• eski sitedeki ilk bildiğim hali şu şekilde olan sözleşmedir;

bu sitede yazilanlarin hicbiri dogru degildir. 18 ya$in altindakilerin kullanmasi hukuken sakincali olabilir (zaten o ya$ta ne i$iniz var internette sitede cikin, gezin, gezdirin). yazarlar ek$i sozluk’e yazdiklari entry’lerin telif haklarini michael jackson’a devretmi$ sayilirlar. sitede yazilanlari kaynak belirtmeden word’e aktarip "fw: turk astronot ve houston! cok komikkkk!" diye arkada$larina yollayan pespayedir, hemzemindir, hincaldir, uluctur. hukuki gereklilikler haricinde yazarlarin kimlik bilgileri saklidir. sadece arada yoneticiler tarafindan onemli bir gerekceyle incelenip "tuh erkekmi$" denebilir. bir gun kapimiza biri gelirse "kim lan bunlar" diye "bi sn du$tayim" denir mutfak penceresinden kacilir
  • dombilidir taocudur'dan nerelere gelmis. vay be, yaslaniyoruz resmen. o zamanlar sozlugun diger kisimlari gibi bu metin de daha bi samimiydi sanki...
  • eski sitedeki en son hali şu şekilde olan sözleşmedir;

bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.

ayrıca "teeey nerde eski sözlük nerde şimdi ki sözlük." hissi uyandıran başlık.
  • ya unutulmustur, ya da umursanmiyordur. hangisi daha kotu bilemedim.
  • çoğu site kullanım koşulları'ndaki değişiklikler konusunda kullanıcılarını bilgilendiriyor e-posta göndererek veya günlük yazısı yayımlayarak. umarım ekşi sözlük de ekşi sözlük kullanım koşulları'ndaki değişiklikler hakkında kullanıcılarını bilgilendirir bu başlıktaki ilk girdiyi güncelleyerek ve bu başlığa güncellemelerin ne olduğunu açıklayan yeni girdiler ekleyerek.

"ekşi teknoloji kullanım koşullarını önceden bildirmeksizin değiştirebilir. bu nedenle kullanım koşullarını belirli aralıklarla incelemeniz öneririz."*

işim yok arada gelip kontrol edeceğim ne değişiklikler yapılmış diye. yerele de kaydedeceğim önceki hallerini düzenli olarak ki ne değiştiğini görebileyim.
  • ekşi sözlük'ün yazarlarıyla olan sözleşmesi olmayan metin.

bu koşullar, sözlük'ü "dışarıdan kullanan" kişiler için düzenlenmiş koşullardır.
    yazar arkadaşları bağlayan metin bu değildir.

zaten bakın içeriğinde ne diyor:

"içeriğe ilişkin yazarlar ile ekşi teknoloji arasında yapılmış sözleşme hükümleri saklıdır."

yani bizim - ne ve nasıl olduğunu bilmediğimiz, en azından benim bilmediğim - sözleşmemiz farklı. bu değil.
  • 29 mart 2017 ekşi sözlük profil değişiklikleri ile yine bi baktım da, 7 mart 2016'da "eski dandik kullanıcı sözleşmesi" olarak tanımlanıp değiştirileceği sözü verilmesine rağmen 1 yılı aşkın süredir güncellenmiş değil.
  • bugün 20 nisan.

uslu bir sözlük yazarı olduğumdan yönetimin önerisine uyup, kullanım koşullarını belirli aralıklarla inceliyorum.

sabah yine kalkıp baktım ki, bu ne lan dünün aynısı:

"bu belge son olarak 26.01.2016 tarihinde güncellenmiştir."

oysa ne de güzel demiştiniz "halihazırda geçerli olan eski dandik kullanıcı sözleşmemizi daha kolay anlaşılır..."

26 ocak'ta güncellenen şeye 7 mart'ta "eski dandik sözleşme" diyorsanız, 20 nisan'da hangi sözcüklerle tasvir edeceğiz?

hakikaten o ofiste ne yapıyorsunuz bütün gün merak ediyorum...
  • ekşisözlük'ün kullanım koşullarına cevaben;
    tarafima ait her tür kişisel badi, şukela, çok kötü, zamanın ötesi, durduk yerde adamın amına koyan şarkılar ve genel manada entryinin telif hakkının (kanzuker konvansiyonu uyarınca) bana ait olduğunu beyan ederim. bunların istatistiki kullanımı için daima benim onayım gerekli olacaktır!

(bu yazıyı kopyalayıp ekşisözlüğün herhangi bir yerine yapıştırabilirsiniz. bu, haklarınızı telif hakkı kanunları uyarınca koruma altına alacaktır. mevcut tebliğ uyarınca bunların ifşası, kopyalanması, dağıtılması, yayımı ya da bu entry ve/veya içeriği temel alınarak aleyhime bakınız verilmesinin kesinlikle yasak olduğunu ssg'ye bildiririm. bahse konu yasaklar, ekşisözlük'ün yönlendirmesi ya da kontrolü altında çalışan preator, gammazcı, it oğlu it ve/veya diğer her tür çalışan için de geçerli olacaktır. "işbu" profil içeriği özel ve gizli bilgi niteliğinde olup, gizliliğimin ihlali yasalar kapsamında cezai işlem gerektiren bir durumdur (neo 1 1-010-101 1-101 ve maykıldır jeksındır yönetmeliği).

ekşisözlük, sermayesi nasıl bir şirkettir ben anlamadım? ama tüm üyelerin buna benzer bir bildirimi entrylerinde yayınlamaları önerilir. yani bence. isterseniz bu bildirimi liseli ergenler gibi odanızın duvarına yapıştırabilirsiniz. bu tür bir bildirimi en az bir kez yayınlamamanız halinde, entryleriniz ve badi durum güncellemeleriniz de dahil olmak üzere profilinizde yer alan öğelerin kullanımına zımnen onay vermiş olursunuz. bakın zımnen diyorum, siz düşünün artık ne kadar ciddi.

bi ara imzayı da atarım.
  • 13 ocak 2017 debe'nin kaldırılması ile aklıma gelince tekrar bi baktım da, düzeltileceğinin sözü verileli neredeyse 1 yıl olmasına rağmen halen güncellenmiş değil.
hesabın var mı? giriş yap