• vurhan dismihrak'in ailesi
 • koku disarida olan bir takim zararli cereyanlari bir kisim malum ve munferit cevreler araciligiyla guzel yurdumuza sokmaya calisan sozde nifak tohumlarina verilen sozde isim
 • mitralyozden dansöze uzanan yakın geçmişteki önemli adamlarımızın laflarından ki bıktık hepsinsen, vaz geçtik bu dünyadan..
 • devletlerin başına gelen her türlü belada; devlet yetkililerince sorumlusu olduğu söylenen baş rol oyuncusu oluşum, grup, kişi, kurum, kuruluş.
 • (bkz: ikea)
  (bkz: carrefour)
  (bkz: walmart)
 • ne zamanki devlet yöneticilerinin işine gelmeyen hadiseler olsa dış mihraklar gündeme oturur bir anda. aslında herşey güllük gülistanlıktır, devlet millet ele eledir. ne insan hakları ihlali ne geçim sıkıntısı nede yolsuzluklar vurgunlar olur memlekette. her kimki burda böyle şeyler oluyor der işte o dış mihrakların oyununa gelmiştir. dış güçlerin mihrak olması ise duruma göre değişir örneğin bir başbakanın güçlü devletlerin (dış mihrakların kaynağı gösterilen) liderleriyle kapalı kapılar arkasında görüşüp işbirliği yapması, büyük silah alım ihalelerine imza atması ve ekonomiyi imf ye teslim etmesi dış mihrakların oyununa gelmek değildir. ama bunlara karşı çıkarsanız işte ozaman dış mihraklara uymuş olursunuz ve birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde (bu günler hiç bitmez) böyle oyunlara gelmememiz lazımdır.
 • "hata belki de bende" ve "birşeyler yapmalıyım" dememek için bulunmuş süper bir bahane.

  ideal dünya, yalnızca türk eğitim sisteminin şekillendirdiği, kendisini kesinlikle eleştirmeyen, empatiden yoksun, çıkarına sorgu sualsizce herkes tarafından göz yumulması gereken, sorumsuz, kolaycı, tembel, muhafazakar/durağan/gelişime kapalı veya isteksiz insanlardan oluşan bir yer olmalıdır.

  böylece dünya farklı görüşlerin, farklı algılayışların olmadığı bir yer olmalıdır, ki karşıdakini anlamaktan, uzlaşma denilen illetten kurtulalım. maddi, manevi, ekolojik, milli vs hiçbir zararın hesabının sorulmadığı bir yer olmalıdır. kimsenin sorumluluk almadığı, malın kapanın yanına kar kaldığı bir sistem olmalıdır. (bilim bile dahil her konuda) statükoda hiçbir ilerlemenin kaydedilmediği bir yer olmalıdır ki, durağanlık tembellik normal sayılsın, bir erdem olsun. beceriksizlik sadece bir şanssızlık olsun.

  malesef bu koşulların oluşmaması da dış mihrakların oyunudur.
hesabın var mı? giriş yap