• dün ekşi sözlükte gündem olan eminönü balıkçısı'nda yaşanan olay hakkında emniyet genel müdürlüğü'nün yaptığı açıklamalardır.

ihbardan 3 dakika sonra olay yerine gidildiği, kalabalık sebebi ile mekana geç ulaşılabildiğini belirtmişler. olay yerine ulaştıklarında ise yaralanan kişiye ve yakınlarına "kim yaptı" demişler, onlar da şahıslar burada değil daha sonra biz şikayetci olacağız dedikleri için 112 yi aramaktan başka bir işlem yapmamışlar. daha sonra şikayet sebebi ile 8 kişi gözaltına alınıp, serbest bırakılmış.

yani özetle, size birileri toplu olarak saldırıp kafanızı da yarsa hiçbir önemi yok, herhangi bir ceza almadıkları gibi eğer şikayet yoksa polis bir araştırma yapma gereği bile duymaz. şikayet de etseniz, ortada yaralama bile olsa savcılık serbest bırakır. bir gün ya bir gün bile emniyette tutulmaz mı? sekizi birden mi suçsuz saldıranların bilemiyorum.

kaynak

edit: hakkında (hakkı da yazmışım), kaynak eklendi.
  • adam öldürseler, ölünün şikayeti yok katil de olay yerinde değil diye işlem yapmayacaklar yani.

edit: o kadar çok mesaj aldım ki, cinayetle yaralama bir mi, ona şikayet gerekir mi gibisinden editleme gereği duydum

iş bu entry, olay yerine geç gelen, adamın kafasına pala geçirip 25 dikiş attıracak kadar vahşileşen insanları göz altına almak için illa ki şikayet bekleyen, olay yerinde tutanak tutmayan polislerin ve bu resmen cinayete teşebbüs eden insanları serbest bırakan savcıların olduğu adalet sistemine ironi dolu sitem ve tepki içeren bir entrydir

edit 2: tck 86/1 de kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına neden olan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. şeklinde geçiyor bu linkten de görüleceği üzere bu durum şikayete tabi değil
  • eminönü meydanında kaldırımlar trafiğe açılmış galiba, polis abiler meydanı 17 dakikada geçebilmişler. sirenlerini niye açmamışlar ki?

tanım: unidentified flying object
  • ilgili haber

bu ülkeye adalet gelmeyecek ama en azından sosyal medyanın gücü sayesinde eminönü magandaları hakettiğini bulacak.
  • bu yozlaşmayı sosyal medyanın gücüyle bitireceğiz. başlıklara desteğe devam!

(bkz: yukarı)
  • buna benzer bir olaya karaköy’de şahit olmuştum. telefon aksesuarları satan bir işletme turist aileye saldırmıştı. polisi ben defalarca aramama rağmen yaklaşık 20 dakika sonra gelmişlerdi. en turistik yere gelen polisler dil bilmedikleri gibi turistleri kovmuşlardı.
  • sosyal medya etkisi ile yapılan, içi bomboş ve sadece kendi teşkilatını kollamak için yapılan açıklama.

gittik mi? gittik.
    şikayet var mı? yok.
    e biz de döndük..

kağıt üzerinde kurala uygun, eksiksiz.

vasıf bu olunca yaşanan sonuç da kaçınılmaz oluyor.
  • açıklamada kameraların çalışıp çalışmadığına veya suçluların neden kollandığına dair bir ibare göremedim.

edit: adaletimiz ne zaman ki gotten zartolari koruduğu gibi haklıyı (ezileni) korur ozaman bu ülkede bir şeyler değişir.
  • hadi karakoldakiler sıradan polis. koskoca emniyet genel müdürlüğünün böyle bir açıklama yapması nedir? resmen işini yapmadıklarını itiraf etmişler.
  • "artık kimse emniyette değil" demişler kısaca

(bkz: tarihi eminönü balıkçısında yaşanan vahşet)

(bkz: türk polisinin ne işe yaradığı sorunsalı)
hesabın var mı? giriş yap