• bu mekan kadikoyde iskeleden akmarin sokagina cikan sokaklardan birindedir. buyuk ihtimalle baylan'la ayni sokakta. feci lezzetli hoplayan ziplayan inegol kofteleri vardir. yuzyillardir acik cok eski bir mekandir. can inegol koftesi cekince burdan yemek farzdir.
 • pek güzel, lezzetli köftelere ev sahipliği yapan mekandır. hiçbizaman bir porsiyon kesmez, bunu bilerek 1,5 porsiyon istersin ama bi anda gelmez o da. son 2-3 köfte kaldığı anda garson ilerden elinde şişe dizili köftelerle görünür, tabağa ittiriverir daha yeni ocaktan inmiş sıcak köfteleri, bi anda sanki yeni oturmuş gibi bi heyecan kaplar o yeni gelen yarım porsiyonu görünce, kırmızı biber, kekik...
  kadıköyde mefistonun, sığınağın sokağında bulunur. dışardan bakınca hiç köfteci havası yoktur, daha çok bi banka şubesini andırır, bu yüzden bilmeyenler yıllar boyu önünden geçer giderler, akşam saatlerinde yer bulmak sorun olabilir...
 • dünyanın en güzel köftesini yapan yer. piyazı da gayet güzeldir. kaşarlı köftesi de. ama o ekmekleri yok mu en çok ona şaşarım yıllardır. çocukluğumdan beri sürekli olarak gittiğim halde, daha bir dilim bayat ekmek yememişimdir bu mekanda. her daim nereden buluyorlar bu kadar taze, çıtır çıtır ekmeği anlamıyorum. bazı garsonları ben bildim bileli orada çalışmaktadır. ufak tefek cılız bir çocuktan, dombili bir gence dönüşümümde katkıları büyüktür sağolsunlar. ilk kez gideceklere önerim; önden 1.5 porsiyon inegöl ardından da 1 porsiyon kaşarlı köftedir. yanına da piyaz tabi ki. yuh hayvan dediğinizi duyar gibiyim ancak daha bitmedi. tatlı olarak da hemen yanındaki baylan pastanesi'nden kup griye adlı orgazmik tatlıyı yiyebilirsiniz. sonrasında eve spor amaçlı yürüyerek gelin ve sözlükten hemen bana mesaj yoluyla ulaşın. teşekkürlerinizi ilettikten sonra ben size obeziteyle mücadele konusunda gerekli bilgileri aktarayım.*
 • birçok köftecide köfte yedim, rahatlıkla istanbul'un en iyi köftesini yaptığını iddia edebilirim. köftesi klasik kasap köftesi kıvamında değil, lastik gibidir, zira inegöl köftesini diğer köftelerden ayıran özelliği budur. bu tarz köfteyi sevmeyenler umduklarını bulamayabilirler.

  ekmekleri her daim çıtır çıtırdır. piyazı standartın üstündedir, acılı sosu ise tek kelimeyle şahanedir, köfteyi bırakın, sadece o sos için bile bu mekana gidilebilir.
 • inegöl'e gittim, tekirdağ'a gittim, akçaabat'a gittim... türkiye'de "köfteyi en iyi biz yaparız" iddiasında bulunan her yere gittim ve köftesinden yedim. ama inegöl express'te yediğim köfteyi hayatımda başka bi yerde yiyemedim. o nasıl birşeydir öyle ya?

  yedikçe yemek istiyeceğiniz, iki porsiyondan aşağısı kesmeyen dillere destan köfte, her daim masanızda bulunan taze ekmek, köftenin lezzetine lezzet katan acı sos, köftenin o muhteşemliğinin yanında bile sönük kalmayacak kadar başarılı piyaz ve yemeğin üstüne afiyetle yiyeceğiniz leziz kadayıf... bütün bunların üzerine bir de güleryüzlü hizmet eklenince, insanı kendine bağımlı yapma ihtimali olan mekan.
 • stormwaker'ın tavsiyesiyle gittim, hayran kaldım. köfteler efsaneydi, ayran ayrı bir güzeldi. hele gözü doymuş esnaf mekanlarında görülen suratsız garsonlardan da yoktu, herkes güleryüzlüydü, tam süper oldu...

  ekmekler sıcacık çıtır çıtırdı ayrıca..
 • dünyanın en iyi köftelerini yapan mekan. kadiköyün efsane mekanı.
 • çok aç giderseniz o köfteleri yerken şekilden şekile girebileceğiniz mekan.

  ev yapımı patates kızartması da mutlu eder cinsten, damak zevkinin hesabı olmaz, götürün gitsin.
 • dünyanın en güzel en leziz köftelerine yapan mekan.
  ekmekleri her daim çıtır, piyazı vasatın bir tık üzerinde olmasına rağmen haşlanmış yumurta ile durumu kurtarıyor.
  acı sosu leziz ve sütlü kadayıfı muhteşem ötesidir.

  arada bir sütlü kadayıfı yemeden hemen yanında ki baylan'da kup griye yenilince gözlerimin yaşardığı da görülmüştür.
 • ev patatesi tatmin eden, köftesi herhangi bir köftecide bulunabilecek mekan.

  köftelerinin lezzetinden ziyade öne çıkan şey bence çalışanlarının hadsizliği. babamla dört kişilik bir masaya oturduk ve bir misafirimizin geleceğini söyledik. babamın da benim de yanımızda birer boş sandalye var. servis açan eleman geldi, babamın ve benim servislerimizi yerleştirdikten sonra "gelecek olan misafiriniz bay mı bayan mı?" diye sordu. "bayan" cevabını alınca da üçüncü servisi benim yanıma koydu. resmen adam gelecek olan kişinin nereye oturacağına cinsiyetine göre karar verdi.

  ara sıra gidip köftemizi yediğimiz, yemeklerinden memnun kaldığımız doğrudur ama bu olayı görmezden gelsek de çalışanların genel hali çok kaba. garsonlar değişse de kabalık değişmiyor. orada çalışmanın ön koşulu bu gibi.
hesabın var mı? giriş yap