• redd'in vokalisti.
 • full karizma, süper aksiyon, yakında albüm derken genç kızların yeni idolü olacak olan rock singer, muhteşem ses
 • (bkz: redd)
 • chris cornell e olan yada oldurmaya çalıştığı benzerliğiyle dikkatimi çekmiş vokalist şahıs
 • izmit'te doğdu. 1993 yılında istanbul universitesi sahne sanatları bölümü'nü konservatuvarda şan eğitimi almaya başladı. yönetmenliğini tunca yönder' in yaptığı iki ayrı kemalettin tuğcu dramasının film müziklerini yaptı. 1997 yılında, yönetmenliğini mehmet birkiye'nin yaptığı, "anlat şehrazat" müzikalin de 1.5 yıl kadar oyunculuk ve şarkıcılık yaptı. 2000 yılında istanbul üniversitesi devlet konservatuvarı opera ve sahne sanatları bölümü'nden yüksek lisans derecesi ile mezun olan duru, italya'dan gelen bir davet üzerine milano'ya giderek eğitimini sürdürdü. scuola musicale di milano'da, scala operası'ndan carlos del bosco ile çalışmalarına devam etti.

  2001 yılında ripatransone workshop çalışmalarına konuk olarak davet edildi ve bu orkestra ile italya'nın güneyinde verdikleri konserlerde solist sanatçı olarak puccini aryalarını seslendirdi. 2002 yılınada italyan hükümeti tarafından özel yetenekli öğrencilere verilen sanat bursunu alan duru; guisseppe verdi konservatuvarı'nda araştırmalarını sürdürdü. ve bu süre içinde milano'da şan resiltalleri verdi.

  2002 mart ayında istanbul operası'nın sınavını kazanıp sözleşmeli sanatçı olan duru, koro ve küçük roller çalışmaya başladı. 2002 opera'dan ayrıldı.

  2002 temmuz'unda ii.uluslararası ispanya, malaga jimena festivali'ne davet edilen duru, "malaga pablo picasso orkestrası" ve "coda ensemble" grubu ile şefliğini andres rodrigo lopez'in şefliğini yaptığı konserde solist sanatçı olarak sahne aldı. burada mozart requiem ve missa brevis eserlerini başarılı bir yorumla seslendirdi.

  doğan duru, yıldız üniversitesi sanat ve tasarım fakültesi, sanat eleştirisi ve müzik ve sahne sanatları bölümünde yüksek lisans çalışmasını tez aşamasında sürdürmektedir.
  kaynak:www.redd.com.tr
  (bkz: vay anam vay)
 • garip bir durusu olan adam . once sesidir sesi diyorum sonra kimi kandiriyorsun iste baya kendisi diyorum ... erkek gibi duran ender adamlardan ***
 • ilk albumde yazdıgı sozleri ve şarkıları duyunca oyle bir durup kalmamak mumkun degildi; ikinci albumdeki şarkılarda ise sarsılmaya başlıyorsun. eh be kardeşim, bi insan hem super soz yazar, hem super beste yapar, hem de super bir sesle soylerse bunları biz fakirler napalım, kendimize nerelerde yer bulalım. reddediyorum!
 • arabada ne zaman mutlu olmak icin sarkisini dinlesem kopruye dogru arabayi surme istegimi kamcilayan yorumcudur .
 • son albumlerinde ki sarki sozlerine bakarken karsima cikan tek isimdir.burdan acik secik yaziyorum ** .kendisi erkekler hakkinda tekrar dusunmeme sebep olmus ve bir kac on yargimi yerle bir etmis insandir.erkeklerin bunlari bilip soylemesinden mutlu olmadigimi da eklemeliyim .eskiden dunya istinalar olmadan daha guzeldi. tek umudum yaninda bunlari ona soyleyen ogreten bir kadin olmasidir*
 • sesiyle türkiyede tenor rock vokal olayını ulaşılmaz bir noktaya taşıdığını düşündüğüm, şarkı söylemeyi bilen adam. ayrıca iyi bir insan.
hesabın var mı? giriş yap