• 2,5 mg sodyum pikosülfat içeren bir laksatiftir. yetişkin dozu günde 2-4 kapsüldür.
 • tarafınca gözlemlenmiş ilaçtır. şöyle ki nerdeyse 2 haftadır kabız olan arkadaşım hayata küsmüş dışarı bile çıkmamaktaydı. her türlü koca karı yöntemini denemiş fakat bir haraketlenme elde edememiş. bende durumuna üzülüp gittim bi eczaneye en iyisini ver dedim. eczacı direk bunu verdi en doğalı diye. gözü dönen arkadaşım 4 tane içmiş sonra bakmış hiç bişe olmadı 2 tane daha içmiş (nasılsa doğal ya). ertesi gün bağırsaklarını tuvalette bırakana kadar afadersiniz bi güzel sıçmış. önemli not : içtikten 10 saat sonra etkisini gösteriyomuş. sabredin bekleyin.
 • dr tarafından tarafıma reçete edilmesine rağmen korkudan kullanamadığım ilaç. mümkünse yarın annemlere taşınıp olası yan etkileri orada test edeceğim. anjiyonörotik ödem, bayılma vb. hemen her ilacın advers etkilerini soğuran bünyede bu ne gibi sürprizler yapacak bakalım. olurda seyrek görülen bu etkilere maruz kalmazsam kendisiyle çok iyi anlaşacağımı düşünüyorum. süper şık şişesi ve minik jelimsi tabletleri çok cici. boehringer ingelheim tarafından isviçre'de üretiliyor.

  edit/ asla ve kat’a yan etki yapmadı. etkisi de oldukça iyi. denemek isteyen olursa güvenle kullanılabilir. pek çok hastama da önerdim. geri dönüşler mükemmel.
 • 10 gün boyunca tuvalete çıkamayınca içmek zorunda kaldığım ilaçtır. gerçekten çok faydasını gördüm. akşam yatmadan önce içerseniz sabaha etkisini fark edersiniz. içtikten bir kaç saat sonra biraz ağrı yapabiliyor ama endişelenmeyin geçiyor. tavsiyem çok fazla tüketmeyin alışkanlık yapar. tuvalete çıkamadığınız her gün içmek istersiniz sonra.
 • bağırsakta sancı yapar. bünyesi hassas olanları bayağı rahatsız eder. sancıya dayanıp, dişinizi sıkarsanız kabızlık probleminizi çözer.
 • stresten olduğunu düşündüğüm 4 günlük sıçamama problemime çare olmuş efsane ilaç. alman eczanesine gittim ablaya dedim bana bir duphalac verir misin? "ne diyon lan anlamıyom" diye baktı gözlerimin içine alman alman. dedim sen bana bir laksatif ver oradan. çıkardı verdi bunu. prospektüste 8 saat içinde sıçırtır diyor. hakikaten 7.5 saat boyunca zerre bir değişim yokken, 8. saat dolduğunda hunharca sıçırttı arkadaş. kim üretiyorsa ellerinden öpüyorum.
 • bugün ilk defa denediğim ilaç. akşam yemeğinden sonra 22:00'de aldım. yarın beni nelerin beklediğini bilmiyorum. sabaha kadar tuvaletin kapısında yatmamak için dua edeceğim :)
 • ağrısız sızınız çok temiz mükemmel bir kabızlık ilâcıdır her eczanede bulmak da mümkün ayrıca..benden tam not,
 • boşaltım sıkıntısı çekiyorsanız öncelikli önerim bol kayısı tüketmenizdir özellikle kurusundan, son çare ilaca sarılın!..

  zaman zaman kabızlık sıkıntısı çeken biri olarak problem yaşadığımda kullandığım, işini iyi yapan, 50 adet ufak 2.5mg yumuşak jelatin kapsüllerden oluşan laksatif ilaç. sözde reçete ile satılır fakat ben eczaneden reçetesiz almıştım, şu tarihlerde reçetesiz fiyatı 18-20tl civarındaydı. prospektüsünde yetişkinler ve 10 yaş üzeri çocuklar için 2-4 kapsül (5-10 mg), 4-10 yaş için 1-2 kapsül (2,5-5 mg) içilmesi önerilir. güncel bilgi ve detaylar için prospektüsü okuyun.

  öncelikle belirtmeliyim ki kabızlık bir hastalık değil, çeşitli sebeplere bağlı bir rahatsızlıktır. birazdan yazacaklarım ilacın bendeki etkisine bağlı olarak kendi yorumlarımdır, sizlerde başka etki gösterebilir. prospektüsü okumadan ve bir doktor yada eczacıya danışmadan kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem ve yazdıklarımdan sorumluluk duymam.

  gelelim ilaç hakkında söyleyeceklerime: ilacın tedavi edici özelliği yoktur, günü kurtarır ve rahatlamanızı sağlar. kesinlikle güvenli bölgedeyseniz kullanın çünkü ani tuvalete gitme ihtiyacı getirebilir. ilaç temelde bağırsakları geçici süre kısmen bozan, karnınızı ağrıtan, dışkı yumuşatarak ürünü kolayca atmanızı sağlayan bir medikal haptır. etkisini 6-12 saat arasında gösterir, tavsiyem ilacı -kalkma veya müsait olma saatinize bağlı olarak- yatmadan önce içmeniz. örneğin ben 10'da kalkan biriyim akşam 2 gibi içiyorum. ilaç etkisini zamanı geldiğinde oldukça hızlı gösterir, alımından uzun süre geçtiği halde "ee birşey olmuyor" diyebilirsiniz ama emin olun olacaktır. ilk defa veya uzun zamandan sonra ilk kez kullanıyorsanız olasılık dahilinde tuvalette ciddi rahatsızlık hissedebilirsiniz, karnınız aşırı ağrıyabilir, kusma hissiyatı gelebilir, soğuk soğuk terleyebilir ve gün içinde bir kaç kez tuvalete koşma ihtiyacı duyabilirsiniz. bunların hepsi normaldir ve etkisi bittikten sonra eski halinize dönersiniz. eğer yakın zamanda almışsanız ve bu bir sonraki kullanışınız ise o kadar kötü olmuyor, en azından bende öyle. uzun zamandır ilk kullanışım ise 3, yakında kullanmışsam 2 kapsül kullanıyorum. siz de kendi durum ve rahatsızlık seviyenize göre ayarlayabilirsiniz.

  geçmiş olsun.
 • kabizlik sorunu cekenler icin olimpos'tan gelen bir nektar, levant'tan gelen bir el iksir. jelatin kapsuller sanirsiniz mars kolonisinden geldi. kabizlari junkie'si yapan esrarengiz mucize...
hesabın var mı? giriş yap