• kaynak

aydın’ın didim ilçesinde 2 gün çalışıp ayrıldığı kafenin önünde olay çıkaran kürşat korkmaz isimli genç işletmecileri tehdit etti. çıkan tartışmanın ardından mekana gelen polisler işletmecileri darp edip ters kelepçeyle gözaltına aldı. işletmecileri tehdit eden kürşat korkmaz’ın babasının polis olduğu öğrenildi.
    didim’de kürşat korkmaz isimli bir genç bir kafede çalışmaya başladıktan iki gün sonra işten ayrıldı. iddiaya göre, işten ayrılan genç 9 ağustos tarihinde kafenin önüne gelerek olay çıkardı. mekandan tehditler savurarak ayrılan gencin arkasından bir polis arabası mekanın önüne geldi. ismet korkmaz isimli kişi işletmecilerin yanına gelerek “bu yüzü unutmayın size neler yapacağım” diyerek tehdit etti. korkmaz’ın tehditlerinin ardından olay yerine ekiplerin gelmesiyle arbede yaşandı. yaşanan arbedede işletmeciler polis tarafından darp edilip ters kelepçelenerek emniyete götürüldü. işletmeciler olayın ardından şikayetçi oldu.

tele1’e konuşan, mekanın işletmecisi salih turgut bahsi geçen polisin daha önce işletmeye gelerek çocuğunun maaşını sorduğunu ertesi gün de kürşat korkmaz’ın işten ayrıldığını söyledi. işten ayrıldıktan sonra kürşat korkmaz’ın işletmeye geldiğini ve tehditler savurduğunu ifade eden turgut, “kapı ağzında dururken kürşat korkmaz’ı gördüm. ‘burada duramazsın ya dışarıya çık ya geç içeri otur’ dedim. markete gittim ardından döndüğümde bir personel ‘az önceki çocuk sıkıntı çıkarttı, hakaret ve tehdit etti’ dedi. arkasından bir ekip otosu geldi. yola araç geçemeyecek şekilde park ettiler. iki polis geldi. ben ağabeyimi içeri aldım. babam geldi o sırada, içeri soktum. bu sırada çocuğun dayısı olduğunu öğrendiğim sivil kıyafetli biri geldi. babamı tehdit etti, hakaret ve küfür etti. ben ‘sen kimsin’ diye sorduğumda elini beline atarak ‘kim olduğumu gösteririm’ dedi. ben de yanındaki polise ‘gözünün önünde bize hakaret ediyor’ dedim. polis de ‘senden mi öğreneceğim işimi’ dedi. “ ifadelerini kullandı.

“siz devlete kafa mı tutuyorsunuz?”
    olayı kürşat korkmaz’ın babasının organize ettiğini ileri süren turgut, “bu tartışmalar sürerken bir anda 14-15 tane polis geldi. aralarında yunuslar, trafik polisleri de vardı. geldikleri andan itibaren bize karşı saldırıya yönelik hareket ettiler. hakaret ettiler. bir tanesi ‘siz devlete kafa mı tutuyorsunuz’ dedi. biz ağabeyimle içeri kaçtık. babama bir polis yumruk attı. bizi içeriden almak için 9 polis girdi. beni yere yatırıp kafamı bastırıp tekmelediler. sonrasında ters kelepçeli bir şekilde emniyete götürüldük. 2,5 saat emniyette tutulduk. hastaneye götürülmedim, darp raporu alınmadı.” diye konuştu. daha sonra darp raporu aldıklarını söyleyen işletmeci olayın üzerinin kapatılmak istendiğini ifade etti. işletmeci aynı zamanda bir müşterinin polis copuyla kolunun çatladığını öne sürdü.

bu kabile devletinde bir polisin oğluyla sıkıntı yaşarsanız kafenizi basabilir, sizi keyfine göre gözaltına alabilir. umarım bu ülke adına küçücük de olsa bir umut vardır da en azından bu olaya karışan polisler bir daha bu mesleği yapamazlar.

edit : valilik açıklama yapmış:
    09.08.2022 tarihinde saat 21:00 sıralarında 112 acil çağrı merkezine yapılan ihbarda didim ilçesi atatürk bulvarı üzerinde bulunan bir işletmede kavga olayı meydana geldiği bildirilmiştir. olay yerine giden görevli polislerimize karşı mukavemet gösterilmesi dolayısıyla gönderilen takviye ekiplerle birlikte kavga olayına karışan şahıslar yasal sınırlar içerisinde gözaltına alınarak polis merkez amirliğine götürülmüştür. olay ile ilgili işlemler didim ilçe jandarma komutanlığı tarafından yapılmaktadır. bazı sosyal medya hesaplarında yer alan haber ve görüntülerde geçen iddialarla ilgili gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.
  • işletmecileri çok iyi tanırım didim de tandığım en temiz dürüst nadir esnaflardandır. çok geçmiş olsun umarım kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz olayı tweet atın herkesi etiketleyin üstü kapanmasın
  • kahve durağı sanırım. didimdeki polisler çete gibi olayın nasıl gerçekleştiğini bilmiyorum fakat bekçiler ve polisler kafalarına göre takılıyor çoğu zaman.
  • olaya katılan tüm polislerin görevden ihraçları şarttır. bu tarz olaylar mağdurlarda haklı olarak uzun süren yaralar açmaktadır.

malum parti ilçe başkanlarının 13 yaşındaki veletlerinin elini eteğini öpecek olan köpekler, milletin kendilerine sunduğu üniformayla millete artistlik yapamazlar.
  • umarım konu burada kapanmaz ve suçu olmadığı halde darp edilen, hakarete maruz kalmış kişiler hakkını arar. yapılan yanlışlar, yanlışı yapanlar hukuka taşınmalı.
  • türk vatandaşı faydasına yapılan bir şeyler duymayalı çok oldu. bir kere de şaşırtın.
  • devletin verdiği yetki ve gücü zorbalık yapmak için kullanan bir çetenin eylemi gibi görünen bir eylem.

şimdilik iddia boyutunda.

şayet soruşturulup işin aslı ortaya çıkarılmaz ve gerekli cezai işlem uygulunmazsa, devletin polise emanet ettiği yetki ve gücün amacı da şaibeye karışır ve bu hepimizi, hepimizin sandığından çok daha tehlikeli bir noktaya taşır.
  • derhal görevi kötüye kullanmaktan ibret-i alem olsun diye oraya gönderilen tüm memurlar açığa alınmalıdır. ya sen polissin kafe basmak nedir ?

içişleri bakanlığını derhal göreve davet ediyorum, kabile devleti mi burası ya ?
  • doğru olup olmadığı araştırılmalı. doğru ise bildiğin rezalet.
  • işini yapan polisin sürüldüğü yerde bunlara madalya takılır herhalde.
hesabın var mı? giriş yap