra her turlu sıkıntıyı unutturan, bi iki saat sonrada uyuşan beynin fonksiyonlarını yitirmesine neden olan ilac, zira benim saga sola yalpalamadan yürümeme izin vermiyordu.
  • doktorlar tarafından bağımlılık yapmaz dense de, 1 yıllık kullanımı aşınca uyku kalitesinde düşüklük yapan, bazı geceler güzel uyutmasına rağmen bazı geceler uykusuzluktan çıldırtan, 100 mg. alınca 5 dk içinde oturduğun yerde uyumana sebebiyet verebilecek kadar güçlü olabilen, bunun yanında antidepresif pek bi özelliği görülemeyen gün batımı renginde uyku ilacı.

not: öyle bir ağız kuruluğu yapar ki uyurken bile su içersiniz.
hesabın var mı? giriş yap