• hiçbirşey umrunda olmayan insanlar. sözlük teması değişti, sonra ekşi normallestirici seklinde bir eklenti gelistirildi. chrome'a yukledim, eski temayı kullanmaya devam ediyorum. telefonda ufak bir sıkıntı var, o da çok onemli degil.

entry silme kampanyasi falan baslatmissiniz, sözlüğün degismesini istemiyorsunuz anladık. eksi seylerde entryleriniz gozukmesin istiyorsunuz. onun icin de ayarlarda bir secenek mevcut.

entry silince ne oldu? protestocu birkac yazar sutlandi. değişim istemediginiz halde kendiniz bu işe ön ayak oldunuz. zaman içinde gidenlerin yerini yeni yazarlar dolduracaktir.

arkası kahvaltidan sonra.....

.......

her yeni gelen yönetim, -bence ne kadar gereksiz de olsa- kendi adını duyurmak ister. sözlük yönetiminin yaptığı, yapmaya çalıştığı da bence bu. tema değişikliğini ben de sevmedim. ama ekşi normalleştiriciyi uyguladıktan sonra benim için sorun çözüldü. ama sanıyorum ki başka sorunlar da varmış. mesela tanımlar ya da bir takım eski kuralların geri dönmesi... bunun çözümü topluca entry silmek değildir. tepki göstermek için bu yöntem seçilince olay biraz da 'bizim sırtımızdan para kazanıyor'a geliyor ki bu da sözlüğün yıllardan beri yaptığı iş. daha önce de yazdığım gibi buradan 1 milyon tane de tanım silinse, bir miktar yazar da eksilse burası sürüp gider. bir çok çaylak var ve bunlar da işleyişi biliyorlardır diye düşünüyorum. sistemin çarkları çalışır, çomak sokmaya çalışan dışarıda kalır.

bir kaç yazar mesaj atmış. 'akp'ye mi oy attın?, çok acımasızsın, sen 20 bin entry yazdın da ne oldu?' gibi...

reklamlar vardı, adblock ile engelledik. tema değişti, ekşi normalleştirici kullandık. adamların tek derdi, yöneticilere laf sokmak olmuş. dürüm theatre falan.

'vardır böyle profiller' deyip entrymi sonladırırken hepinize saygılarımı sunuyorum.
  • hicbirine katilmadigm yazar profilleridir
  • (bkz: zaten siklenmiyorumcular)

edit. ben burada kendimden bahsediyordum ama kendilerince siklenmediklerini düşünenler olmuş olabilir, lafım onlara değil.
  • goruyoruz ki, sabaha aksam kanzuk'u rte'ye benzetmek icin sidik yaristiran demokrasi savascilari, buraya gelmis kendilerine katilmayanlari kategorize etmekle mesgul.

ne oldu len? size taraf olmayan bertaraf mi olur?

dalyaraklara bak len. gidip silsenize olm entrylerinizi siz hala baslik acmakla ugrascaginiza.
  • hayatında bir entry'si hakkında bir kişiden bile "teşekkür ederim, yazdığın şey işime çok yaradı" anlamında bir mesaj almamış heyecanlı bir gencin profil derlemesidir.
  • kategorilerden hiç birine uymadığımı fark ederek yeni bir kategori eklemek durumunda kaldığım yazar profilleri.

canından bezmişler: içinde bulunduğum gruptur. hayatında o kadar ıvır zıvırın mücadelesini vermektedir ki bir cephe de burada açamaz. misal ben bir yandan mobbingle uğraşırken bir yandan acilinden farklı bir dil öğrenmeye, bir yandan antin kuntin prosedürleri yerine getirmeye bir yandan da 2 ay içerisinde düğün planlamaya çalışıyorum. evet, temalar da yapılanlar da bok gibi ama hiç uğraşacak enerjim yok valla.
    bu arada insanları sınıflandırmak ne kolaymış lan.
  • kendi gibi düşünmeyenleri aklı sıra sınıflandırıp bu sınıflandırmalara da küçümseyici tanımlar yakıştıran aşırı uçlarda gezinen bir embesilin serzenişinden ibaret olan profillemedir.

çünkü herkes illa bu embesil gibi düşünmek zorunda. zo-run-da. anlamadınız galiba.
  • entrylerini silen insanların şu anda başardığı tek şey bizim gibi okurların zevkinin içine etmek oldu. karşı çıktığım yok, eylem olacaksa olsun ve silip terk etsinler buralar da kurusun gitsin fakat eylem adına her bir bokunu silip sonra tekrar yazmaya başlayanlar sözlüğe zarar falan vermiyor. o yazıları okuyan okudu zaten sen tekrar tekrar her başlığa bir entry yazınca yine kazanıyorlar yine kazanıyorlar.
    sözlük yönetimi tarafında mıyım? hayır
    senin tarafında mıyım? sözlük direnişindeki kişi profillerini çıkarıp analizcikere sövüyorsun, iki yüzlülüğünher cümlende tekrar belli oluyor. haydi onu geçtim yorum yapıyorsun diyelim; her yanıta ayrı bir laf sokma girişimindesin, çocuk gibisin.
  • (bkz: #59052644)
  • (bkz: ne kanzuk ne ssg sikinde olan yazar)

yani açıkçası ben buraya yazılarım okunsun diye gelip yazıyorum. çeşitli insnalara ulaşabileceğim bir ortam falan. fakat düşündüğümde, inanılmaz sıkıldım bu siktiğimin muhabbetinden. adam 100 tane entrysini silmiş gitmiş, artisliğinden geçilmiyor. silmiyorum gitmiyorum mk. sikimde de değil hiçbir egonuz. her değişime ayak uyduruyor insan. zaten uyduramadığın zaman da bir iki bir iki derken sözlüğün muhabbeti bitiyor, gidiyor. kanzuk da düşünüyordur millet ya giderse ihtimalini.

neyse mk, bu kadar önemsemeyin ya.
hesabın var mı? giriş yap