• amerikalı şarkıcı. son albümü "the symphonies: dreams memories & parties"i bu sene yayımladı.

marjinal bir sanatçı olan wells'in kaç yaşında olduğu hakkında kendi sitesinde bile bir bilgi bulunmuyor; ben de 20'lerin sonlarında veya 30'ların başlarında olduğunu tahmin ediyorum. doğuştan yetenekli olan emily'yi büyük plak şirketleri henüz 18'ine basmadan keşfediyorlar, ancak o, büyük plak şirketlerinin vaatlerini reddederek kendi müziğini kendi istediği gibi yapma yolunu seçiyor. bir çeşit ani difranco ile karşı karşıyayız anlayacağınız.

wells, kendisine esin kaynağı olan müzisyenler arasında bob dylan, nina simone, björk, arcade fire, prefuse 73, the smiths, aphex twin, joanna newsom, the sea and cake gibi çeşitli kutuplardan isimleri ilk sıralarda sayıyor. yaylı enstrümanların sürüklediği indie/folk yapıtı "symphonies..." ile de 2008'in sürpriz ve en güzel albümlerinden birine imza atıyor. büyük plak şirketlerine karşı duruşu sebebiyle emily wells asla bir yıldız olmayacak, ancak dikkatli kulakların onun adını artık daha sık duyacağını da söylemek lazım.
  • ağzında mikrofon, sağ elinde baget, sol elinde def, sağ ayağında davul ve adını unuttuğum o yerdeki ses ayarlama düzeneği, zaman zaman ellerindeki enstrümanın 3 saniyede kemana dönüşmesi ve ritm tutan sol ayak dahil olmak üzere, sahne üzerinde tam anlamıyla tek kişilik dev kadro sıfatına layık gördüğüm, bedeninin her parçasını müziğine adayan bir kadın kendisi. ben de playlistten dinlerken kocaman bir senfoni orkestrası hayal ediyordum konserine gidene kadar. deli kadın. güzel kadın. yetenek abidesi kadın.
  • müzikte sanayi devrimi gibi kadın diye şahane bir yorum alan kadın.
    gerçekten inanılmaz bir yeteneği var. sesi kesinlikle büyüleyici.
  • son entrysi de benmişim. o zaman kaldığımız yerden güzel bir haberle devam:

2 nisanda iksv salonda sahne alacak müzisyen.
  • ilk dinledigimde cocorosie havasi sezdim. pek sahane.
  • little big planet 2 oyunundan fırlamış karakterler gibi.hem zeki hem deli
    (bkz: http://www.youtube.com/…=9boqmqyuda4&feature=relmfu)
  • bu kış gelse de dinlesek dediğim kişilerden. konserlerinde uğur olarak "i'm too sexy" yazan bir çorap giyiyormuş ahehaahaha..
    http://www.tramvayduragi.com/oneri-emily-wells/
  • yönetmen chan-wook park'ın stoker isimli filminin müziklerine katkıda bulunarak kendini farkettirmiş, bunca zamandır nasıl duymamışım diye düşündürtmüş müzik insanı.
  • sesi pek güzel, dinleyin dinletin!
  • günlerdir dinlediğim diğerşarkılarla aramı iyice bozmuş boom boom, click boom boom ,boom boom, fantastic nidalarıyla dolaşmama sebebiyet vermiş kişi
    (bkz: symphony 2 & the click boom boom)
hesabın var mı? giriş yap