• bu mekan kadikoyde iskeleden akmarin sokagina cikan sokaklardan birindedir. buyuk ihtimalle baylan'la ayni sokakta. feci lezzetli hoplayan ziplayan inegol kofteleri vardir. yuzyillardir acik cok eski bir mekandir. can inegol koftesi cekince burdan yemek farzdir.
 • bir gün çok zengin bok gibi param olursa tüm açı fakiri doldurup hepsine 3er porsiyon köfte yedirip, yemek bitince de içerdeki herkesi garsonlarına saldırtacağım mekan.
 • 20 yıldır bildiğim, zaman zaman en azından yüksek sirkülasyondan dolayı temiz olacağını düşündüğüm için girip yemek yediğim restorandır.

  aynı zamanda hayatımda gördüğüm en suratsız, en saygısız, en edepsiz servis elemanları buradadır. asla gülümsemezler, teşekkür edersiniz, iyi günler dersiniz size cevap vermeden kafalarını çevirirler, siz daha hesap istemeden masanıza metal altıkla hesabı şaaak diye vurup arkasına bile bakmazlar. çay vesaire ikramı yoktur. sorarsanız da kaba bi şekilde bunu belirtirler.

  bir keresinde arkadaşımla yemek yerken yine bir servis elemanı masaya şak diye istemeden hesabı yapıştırınca, tabi arkadaşım buradaki saygısız servis usülünü bilmediğinden, ayağa kalkıp tepki göstermiş, ardından da servis elemanları bir araya gelip kavgaya hazırlanmıştı. o gün arkadaşımı buranın servisi böyle şöyle diye diye dışarı çıkarttım, ardından da zaten bir daha gitmedim.

  sattığı köftenin birçok köfteciden hiçbir farkı olmamakla birlikte, fiyatı yüksek ve yanında az miktarda patates ve bir iki adet biber turşusuyla acı sos verilir.

  hayatımda gördüğüm en şımarık restorandır çünkü bu kaba ve saygısız servis elemanlarına rağmen oldukça iş yapmaktadır. saygısız ve küstah servis elemanları beni rahatsız etmez diyorsanız denenebilir.
 • dünyanın en iyi köftelerini yapan mekan. kadiköyün efsane mekanı.
 • dünyanın en güzel en leziz köftelerine yapan mekan.
  ekmekleri her daim çıtır, piyazı vasatın bir tık üzerinde olmasına rağmen haşlanmış yumurta ile durumu kurtarıyor.
  acı sosu leziz ve sütlü kadayıfı muhteşem ötesidir.

  arada bir sütlü kadayıfı yemeden hemen yanında ki baylan'da kup griye yenilince gözlerimin yaşardığı da görülmüştür.
 • ev patatesi tatmin eden, köftesi herhangi bir köftecide bulunabilecek mekan.

  köftelerinin lezzetinden ziyade öne çıkan şey bence çalışanlarının hadsizliği. babamla dört kişilik bir masaya oturduk ve bir misafirimizin geleceğini söyledik. babamın da benim de yanımızda birer boş sandalye var. servis açan eleman geldi, babamın ve benim servislerimizi yerleştirdikten sonra "gelecek olan misafiriniz bay mı bayan mı?" diye sordu. "bayan" cevabını alınca da üçüncü servisi benim yanıma koydu. resmen adam gelecek olan kişinin nereye oturacağına cinsiyetine göre karar verdi.

  ara sıra gidip köftemizi yediğimiz, yemeklerinden memnun kaldığımız doğrudur ama bu olayı görmezden gelsek de çalışanların genel hali çok kaba. garsonlar değişse de kabalık değişmiyor. orada çalışmanın ön koşulu bu gibi.
 • dün gittim ve fiyat 24 tl olmuş. önceki entrylerden hareketle yıllara göre fiyatları bir tabak köftenin fiyatı şu şekildedir:

  2007 5,5 tl
  2012 9 tl
  2013 11 tl
  2014 13 tl
  2015 15 tl
  2016 16 tl
  2017 17 tl
  2018 18 tl
  2019 22 tl
  2020 24 tl

  halbuki tcmb'ye göre (http://www3.tcmb.gov.tr/…syoncalc/enflasyonyeni.php)

  2012 yılındaki 9 tl 2020 yılında 19.89 tl etmektedir.

  yani 20 tl olması gereken köfte fiyatı enflasyonun yüzde 40 üstünde yükselmiş ve 24 tl olmuştur.

  ben niye kafaya taktım bunu onu bilmiyorum.
 • pek güzel, lezzetli köftelere ev sahipliği yapan mekandır. hiçbizaman bir porsiyon kesmez, bunu bilerek 1,5 porsiyon istersin ama bi anda gelmez o da. son 2-3 köfte kaldığı anda garson ilerden elinde şişe dizili köftelerle görünür, tabağa ittiriverir daha yeni ocaktan inmiş sıcak köfteleri, bi anda sanki yeni oturmuş gibi bi heyecan kaplar o yeni gelen yarım porsiyonu görünce, kırmızı biber, kekik...
  kadıköyde mefistonun, sığınağın sokağında bulunur. dışardan bakınca hiç köfteci havası yoktur, daha çok bi banka şubesini andırır, bu yüzden bilmeyenler yıllar boyu önünden geçer giderler, akşam saatlerinde yer bulmak sorun olabilir...
 • dünyanın en güzel köftesini yapan yer. piyazı da gayet güzeldir. kaşarlı köftesi de. ama o ekmekleri yok mu en çok ona şaşarım yıllardır. çocukluğumdan beri sürekli olarak gittiğim halde, daha bir dilim bayat ekmek yememişimdir bu mekanda. her daim nereden buluyorlar bu kadar taze, çıtır çıtır ekmeği anlamıyorum. bazı garsonları ben bildim bileli orada çalışmaktadır. ufak tefek cılız bir çocuktan, dombili bir gence dönüşümümde katkıları büyüktür sağolsunlar. ilk kez gideceklere önerim; önden 1.5 porsiyon inegöl ardından da 1 porsiyon kaşarlı köftedir. yanına da piyaz tabi ki. yuh hayvan dediğinizi duyar gibiyim ancak daha bitmedi. tatlı olarak da hemen yanındaki baylan pastanesi'nden kup griye adlı orgazmik tatlıyı yiyebilirsiniz. sonrasında eve spor amaçlı yürüyerek gelin ve sözlükten hemen bana mesaj yoluyla ulaşın. teşekkürlerinizi ilettikten sonra ben size obeziteyle mücadele konusunda gerekli bilgileri aktarayım.*
 • birçok köftecide köfte yedim, rahatlıkla istanbul'un en iyi köftesini yaptığını iddia edebilirim. köftesi klasik kasap köftesi kıvamında değil, lastik gibidir, zira inegöl köftesini diğer köftelerden ayıran özelliği budur. bu tarz köfteyi sevmeyenler umduklarını bulamayabilirler.

  ekmekleri her daim çıtır çıtırdır. piyazı standartın üstündedir, acılı sosu ise tek kelimeyle şahanedir, köfteyi bırakın, sadece o sos için bile bu mekana gidilebilir.
hesabın var mı? giriş yap