51108 entry daha
  • her gelen sevmez ve hiçbir seven gitmez.
    bunu aklına yerleştir bence.
  • yaralıydın, canın yanmıştı. sindirilmiştin. hiç hesapta olmayan şeyler oldu belki. ama en azından yaran kabuk tuttu, kanatların çıktı kesiklerinden. biraz olsun payım var yere daha güvenli basmanda, bunu biliyorsun. fakat şu anda söyleyebileceğim tek şey kaldı sanırım. sen bir çocuksun, kıymet bilmeyen saygısız bir çocuksun. kanatlarını açtıkça gölgesinde yine kaybolacaksın.
  • insan evini bile bir ömür arıyor. ben senin yuvandım. gerisini sen düşün. :)

yakında ayrılığımızın 4. yılı dolacak. ve biliyorum ki sen, kimseye kendini bana adadığın gibi adamadın, adayamayacaksın. senden ayrılmama sebep olarak, yalnız beni mi? yoksa aynı zamanda da kendini mi cezalandırdın? bunu bir düşün.

zalimliğinin kaynağı ben değildim. ama o denli güçlü oluşunun nedeni benim sevgimdi. benim yokluğumda zayıf düşmenin sebebi bu olabilir mi? bunu da bir düşün.

seni hala seviyorum. pes etmiş, toksik likten arınmış, huzurlu, sakin ve artık vazgeçmiş bir sevgi ile seviyorum. ama artık aşık değilim. ve artık başkalarından hoşlanabiliyorum. gözlerinin içini seyredebiliyorum, avuç içlerim terliyor. çünkü ben 40 yaşında da olsam hep bir genç kız heyecanıyla karşılarım aşkı, biliyorum.

sana aşık değilim. ama seni hala seviyorum. takıntısız, beni rahatsız etmeyecek, üzmeyecek, acı vermeyecek, geleceğime de taş koymayacak bir sevgi ile seviyorum. ama artık bir sevgili gibi sevmiyorum. hayatıma aldığım insanlar senin yerine koyduklarım değil.

seninle hiç sevişmedik, ama ben senin ruhunun bekaretini aldım.

( bütün bunları bir düşün. bu gün değilse bile, bir gün mutlaka düşün.)
  • ben değil bir arkadaşımın düşün ki o bunu okuyoru:
    yaşadıklarımız için üzgünüm.güzel veya kötü keşke hiçbiri yaşanmasıydı.
  • biliyor musun ? seninle tanışmak gercekten çok iyi geldi. "allegro" mahlası başta biraz tuhaf gelse de çok beğendim...:)) eksiyi kullaniyor musun bilmiyorum. sana da söylemedim bunu. umarım denk gelir ve okursun. sana rastlamış olmak çok güzel..! :)
  • o kadar tatlısın ki, keşke buluşup saatlerce bir şey anlatsan da hiçbir şey yapmadan seni izlesem.
  • bu kadar çözümsüz, bu kadar imkansız olmasaydı keşke bazı şeyler
  • gayreti elden bırakma.!
    “çünkü kâder, gayrete aşıktır.
    “çektiğin zahmet, günü geldiğinde râhmet olacak...”
    “bak ne diyor âlemlerin rabbî;
    “ben kulumun kâderini,
    gayretine bağlı kıldım.”
  • birkaç ay evvel sana yalandan birşeyler yazdım, sırf seni korkutarak uzak durmanı sağlamak için. başka yolu yoktu. herşey de plana uygun gitti. sonunda senden kurtuldum. ama sonra yine başladı ikide bir çaylak hesabı açmak suretiyle rahatsız etmelerin. bunaldım artık. o iş 2019'da bursa'da seninle aynı işyerinde çalışırken bitti. istenmediğini hazmetmen gerek artık. egonu tamir etmek için bir başkasını bulmalısın. ben uygun aday değilim o pozisyon için. yaşım ve tecrübem müsait değil.

bak, biz mutluyuz, ankara'dan sonra izmir'de yepyeni bir hayatımız olacak. sen de yoluna mı gitsen artık? 5 sene az zaman değil. yazık yani sana.
  • başlıkla pek ilgisi yok. beni anlamayan duymayan herkesi düşünüyorum.
    şimdi sessiz. gürültüler. insanın kendisi olmasaydı ne yapardı acaba. ev olmayınca gitmek gitmek değil, dönmek de dönmek değil. eviniz varsa anlamlı. kendimiz var isek döneceğimiz, dönemeyince özleyeceğimiz. o zaman anlamlı gitmek de, kalmak da ve bir ihtimal beklemek de. burası yoksa orası orası değil. başka bir yer olur orası. buraya nispetle orası ora oluyor. bu dinginlik, bu rahatlayış, ancak bu idrakle mümkün oluyor sırttaki gereksiz yükleri kaldırıp atmak.

başkalarının hayatları. ora sı. buraya nispetle orası. başkalarını başkaları yapan, benim onlar olmamam. ben onlar olsam onlar başkası olmaz. onları başkası yapan benim ben olmam. öyleyse buradan kalkıp gidilir, tekrar dönülür kalktığın yere. ama insan bu. biraz yapıştırıyor üstüne. çünkü başkalarına kıyasla kendini de tanımaya, anlamlandırmaya çalışıyor. ben olmadan başkası olmuyor evet ama, başkası olmadan da ben olmuyor. benliğin kusuru diyebilir miyiz? farklı. insan ilişkileri. bazen üzerine konuşmak istemeyecek kadar yorucu. bazen içinden çıkmak istemeyecek kadar davetkâr. her halükarda insan yapısının bir açığı, değişkenlik. olsun. böyleyiz. sakin olmalı. telaşa kapılmamalı. her meyve her mevsim yenmiyor.
6038 entry daha
hesabın var mı? giriş yap