• burada yasayan insanlarin cogunda guatr vardir...(lahana cok yetisip havadaki iyotu cektiginden olabilir)
  • yazı başka yaman kışı başka yaman illerden, ellerden...yazın burda bilmem kaç derecede erirken işbu entrynin yazıldığı saatlerde kar altındadır, belki yolları kapanacaktır, burdakiler mahsur neyim kalacaktır...
  • burda yaşayanların trafik kültürü pek yoktur, ki bunu bir elbistan'lı şöyle açıklar "bak kardeş, biz tarlada doğduk büyüdük.. şimdi şehir olunca burası ayak uydurmak zor oldu.. arabayı, traktörü bırakırdık tarlanın ortasına, şimdi burda park etmek zor oluyor" diyor ve bendeniz ekliyorum; daha doğrusu olmuyor efendim, zira adamlar zart diye caddenin ortasında bırakabiliyorlar arabayı..

bir de bisikletlileri var evlere şenlik.. bisiklet kullanırken sıgarasını yakmayı deneyen, dengesini kaybedip, önüme düşen, benim de istemeden ezdiğim bir sürü elbistanlı var.. ezdiğim her biri için direksiyona bir çentik attım, yakında yeni bir direksiyon simidi sipariş edeceğim..
  • bir de bunlar* maraşlıyım demez,özelllikle üstüne basa basa elbistanlıyım der..(ya da benim karşılaştıklarım hep böyleydi)dolayısiyle maraşa has birşey istemeyin alınabiliyorlar..ha böyle bir durumda biz napıyoruz;"aman yesinler o elbi'liyi"* diye dalga geçiyoruz..
  • (bkz: elbistan tava)
  • seytana pabucunu ters giydirenlerin ve bir de super matematikcilerin memleketi...
  • elb'lerin yurdu.
  • elbistan ellerindeki bir radyodan:
    " medo (mado'ya gönderme yapmış sanırsam) maraşlıoğlu pastanesi. metre ile dondurma verilir, dondurma ile boy ölçülür, düğünlere, nişanlara, toplantılarınıza dondurma ile şov yapılır"

ne desem bilemedim.
  • linyit memleketi diye hatırlıyorum.
hesabın var mı? giriş yap