• antik yunanistanda peloponnes yarimadasinin kuzeybatisinda bulunan bir sehir
 • (bkz: elisa)
 • endymion’un kızı ile poseidon’un oğlu. ellis şehrine adını verdi.
 • peneios ve alpheios irmaklarinin aktigi arazi.
 • liechtenstein çıkışlı bayan vokalli gothic metal grubu.
 • kızıl saclı gotik hatunlar ekolunden gelen, hos sesli bir bayan vokale sahip olan grup. come to me adlı sarkılarındaki yaylıların kullanımıyla beni etkilemeyi basardılar.
 • sabine dünser adlı 27 haziran 1977 doğumlu ve çok daha küçük gösteren bir vokalisti olan grup.
 • liechtenstein'da kurulmuş kaç üyesi olduğu belli olmayan (tahminimce beş) 2001 yılında faaliyete geçmiş bir gothic metal grubu. grubun kurucusu sabine duenser adında beyaz tenli siyah saçlı (hayır, kızıl değil) bir hanfendidir. ilk single'ları 2001 yılında çıkmış grupla aynı isimdeki parçadır. bu parçanın aslı almancadır ve ingilizce versiyonu da mevcuttur. bunun dışında yine aynı şarkının 2(iki) tane de remix'i bulunmaktadır. ilk albümlerini yine 2001 yılında ama bu sefer mos records'tan çıkarmışlardır. albümün ismi twilight olup sadece 9 parçadan oluşmaktadır. ayrıca bu albümde elis isimli ilk single'ları da vardır. bu albümle birçok avrupa ülkesinde dikkat çekmiş, özellikle almanya'da çeşitli dergilerden takdir toplamışlardır. ikinci albümleri olan god's silence, devil's temptation napalm records ile 2003 yılında piyasaya sürülmüştür. grubun bu sefer napalm records ile çalışması da baya yol katettiklerinin kanıtıdır. bu albüm 11 normal ve 1 bonus olmak üzere 12 şarkıdan oluşmaktadır. benim anlamadığım bu albümün adıdır. tamam, ilginç bir isim olmuş; ama bence for such a long time daha güzel olurdu. benim kanımca albümdeki en güzel şarkı da for such a long time'dır. bu albüm de ingilizce ağırlıklı olsa da 2-3 tane almanca şarkı barındırır. her dile hitap eden öyle müthiş bir gruptur yani. son albümleri ise 2004 yılında dark clouds in a perfect sky ismiyle napalm records'tan çıkmıştır. demek ki napalm records bunları beğendi aynen devam. bu albüm ise yine 11+1 dizilimindedir. ayrıca der letzte tag isimli parçanın klibi de vardır ki bulabildiğim tek klip bu oldu. hatta bu klip bir kere dream tv'de bile görülmüştür. tanıtımı açısından iyi ama toz konduramıyor insan, herneyse. bu albüm de ingilizce almanca karışımı bir albümdür. sanırım bu iki dili aynı anda kullanmalarının sebebi daha çok insana ulaşmaktır. gelelim grubun üyelerine :
  sabine duenser : grubun tek kadın elemanıdır, gruptaki görevi vokaldir tabiki. bu balıketi dünya güzeli henüz 25 yaşındadır. ay canım. gençliğinde flüt piyano falan çalmış.
  pete: 32 yaşındadır ve gitar çalmaktadır. 1991'den beri bu piyasada(imiş).
  juergen : gitar. 33 yaşında, erken yaşlanmış gibi bir adam.
  tom : bass gitar, ayrıca çok nadir de olsa vokal yapmaktadır. bu da 32 yaşındadır.
  x : bir de bir adamcağız daha var bateri çalıyor ama gizemli bir şahıs çözemedim kendisini.

  türkiye'de maalesef fazla bilinmemekle birlikte, şahsımın gözdesidir bu grup. yakında keşfedileceğini festivallerde seyirciyi kudurtacağını -gerçi çıkıyorlar ama daha çok olsun- umuyorum, hatta bunu çok istiyorum. türk dinleyiciler ise zaten yakında keşfedeceklerdir buna hiç şüphem yok ama öyle talep olsun ki bu gruba türkiye'ye gelsin, türkiye'deki festivallere çıksın istiyorum. sırf mtv'ye çıkmıyor diye bu naçizâne gothic metal grubuna yazık olmasın istiyorum. döner dönmesin istiyorum.
 • dark clouds in a perfect sky albümüyle tarzını oturtan gothic doom(bazı kaynaklarda senfonik olarak da geçmekte)grubu.
  albümdeki şarkılar:
  der letzte tag
  anger
  lost soul
  perfect love
  heart in chains
  die zeit
  black angel
  the devil inside you
  rebirth
  are you missing me?
  ballade
 • vokalisti sabine'in 07/07/2006 tarihinde prova esnasında geçirdiği beyin kanaması sonucu öldüğü grup.
hesabın var mı? giriş yap