• lan bazilari oyle sarkilar yazmislar adeta herbiri birer lord, birer prenses. sanirsin bu cografyanin insani degiller, dugunleri de soyle bir ortamda olacak.

evet arkadaslar, hayal kurmak guzeldir ama gelin yemiyelim birbirimizi. cogumuzun dugun ortami az cok boyle bi' sey olacak. biraz gercekci olalim. ve evet, o sirada da "abe kaynana ne yaptın bize" caliyor olacak. ardindan da "abim damat oluyor sira da bana geliyor"...
  • asla emin olunmaması gerekir. sizin ne istediğiniz değil, şarkıyı çalacak olanın ne istediği önemli. tee on beş gün öncesinden ne istediğimizi gayet net söylememize rağmen salona coco jambo ile girmiş insanlarız heheyy. bak yine sinirlendim.
  • çok eğlenceli ve bir o kadar anlamlı olabilecek parçadır.

(bkz: bu kıza kadar)

http://www.youtube.com/watch?v=xgkcrqhc3kk

mahallede takılırdım dokuza kadar
    herşey götürürdüm sakıza kadar
    kafamdan başka yüküm yok
    yoktuuuu o kızı bu kıza kadar bu kıza kadar

lalalaplaplaplap

sırtımda hırkamla yaza kadar
    annemle giderdim pazara kadar
    ferdiden başka gücüm yok
    yoktuuuu bu kızı kadar bu kıza kadar bu kıza kadar

lalalaplaplaplap

o gemi gelmedi kadar limana kadar
    iş arar dururdum sızana kadar
    (damadın arkadaşları `->` sebep sebep sebeeeep)
    ağzımla çıkanla kulağım duyduğu yok
    (damadın arkadaşları `->` helal olsuuuun)
    yoktuuuu bu kıza kadar bu kıza kadar bu kıza kadaaar

lalalaplaplaplap

kapı kapıyı açardı yetene kadar
    (damadın arkadaşları`->` yürü beee)
    görüntü hep vardı tüpü bitene kadar
    ben böyle bir adam mıydım?
    mıydım? bu kıza kadar bu kıza kadar bu kıza kadar

derdimiz vardı bize kadar
    şimdi oldular dize kadar
    laylalaylalaylay lallaaaaaa
    bu kıza kadar dize kadar bize kadar
    lapalaplaplaplaplap
  • eger dugunuzde çalınacak sarkilari secme yetkiniz varsa ve orkestra da bunu çalabilecek yetenekte ise ilgili kisilere mesaj verme kaygisi da tasiyan tehlikeli istek; ben, la vie en rose la evlendim ama vermek istedigim mesaj gulu seven dikenine katlanir`degildi.
  • girl you'll be a woman soon
    (mustakbel esinizin -bu durumdan bi haberse- sarkidan sonra evlendirme memurunun sorusuna evet cevabını verip vermeyecegi mechuldur)
  • hep romantik aşk şarkıları olmasın bir kere de. biraz action bir hareket olsun. ne bileyim ben evlenirsem mesela jodel çalsın isterim, damatla deri bahçevan şortlarımızı giyip (kafamda duvak olacak ama), ellerimizi üst bacaklarımıza ve göğüs kafesimize vura vura girmek isterim düğün salonuna. ya da şalvar tipi gelinlikle mc hammer gibi dansederek piste doğru uçarım, damada memişleri işaret ederek "you can touch this tonight" mesajı vermek isterim.
  • (bkz: uefa champions league theme)

ortada da bayrak sallatıcam veletlere.
  • genelde ilk dans şarkısıyla karıştırılan şarkılardır. giriş parçası sadece enstrümental olmalıdır. sözlük benim gibi sözleri olmayan çıkış müziği arayan gelin adaylarını hayal kırıklığına uğratmaktadır.*
hesabın var mı? giriş yap