• ben bu adama üzüldüm hadi tele-voting'ten yeterli oy almamasını anlarım, oy veren kitleye hitap etmiyor ama müzikten anladığı iddia edilen jüriler 2-3 puan dahi de mi vermezler. ne tırt gruplar şarkılar varken onların arkasında 25. olması saçmalık.
  • bugün izmir'in dağlarında tek başıma lanet olası bir burjuva gibi gezerken telefondan son ses "a man without love" şarkısını açtığım sanatçı.1.5 litrelik cold brew kahveyi kafaya dikerek içerken o kadar iyi gitti ki ilk fırsatta tekrar yapacağım.
  • gayet sade ve başarılı bir performansa imza attı kendisi eurovision 2012'de. ilk 5'e rahat girer kanımca.

edit: ibret olsun diye silmiyorum bu entry'yi. adam sonunculuktan kılpayı kurtuldu alüminyum.
  • asıl adı arnold george dorsey'dir. doğduğu şehir olan chennai'de (eskiden madras) , 17 yaşındayken bir barda saksafon çalıyordu ve orada düzenlenen bir şarkı yarışmasına katıldı. güzel sesi ve başarılı jerry lewis taklidiyle dikkat çekti, fanları taklidinden dolayı ona "gerry dorsey " ismini uygun gördüler, sonraki on yıl boyunca bu ismi kullandı.

askerden döndükten sonra prodüktör gordon mills'le karşılaştı, eskiden tanışıyorlardı ve gordon mills daha yeni tom jones'ı lanse etmişti. romantik tarzda ise george dorsey'nin büyük iş yapacağını düşündü ve ona engelbert humperdinck ismini sanatçı ismi olarak uygun gördü.

rivayete göre gordon mills bir akşam çocuklarına haensel ve gretel masalını okuyor ve o anda aklına alman bir bestecinin bu masalı operaya uyarlamış olduğu geliyor.
    besteci 1854 – 1921 yılları arasında yaşamış olan alman engelbert humperdinck'dir.

sonraları bestecinin ailesi gordon'a izinsiz isim kullanımından dolayı dava açıyor, dava sonucunda gordon, almanya'da sadece "engelbert" adını kullanıyor, soyadı yasaklanıyor.
  • buradan kendisine seslenmek istiyorum, üzme kendini engelbert abim, vurma dağlara taşlara kendini.

eurovision eğlenceydi, geçti gitti.

sen utanma engelbert abim,
    jüri utansın!
  • bu gece 2012 eurovision şarkı yarışması finalinde sergilediği muhteşem performansla 42 ülkeden toplamda 12 puan alarak sondan ikinci (baştan yirmi beşinci) olmuştur.

sayesinde kara avrupası halklarının ve kendini avrupalı sanan halkların müzikten ne kadar anladığını(!) görmüş olduk.

http://www.youtube.com/watch?v=rxw4q5jbnqq
  • adını ilk kez yıllar, yıllar önce annemden duyduğum ve bir kaç kez üst üste tekrar söylettiğim, sonra merak edip şarkılarını arattığim, bulduklarımı sevdiğim eski toprak, usta sanatçı, derin bir ses rengi olan şarkıcı.

ve yine annemden duydum ingiltereyi bu yıl eurovision'da onun temsil edeceğini. annem de nerden biliyorsa her şeyi??
  • bir baskasindan ilk duyusunuzda "boyle bir isim gercek olabilir mi?" diyebileceginiz sarkici ismi.
  • geçen yüzyıllarda yaşamış bir klasik müzik bestecisidir. popüler şarkıcı onun adını almıştır
    ferdi tayfur'un seslendirme sanatçısının adını alması olayını hatırlatır
  • en populer zamanlarini elvis doneminde gecirmi$ 80'li yillara kadar muzik piyasasinda kalmi$ $arkici.. a man without love parcasiyla me$hurdur..
hesabın var mı? giriş yap