• çalıştığın,iş yaptığın,sayesinde para kazandığın insanlarla aşırı samimi olma,her fikrini söyleme her sırrını açma
  • *iyi niyet ve güven her zaman cezalandırılır ve bencilliği tanırsınız.
    ha bir de insanlar kendilerini size anlattığı gibi değil, size yaşattıkları gibidirler. boşuna anlattığı kişiyi aramayın onda. kimini erken kimini geç öğrenirsiniz, ama öğrenirsiniz.
  • oğluma artık hayatımızdaki insanlardan biriyle görüşmeyeceğimizi anlatıyorum. konuşmaya başlarken "üzülür mü acaba?" diye düşündüm. ama öyle bir cevap verdi ki, ibret aldım.
    "ikimiz beraberiz anne, kimseye ihtiyacımız yok. boşver gitsin, biz mutluyuz." dedi.
    olgun olmak böyle bir şey sanırım. sezarın hakkı sezara.
  • kudretin bazen bir karınca kadar bile değildir.

bugün büyük bir yangın yaşadık,orman kenarında bulunan kümes,atölye ve seranın olduğu yerde yangın çıktı.yangın rüzgarında etkisiyle ormana sıçradı yedi sekiz dönüm kadar orman maalesef zarar gördü.alevler aylardır ellerimle yaptığım her şeyi yuttu.

neler yoktu ki, ahşap hobilerim, tavuklar,sülünler, keklikler, bıldırcınlar.hatta ailemize en son katılan isim bile koyamadigimiz köpeğimiz,hepsi gözlerimizin önünde yok oldu kurtaramadık.her şey bir an da oldu adeta donduk kaldık. yitirdim...
  • bir yalana ikinci defa inanıyorsan ağlamaya hakkın yok.
  • hiçbir zaman hiçbir şeye geceleri uykundan ağlayacak kadar üzülme. sen olan biten sayesinde çok güzel anılar biriktirecek çok güzel büyüyeceksin. hatta ileride o anları mumla arayacaksın. ama bulamayacağın tek şey sağlığın olacak.
  • insanlara fazla anlayış, kibarlık gösterince garip bir şekilde kibirli oluyorlar. hakkettikleri gibi davranmak lazım.
    (bkz: türklerin kibar insanı ezme huyu)
  • yanlarındayken değer vermezler, gideceğin zaman herkes değer gösterir ve gitmemen gerektiğini söyler.
    işte o gitmen gereken andır.
  • ince düşünene kalın girer.
    net.
  • birşeylerin geçmişte olduğu gibi olmasını ümit etme. olmuyor çünkü. geçmişe özlemi de bu kadar takma o zmn güzelmiş işte şimdi değil. zaten belki geçmişte maldın her bi boku yanlış anlıyodun. kısaca geçmişe koyayım bize bişey olmasın ya.
hesabın var mı? giriş yap