• videolu bir şekilde gönderme yapmıştır. ben ikisine de gülmedim, komik gelmedi, "annem whatsapp kullanıyor" diyen doğu'ya kahkaha atan salak seyirci de itici geldi fakat adam haklı ve fena laf soktu. cem yılmaz'ın cevabını merak ediyorum. gerçi o parasına bakar, sallamaz.
  • ben doğu demirkol u pandemi öncesi mall of istanbulda izledim.
    beğenirim kendisini ölümlü dünya filminden.

ama daha çok beğenen bir arkadaş bilet de alınca kalktım ataşehirden gidip izledim...

orada bu espiriyi yapmıştı evet ama unutmuşum.
    tam pandemi başlamadan 2020 şubatta da cem yılmaza gittik zorluda.

tv deki şovu izleyince tabi o son gösteride yaptı sanmıştım garipsemedim.

doğu demirkol'un tweetini görünce uyandım...
    "haaaaa lan ben bunu cmylmz den değil, doğu nun stand up ından hatırlıyor muşum" dedim.

cen yılmaz açısından talihsiz bir esinlenme olmuş yani...
  • cem yılmaz bu kadar büyük bi isim olmasa herkes üzerinden nasiplenmeye kalkmazdı. gel gelelim doğu da sevdiğim biridir ama bu paylaştığı gösteri hiç olmamış be zaten.
  • o malum soru, (bkz: doğu demirkol kim amk)?

ayrıca şimdi videoya bakınca kendisi cem yılmazın sahne ve kıyafet dekorunu çalmış amk. bua rada allah diyen aslan şakası fi tarihinden değil mi? bu doğu kaç yaşında ki bunu ben yaptım diye laf sokma eylemine girebiliyor?

edit:
    videoyu sonuna kadar izledim, içimde bir gram gülme isteği, yüzümde bir gram gülümseme mimiği oluşmuşsa tüm 25 cm aleti olan ekşiciler beni miksin. o koskoca amfiyi nasıl doldurmuş konusu aklımda bir soru işareti oluşturdu önce ama daha sonra bu anlattığına kahkahalarla gülen insanlar olduğunu görünce o soru işareti gitti.
    cem yılmaz'ı savunmak değil amacım, zaten pek kendisini de sevmem ama harbiden bu ne mk ya? bu stand-up mı? yoksa 3b sınıfından arkadaşımız doğu annesiyle arasında geçen bir diyaloğu anlatacak durumu mu?
  • allah diyen aslan şakasıyla cem yılmaz tassak geçmiyor muydu oyununda? sadece ben mi yanlış anlamışım yahu! cem yılmaz bildiğin tassak geçiyor bu şakayla bunu anlayabilmek için einstein olmaya gerek yok.
  • cem yilmaz biraz tembellik etmis. son gosterisinde dogu demirkol, umut sarikaya gibi isimlerden araklamalar var. onceki gosterisinde de yabanci stand up'cilardan esintiler vardi. hatta sozlukte dikkatli yazarlar yakalayip mevzuyu gundeme tasimisti.
  • iki gösteride de konu aynı gibi dursa da, cem yılmaz, olayı anlattıktan sonra "aslanın var olması zaten mucizenin kendisi değil midir? mucizeyi varlığında aramak varken neden çıkardığı seste arayalım?" şeklinde bir tespit yapmıştır ki ancak felsefe kitaplarında falan bulabilirsiniz, doğu da bu seviyeye anca aşağıdan bakar elini gözüne ışık gelmesin diye siper ederek.
  • instagram kullanmamamdan mütevellit videosunu izleyemedim ama çok orijinal bir şaka olduğu için bence doğu perinçek haklı bu konuda. 40 sene düşünsem allah diyen aslan videosu paylaşanlarla dalga geçmek aklıma gelmezdi. doğu bey bence bu orijinal şakayı akıl edebilecek yer yüzündeki tek insan. ertuğrul’la troçkist pos bıyıklı tartışmasında da o haklıydı.
  • ya zaten simsiyah giyinip sahneye çıkmışsın, yirmi beş yıldır hepiniz giyinişinden ses tonuna, jestlerinden espri kurulumuna adamı taklit ediyosunuz; adam sizden espri aldı diye bu mağrur havalar niye? altta da mustafa sandal atarlı laf sokmaya çalışmış, sakin ol ihtiyar sen kazak örme, araba falan devam et niye elinde benzin bidonuyla geziyosun?
    nuri bilge ceylan'ın bize ikinci kazığı olan adamın kendini nimetten sayması işte.
  • cem yılmaz bunu ciddiye almaz ama, eğer alırsa lafı bir sokar dogu'ya insan içine cikacak yüzü kalmaz...
hesabın var mı? giriş yap