• şimdi efendiler, bu tarih teorik olarak üretim tarihinize denk gelir. " ee ne var bunda" demeyelim bir düşünelim. acaba o gün anne ve babamız neden böyle bir karar aldı hiç düşündünüz mü?

evde gelen gecer mdmxin doğum gününü kutlarken açılmıştı bu konu. bütün kemal kılıçdaroğlu'luluğmuzla araştırdık ve sizler için en ilginç tarihleri sıraladık;

annesinin doğum günü tarihine denk geleni mi dersin( ki buna gelen gecer mdmx terbiyesizleşip babası hediyeyi paketlemeden vermiş dese de) , 30 ağustosa denk geleni mi dersin, dünya kadınlar gününe denk geleni mi dersin, evlilik yıldönümü mü dersin.. hepsi ortaya çıktı. hepimiz bir anlık şehvetin sonucu muyuz? insanı depresyona sokar bu tarih, depresyona!

asıl ilginç olan kuzenim dambil'ın benim doğum günümden 1 gün sonra üretilmiş olması bence. amcam ben doğunca nasıl bir tepki verdiyse..
  • hep sıradan birgün olduğunu düşünürdüm. yahu ne olabilirdi ki? romantik bir akşam yemeği yenmiş, sonrasında neyse ne.. size ne sonrasından..

bugün öğrendim ki ne yemekmiş ne başka bir şeymiş. rakı nın doğumunun ailemde yaşattığı çoşkudan başka bir şey değilmiş lan. garip oldu. ama rakı ya teşekkürü bir borç bilirim gerçi yarın başıma kötü bir şey gelirse de suçu ona atarım. neden? çünkü doğumumun sebebi oymuş.

yalnız o değil de..

(bkz: insan her gün yeni bir şey öğreniyor)
  • (bkz: yılbaşı)*
  • annenizin hamile kalmadan önceki son regl olma tarihidir tabi tam olarak 9 ay 10 günlükseniz. yani annenizin ve babanızın sevişme tarihi değildir. boşuna annenize "niye siz bugün seviştiniz?" sorusu sormayın.
  • kabaca hesapladigimda 1 nisana denk geldigini aci ve saskinlikla farkettim.bizim haylazlar fena sakalasmislar sanki.
  • tohum günü olarak da kutlanabilir.
  • bir onceki dogum gununuzden 12 hafta sonrasidir.
  • erken doğmuş olmam sebebiyle ne olup bittiğini asla bilemeyeceğim gün.
  • ebeveynlerin dugun tarihinden onceki bir gune tekabul ediyorsa "dugune kadar bekleyemediniz mi?" sorusunu akla getirendir.
hesabın var mı? giriş yap