*

 • mpg-2 formatında yapılan tv yayını... uydu aracılığıyla alınabilir; kanallarının ucuz olmasından dolayı bir çok küçük bütçeli kanal buna geçiş yapmıştır; gelecekteki teknoloji de budur, cnn, nbc, bbc, cbc, aaa, yeter, yaa büyük kanallar da yerlerini kapmıştır dijital uydularda... kendine has receiveri[risivır, sıfır] olmadan izlenemez, dijital receiver'ler de telsiz frekanslı yayınları alamazlar. teleon'da bu sistemle yayın yapmaktadır.
 • 0'lı 1'li yayınlardır. yayın sinyali 0 ve 1'lere çevirilerek aktarılır. (bkz: dvb)
 • teleon dijital yayına altyapı yetersizliği sebebiyle geçememiştir...
  maç ihalesini kazandıklarında proje halindeydi...
  geçseydi emin olun ki maçların görüntü kalitesi bu kadar kötü olmazdı...
 • beylikdüzü televizyon kulesinin bugün itibariyle başladığı yayın,
 • futbol yayını yapan kanallarımızın nimetlerinden faydalanması gereken teknoloji. *

  memnun olmadığımız spikerler maç anlatırken ses kısmından spiksersiz olanı seçip sadece kameraların tribünden ve sahadan aldığı sesi dinlesek fena mı olurdu. dün akşam bunun örneğini yaşadık ve gayet olumlu sonuç aldık.

  sonuçta herkes okay karacan veya ercan taner değil bu ülkede, katlanamıyor bazen insan. sesi tamamen kapatıp izlemektense hiç olmazsa saha içi sesleri duyalım.
 • (bkz: karasal sayisal yayin)
  (ara: dvb)
 • kablolu (dvb-c), karasal (dvb-t) ve uydu (dvb-s) olmak üzere (son zamanlarda dvb-h adı ile mobil cihazların da konuya dahil olduğu) 4 ana tipi bulanan, tv yayınlarını kesintisiz ve karlanma olmadan izlemenizi sağlayan yayın iletim türüdür. bu yayınları alabilmek için kullandığınız cihazın dijital yayın çözme özelliğinin olması gerekmektedir. ülkemizde yaygın olarak dvb-s tipi (digiturk, dsmart) kullanılmaktadır. dvb-c tipi de uydunet ile verilmektedir. uygun bir dijital karasal anten ile trtnin dvb-t yayınlarını da izleyebilirsiniz.
  yayınlar dijital olduğu için 1 ve 0 şeklinde yani yayın var ya da yok şeklinde çalışmaktadır. karlanma türü bir sıkıntı yaşanmaz. en fazla, sinyal seviyesi azaldığında ekran bloklanmalar ve vıcır vucur sesler gelir.
hesabın var mı? giriş yap