• bir dönem süperstarı olan mario jardel'in dibe cökmesine sebep olan, türk basını ve taraftarların karen matzenbacher ya da karen jardel adından cok ''cimbomun yengesi'' olarak tanıdıgı bir bayandır.

  mario jardel'in inanılmaz bir meblag sonucu galatasaray takımına geldigi günlerin ertesinde hayatımıza girmi$tir. nefis arsız terbiyesiz bir insan evladıydı. tekmil yabancı futbolcunun kaldıgı evleri begenmedi, evde hamam eksik, film studyosu eksik, bolulu a$cı bile yok diye terbiyesizlikler cıkardı. faruk süren ba$kan hepsine fesuphanallah dedi jardel'i pohpohladı. selen kaya, banu korkmaz 'karen jardel' icin altın günleri düzenlediler, kısır yapıp, fal baktılar.

  ancak gercegin ortaya cıkması cok fazla uzun süre olmadı. portekiz'de kral hayatı ya$ayan karen matzenbacher türkiye'ye gelince bütün ilginin süper mario'ya kaymasına ifrit oldu. daha sonra ögrendik ki jardel'in karısı portekiz'de kendi adına olan ''karen'den hafta sonu golleri'' adında bir futbol programı bile sunuyormu$. tabi hemen devreye televizyonlar girdi. ku$um aydın girdi mamafih kadını kandıramadık. türlü huysuzluklar cıkardı ve jardel'i burada dımdızlak bırakıp portekiz'e kacarcasına geri döndü.

  süper mario'nun en büyük dü$ü$ sebebi bu olmaktadır. cunki jardel karısına inanılmaz bir a$kla baglı olmakla beraber o olmadan adeta ya$amıyordur. zaten bir süre sonra arkamda kıl döndü, ayak tırnagım battı türü mazeretlerle portekiz'e tedaviye gitti, ondan sonra portekize transfer oldu, bir ba$arılı sezon daha gecirdi.
  ancak karısının jardel'i terk etmesi üzerine jardel bir anda futboldan kopma noktasına geldi, ce$itli psikolojik tedaviler gördü, rus alemlerine girdi, kendisini tekilaya verdi.. bir daha da maalesef toparyalamadı..

  galatasaray fenerbahce kupa macında maraton tribünde posta gazetesinin tam sayfaya verdigi karen jardel posterleri acılmı$, ''ka-ren jar-del muck-you'' diye tezahuratlar gelmi$tir.
  bizim bakkal sir hasan amca'da kasanın yanına posta gazetesinden kestigi karen jardel resimlerini koymu$, gecen sene tasfiye edene kadar da posterlere bakıp bakıp... satı$ yapmı$tır.
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap