• 1972 yapımı absürd sovyet rusya filmi.köyden indim şehire tadında baş rolünde evgeni leonov'ün prof. canlandırdığı sovyet rusyada baya bir beğenilmiş film, öyleki imdb puanı 8.7.

  --- spoiler ---

  servet değerinde bir miğfer bulan prof. liderliğindeki 3 hırsızın yakalanması üzerine polisler bu prof.e çok benzeyen bir anaokulu müdürünü hapse diğer iki hırsızın yanına koyup miğferin yerini öğrenmeye çalışır,hapiseden firar ederler,maceralar yaşarlar,biraz sosyalleşirler.

  --- spoiler ---
 • sovyetler birliği döneminde yapılmış ilginç ve bir o kadar da eğlenceli bir film. bir kaç kez; bazıları hoş olmasa da türkiye ye gönderme var.
 • --- spoiler ---
  filmde eskiden türklerin işkencelerini şöyle anlatırlar: hırsızı bok dolu bir küpün içine atarlar. sadece başları dışarıda kalır. mütemadiyen cellatlar ellerinde balta/kılıç ile gelip gelişigüzel savururlar. hırsız küpün içine girmezse kelleden olabilir. böylece boka batarlar sürekli.
  --- spoiler ---
 • çimentoya giren pantolonlar sahnesinde gülmekten yerlere yatabileceğiniz absürd komedi filmi.
 • 1971 rusya yapımı komedi filmidir.
  filmde servet değerinde bir miğfer bulan hırsızlar, profesör ve yandaşları, yakalanır. ancak miğferin yerini öğrenemeyen polis, profesöre tıpatıp benzeyen bir anaokulu öğretmenini miğferi bulmak için görevlendirir. sonrasında olaylar gelişir, oldukça eğlenceli hale gelir.

  film müziği
 • baya saçma bir rus filmi, bir de popüler... kahretmesin bunu da neden izledim diyorsunuz, yazıklar olsun mosfilm
hesabın var mı? giriş yap