• dr. yalçın ergir, ofisi büklüm sokaktadır. ofisindeki herşeyi (pc hariç) kendisi yapmıştır : masalar, sehpalar koltuk musluk lamba vs vs ...
    mandalla hareket eden dişçi koltuğu, istiridyeden musluk, şalterli monitör yapmıştır kendisi.
    en beğendigim olay yanan mumun aktive ettiği masa lambası.
    2 kitabı çıkmıştır, ayrıca kendi yazılarını aktardığı bir mailing list de kurmuştur.
    severek izliyoruz ...
  • -iyi günler doktor bey.
    -iyi günler. rahatsızlığınız?
    -düşlerimle yaşadıklarım çakışmıyor. düşlerimi aldırmak istiyorum. mümkünse ağrısız olsun.
    -ağrısız olamaz beyefendi. öyle bir teknoloji yok.
    -kaç senede bitirdiniz fakülteyi.
    -zor bir soru.
  • yıllar önce, kendisi benim ortodonti tedavimle uğraşırken, bana kulaklıktan beatles-imagine dinleten güzel insan.
  • web sahifesi : http://www.ergir.com/
  • ted ankara koleji mezunu kişi.
  • bir gün otobüste giderken bir diş hekimi tabelası görüp, aklıma gelen şey...
    daha sonra bununla ilgili hemen şunları yazmıştım;
    "düş hekimime sordum
    daha ne kadar dayanır, pamuk özünden ipliklere bu hayatım
    bırak seni görmeyi
    her nabız atışında kopuyor gidiyor yüreğim
    başkanı sen rüyalar devletine"
    ancak benden önce bir başkasının bulmuş olduğunu görmemle beni yıkan kelime oyunu.
  • her geçen zaman daha bir ağabey hissettiren, iyi mi iyi 'yalçın abi'dir.
  • düş hekimi icinde cok fazla duyguyu, yasanmisligi, yasanacak ve yasanabilecekleri, sifatlari, hayalleri ve daha kimbilir neleri barindiran bir tamlama, daha dogrusu tanimlama. sadece diş hekimi ve yazarligi degil gezginligi (aklina estiginde binip bisikletine kimbilir nerelere yol almasi), mimarligi, mühendisligi (icindeki herseyin kendi imalati oldugu-akla hayale gelmeyecek bir sürü şey dahil- bir muaynehane), tenis vs vs... yalcin ergir... bir pozitif enerji kaynagi... anlatmakta kelimelerin yetersiz kalacagi bir insan. yazilarinin altina attigi düş hekimi imzasi belki de onu en iyi anlatan tanimlama...
  • tek bildiği antibiyotik amoklavin olan hekimdir.

amman diş hekimleri üstüne alınmasın, onlar muadili olan croxilex'i de biliyorlar.
  • bir gece onceki gordugunuz kabuslari, bilincaltinizdan cekip cikaracagini umdugum kisi.
hesabın var mı? giriş yap