• kendi kendini tasfiye eden moderatörlerin ünvanı.
  • gün itibariyle istifa eden

kaamos,
    kays el mecnun,
    kimi raikkonen,
    neutralife,
    crown,
    zakdem 80,
    guybrush threepwood,
    nuage,
    dark horse,
    jokullmagic,
    gyne,
    cern de cayci olmak vardi

nickli moderatörlerin onurlu ünvanı.
  • "geçmişte sözlük denetim/geliştirme ekiplerinde bulunmuş, katkı göstermiş" kişilerin profilinde yazan unvan.

hatırladığım kadarıyla moderatörler topluca istifa ederken kendi profillerine bunu ekleyip öyle gitmişlerdi. daha sonrasında kondüktörler olarak biz gönüllü olarak yazar onaylama gibi bi kaç yetkiyle sözlük denetimine yardımcı olmuştuk.

2016 yılında patron (kanzuk) "maaşınıza zam işinize son veriyorum" diyerek kondüktör sıfatını ve yetkilerini kaldırmıştı :/

3 sene sonra da olsa zamanında verdiğimiz emeğe karşılık bu unvanı eski kondüktörlere de vermelerine sevindim. kendi adıma "teşekkür ediyorum"
  • verilen maasla gecinmek zorundaysanız yandiniz,degilse pek bi hos durum ,tabii hayattan ve keyif almadan emekli olmamak sarttir.
  • insan içinde bankacının yüksek sesiyle eksi bakiyeye girmişsin amca o yüzden aralık ayından beri faturaların ödenmemiş sözüne kısık sesle otomatik ödemeyi iptal edebilir miyiz diyen yaşlı amca. banka görevlisinin hesap soran hitabı, milletin amcaya dönüp dönüp bakması. ulan ne zor bu memlekette hayata tutunmak.
  • eksistats oneriler kisminda, emekli sifatli yazarlarin listesi istenmis. yakin zamanda bu bolumle ilgili kod guncellemesi (yeni sifatlarin eklenmesi) yapilmayacak.
    fakat veriyi elle isleyerek su anki emekliler listesini cikarmak mumkun, hatta asagida yapilmisi var:

386 dx
    alp turac
    anjin san
    armonipolisi
    benbirpipodegilim
    bleufonce
    canbo
    cern de cayci olmak vardi
    cressida
    crown
    duduklu tencere
    eski
    flagg
    gozupek
    guru
    guybrush threepwood
    gyne
    kaamos
    kays el mecnun
    kimi raikkonen
    matarama su ko
    mikado
    neutralife
    nuage
    self abandonment
    siyabent
    yok
    zakdem 80
  • memlekette hep zorda olan yüzdelik dilimde önde gelenlerden iken şu günlerde geri kalan çalışan ve çalışamayanın yaşam standartları sikilip atılmak sureti ile refah puanı yükselmiş halkımız dilimi...
    senelerce elalemin emekli çiftlerini 50'li yaşlarının başlarında yelkenli ile dünya turunda, yok efendim afrika'da safarilerde görür kendi memleketimdekiler için pek üzülürdüm, ve lakin durum an itibariyle başta belirttiğim gibidir.
    düne kadar kendine zor bakan emeklimiz şimdi bir de her yaştan evli-çocuklu-işsiz-sosyal güvencesiz evlatlarını da evine alır bakar hale gelmiştir. yaratılmış bu şartlar sonucu yükseldikleri refah dilimi için sorumlulara ne kadar küfür etseler azdır.
  • türkiyede emekli kelimesi çoğunlukla çlığa mahkum anlamında bir konsepte dönüştü. iktidarın gözünde garanti oy deposu olan emekliler, üretime olan sıfır katkılarıyla para yok eden bir güruh olarak görülüyor, sayıları da hiç az değil.

bu kadar adama bakmak zor, bu adamların sayısı çalışan sayısnın yarısı kadarken neredeyse imkansıza yakındır. 2 çalışanın 1 emeklinin maaşını ödediği düşünülürse sistemin kilitlenerek kendi kendini yok edeceğini ön görmek çok da zor değildir.

televizyonlarda kanallarda ağlayan, kıyma alamadım diyen, toruna harçlık veremiyorum diyen gözü yaşlı insanları görüyoruz. asılnda bu insanların da pek bir suçu yok çoğu özal döneminde süper emekli edilmiş tipler. 40 yaşında, 95 yılında emekli olmuş ahmet dayı 2015 yılına kadar 20 yıl maaş almış ve çok da rahat yaşamıştır bu parayla. ancak, küçük eniştenin mayınları temizlemesi sonucu gelen göç dalgası türk ekonomi sisteminin içinden geçmiştir. şu an emeklilere 7500 tl ödenmesi fazlasının verilememesi alınan bazı kararların dönüp emekli arkadaşları vurmasıdır.

televizyonda zamlar geri alınsın diye ağlayanları görmek yürek burkan bir olay olsa da, iktidar dahil herkes bu haberleri izlediğinde içinden derin bir ohhhh çekiyor maalesef.

hala daha olayın neden olduğunu anlayamayan emekli amcalar da "zamlar geri alınsın" diye slogan atıyor. yani benzin tekrar 25 lira olsun, biz zam istemiyoruz diyorlar.

allah akıl fikir versin. böyle devam, oynat....
  • ingilizce, almanca ve türkçe emekli kelimesinin google görsellerdeki konumu ve verdiği fikir
    görsel
    görsel
    görsel
  • süleyman demirelin oy toplamak amacıyla getirdiği erken emeklilik imkanlarını kullanarak 40 yaşında emekli olup ta şimdi parasızlıktan, geçim sıkıntısından şikayet edenlere zerre acımıyorum. 70 yaşındaki adam toplam 20 sene çalışmış ama 30 senedir emekli maaşı alıyor.
hesabın var mı? giriş yap