• herşeyi önceden biliyor, vizyon sahibi de olsa ajan da olsa, bu kadar acar bir insana saygı duymadan edemem.
  mandrake gibi...
 • dürüstlüğünün (bkz: aydınlık/3) entry'sinde görüleceği üzere su götürmeyeceği kişi.
 • "insanlar aç kalmasın diye, devlet ihityacı olmasa da fazla işçi/memur filan alsın" diyen adam
 • 68 lerde solu boluk porcuk eden kisi
 • cemal süreya* tarafından, "edip cansever*'in bütün şiirlerini bildiği" söylenen ulu şahsiyet. 2000'e doğru, cemal süreya.
 • trt'nin seçim programlarında çoluk çocugun eline ip bayrağı verip peşi sıra yürüten, her seçimde kesin iktidara geliyoruz işte işçi partisi gerçeği "amarka hoşt amarka puşt" sloganlarıyla konuşan ama 0.001 oy oranıyla komedi unsuru olan, türkiye aleyhtarı haçlı senaryoları teorisiyle akıl sağlığından şüphe ettiren, işte söylediklerimin belgeleri diye kendi bastigi aydınlık gazetesi nüshalarını öne süren sözde solcu.
 • ingiltere vizesi alamamış kişi.
 • seksenlerde apo ile birlikte aponun misafiri olarak pkk militanlarini bekaada teftis edip, dergisinde turk ordusu hakkında olumsuz yazılar yayımlarken, doksanlarda birden hidayete ererek militarist kesilen, ataturk'un buyuklugunu kesfedip ve mhp'den daha fazla milliyetci olma yolunda tam gaz mesafeler asan biri. ataturk ile mao'yu ayni kategoriye koymasi ile ataturk'e en buyuk hakareti ettigini dusundugum ve yarin birgun hz. muhammed'i de o kategoriye alabilecegi intibasini uzerimde birakan nevi sahsina munhasir zat.

  ayrica doksanlarin basinda incil ve isa mesih reklamlari yaparken birden ilahi bir isaretle bugunlerde misyoner tezgahlarini ortaya cikarma misyonuna soyunmus, misyoner faaliyetleri jurnalleyen bir derginin sahibi olmasi da ilginctir.

  hasili kelam bir sahibi var ve sahibinin sesi vazifesini en iyi sekilde yerine getiriyor. tam bir destabilizasyon bombasi. ya da sahibinin direktiflerine gore don baba donelimin en mustesna ornegi.
 • açılın savulun!
  yol verin!
  o geliyor;
  yüz sürün geçtiği yollara!
  tapının uluhiyetine
  o geliyor!
  türklük davasının büyük mücahidi,
  son dönem alpereni,
  oğuz kaan'ın reankarne olmuş hali,
  yüceler yücesi,
  ezilmiş ulusların super nato'ya, ab'ye kısacası emperyalizme karşı en büyük güvencesi,
  postmodern çağda tengri'nin türk budunu'na şahane bir lütfu
  dede korkut misyonlu modern çağlar gurusu geliyor.
 • eski mit'çi mehmet eymür'ün anılarında "fabrikatör" olarak bahsettiği şahıs. muhtemelen sürekli komplo teorisi üretmesi nedeniyle bu isim kendisine verilmiştir. bu şahsın marifetleri için bir zamanlar sağ kolu olan gün zileli'nin yazdığı "havariler" adlı kitap kaynak teşkil edebilir.
hesabın var mı? giriş yap