• nasil kokar oralar bilemem ama elvan elvan kokan sevgilinin yasadigi yer.
 • 5-6 sene önce çankayadan gelmiş yerleşimcilerin merkeze uzak olmasınan kaynaklanan zorluklara dayanamadıkları için tekrar çankayalarına dönmüş kazık dairelerin bulunduğu kent. şimdilerde varoş bir mekana dönmüştür. pek abartılacak bir yanı kalmamıştır.

  ortasındaki tk parkı yaz akşamları kalabalık olur onun harici veletler cirit atar.
 • 532 nolu ego otobüsleri buraya gider.
 • (bkz: elvan dalton)
 • pek bilinmez ama içinde dünyanın en büyük 152. parkını bulundurur.
 • etimesgut ve sincan ilçeleri arasında kalmasına rağmen elit bir kitleye sahip semtdir. banka blokları ile tanınır. bir çok emekli subay bu semtte yaşamaktadır..
 • etimesgut ile sincan arasında özellikle emlak bankası batmadan önce yapılan dönemin en iyi toplu konut projelerinden birini içinde barındıran atakent mahallesi olarak geçen yerleşim yeri. hatta içinde atıl kalmış bir avm bile bulunmaktadır.(bkz: planet)

  orada yaşadığım yıllarda elvankentin yeni kurulduğu ve etrafının boş, yolununda elvanköy'den geçtiği dönemlerde buraya otobüs veya dolmuşla gelenlerde artık ankara sınırını çoktan geçmiş eskişehir'in bir köyüne gelmiş hissi verirdi. taki elvankent bloklarını görene kadar korkarlardı. muavine 3-5 kez emin olmak için sormalar ,diğer yolculara danışmalar falan derken elvankent banka bloklarına gelince birden kurtarılmış topraklara girmenin rahatlığını yaşarlardı.
 • 1999 ve 2000 yıllarında burada 8 ay kadar oturdum o zamanlar yeni yapılan ve çoğu boş binalar mevcuttu çok büyük bir park yapılıyordu henüz inşa halindeydi oldukça elit bir yapısı mevcuttu gece gündüz bisiklet sürerdim...

  çok yakınında gimsa bulunurdu.
 • elvankent'te 20. yılım, burada doğup büyüdüm ve halen de yaşıyorum. çok sakin bir yer diyebiliriz hatta büyük bir huzur evi gibidir, hiç hareket yoktur. ankara'nın boşluğu ile birleştikçe insanı delirtir.
 • burada gezerken yanınıza yanaşan şahin marka bir arabanın içinden çıkan kafa "gardaş ankara'ya nasıl giderim?" diye sorduğunda şaşırmamak gerekir zira ankara'da; sincan, elvankent ve etimesgut bölgelerinde hala merkezden ankara olarak bahsedilmekte. bu soruyu soran "gardaş" ise muhtemelen elvankent'in içinde yolunu kaybetmiş bir sincan sakinidir.

  bunun dışında sincan adliyesinin elvankent 12. cadde ile 14. caddelerin keşişimine yapılmasıyla son birkaç yılda inanılmaz bir hızla gelişmiş, eski varoş görüntünün yerine gayet merkezi bir ilçe görünümü kazanmıştır. hatta değişim semt sakinlerinde bile açıkça görülmekte. son birkaç yılda semtin medeniyet düzeyinde gözle görülür bir artış olmuştur. tabi ne olursa olsun bu tür değerlendirmeler yapılırken burada yaşayanın da en nihayetinde ankara insanı olduğu unutulmamalıdır. *
hesabın var mı? giriş yap